Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Ωχ αν το δει ποιος την ξεπλένει μετά.

Τι το γαλλικό έχουν οι καφέ κυκλοι, εκτός από το όνομα?
 
Μην περιμένετε σχόλια εδώ. Με εξαίρεση την ανυπαρξία φρυδιών και το μαλλί της θείτσας, είναι μια χαρά. Εξ άλλου μάλλον λειτουργεί ως κράχτης για τη διαφήμιση ρούχων και δεν μας τρίβει τη ζωάρα της από την οποία λιποτακτεί μια και είναι τόσο μα τόσο αληθινή και τραγική συνάμα.
ΠΑΝΑΘΛΙΑ φωτογραφία. Τέτοιο μαλλί ταιριάζει σε ελάχιστες γυναίκες νομίζω και η Λάσκαρη δεν ήταν από αυτές. Το στόμα αγριευτικό, έτοιμο θαρρείς να σε δαγκάσει η πόζα αδέξια και τα μπούτια αεροδιάδρομος. Χώρια που η φωτογράφιση είναι ξεπλυμένη. Δεν είναι ποτέ καλό αυτό. Κάποιοι έβρσικαν τη Λάσκαρη σέξι και όμορφη και γυναικάρα και και και. Εγώ την έβρισκα πάντα παγωμένη και άσχημη, ακόμα και όταν ήταν νέα.
 
ΠΑΝΑΘΛΙΑ φωτογραφία. Τέτοιο μαλλί ταιριάζει σε ελάχιστες γυναίκες νομίζω και η Λάσκαρη δεν ήταν από αυτές. Το στόμα αγριευτικό, έτοιμο θαρρείς να σε δαγκάσει η πόζα αδέξια και τα μπούτια αεροδιάδρομος. Χώρια που η φωτογράφιση είναι ξεπλυμένη. Δεν είναι ποτέ καλό αυτό. Κάποιοι έβρσικαν τη Λάσκαρη σέξι και όμορφη και γυναικάρα και και και. Εγώ την έβρισκα πάντα παγωμένη και άσχημη, ακόμα και όταν ήταν νέα.
Και είναι άσχημο να έχεις καλλίγραμμα μακριά πόδια; Άλλες είτε ξεπαραδιάζονται στους πλαστικούς είτε ξενηστικώνονται και χτυπιούνται στα γυμναστήρια για να τα αποκτήσουν, ενώ η Λάσκαρη τα είχε δώρο από τη φύση. Κατά τα άλλα συμφωνώ για το συγκεκριμένο μαλλί, την μεγάλωνε και την αγρίευε.
 
Και είναι άσχημο να έχεις καλλίγραμμα μακριά πόδια; Άλλες είτε ξεπαραδιάζονται στους πλαστικούς είτε ξενηστικώνονται και χτυπιούνται στα γυμναστήρια για να τα αποκτήσουν, ενώ η Λάσκαρη τα είχε δώρο από τη φύση. Κατά τα άλλα συμφωνώ για το συγκεκριμένο μαλλί, την μεγάλωνε και την αγρίευε.
Στην αληθινή ζωή κάθε άλλο. Εδώ όμως ναι. Δεν γράφουν καλά.
 
Έχω την αίσθηση πως για μια ολόκληρη περίοδο στα 80s και λίγο απ'τα 90s η Λάσκαρη φωτογραφιζόταν μ'αυτό ακριβώς το υπερβολικό χαμόγελο με ανοιχτό το στόμα και ούτε μία φορά δεν το έβρισκα μη αγριευτικό. Τα μαλλιά είναι σύνδρομο της εποχής, κάτι σαν τις βάτες κι αυτά τα φαρδιά ρούχα με γυαλιστερά υφάσματα.
 
Πίσω
Μπλουζα