Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Κακίες! Απλώς ο άνθρωπος θα είχε βαφτιστεί Ιωάννης Γεώργιος, όπως ο μικρός Ιωάννης Αλέξιος σε διπλανό θέμα. Γιατί δηλαδή να είχε ένα όνομα μονοφόρι? Άμα έχεις περισσότερα διαλέγεις ποιο θέλεις να φορέσεις την κάθε μέρα.
 
Ε.... Σπίτι χωρίς Γιάννη, προκοπή δεν κάνει!
 
Δεν θα σχολιάσει κανείς το κλαμένο ύφος; Τι τάσκα ρε στηπού μου; Τους τρίβουν κρεμμύδια στο μούτρο για τη φωτογράφιση; Έτσι είχε βγει τις προάλλες ο Αλαφούζος. Πολύ κλάμα όμως...
 
Κουρεψου, καλη μου. Αμαν πια με τοσο μαλλι πανω σου!
 
Όντως, η φωτογραφία είναι πολύ ατυχής. Έχω να την δω αρκετά χρόνια, αλλά ήταν όμορφη η Ευαγγελία Βαλσαμά και έχει πολύ ωραία μάτια. Στη φωτό, το χρώμα των ματιών της δε φαίνεται και το μαλλί της είναι σαν να είναι ξασμένο, καμμένο και με ψαλίδα.
 
Πόσο κουκλάρα η Μάρω;;; και τόσο ταλέντο;;; κι εμάς τίποτα Θεέ; είναι δίκαιος αυτός ο κόσμος; δεν ξέρω, ρωτάω...
 
Βεβαίως. Διότι ας πούμε είχα εμφάνιση elephada και ταλέντο Μάρως Κοντού. Θα πήγαινε χαμένο το ταλέντο. Απ' την άλλη, αν είχα ταλέντο elephada και εμφάνιση Μάρως Κοντού θα πήγαινε χαμένη η εμφάνιση. Οπότε πολύ δίκαια ο θεός έδωσε τα του elephados τω eelphadi και τα της Κοντού τη Κοντού.
 
Πίσω
Μπλουζα