Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Πώς να φοβηθείς ένοπλο με τέτοια γραβάτα? Αφήνω στην άκρη το λαγνηλίθιο ύφος.

Όσο για την Α.Β., δεν ήταν αιθέρια εμφάνιση στη φωτό. Ανεμοδαρμένη ήταν.
 
Ναι, έχω κι εγώ κάποια πουκάμισα που αν τα φορέσω και τα κουμπώσω τσιτώνουν και κινδυνεύουν οι περαστικοί να τους βγει κανένα μάτι από εκτοξευθέν κουμπί κοιλιακής χώρας. Η διαφορά μας έγκειται στο ότι ότι εγώ δεν τα φοράω αυτά τα πουκάμισα.
 
Oυτε η Αλικη τα φορουσε καλε! Τυχαια βρεθηκε πανω της.
 
Μάλλον είχε μια κάποια ανασφάλεια η Αλίκη διότι από μια ηλικία και μετά τα πετούσε φάτσα φορα δι ασήμαντον αφορμή. Η φωτογραφία δεν την κολακεύει καθόλου. Φαίνεται το στήθος της, δε φαίνεται το πρόσωπο, δείχνει αχτένιστη και με κοιλιά (ενώ σίγουρα κοιλιά δεν είχε). Σα να τη βρήκε το ξημέρωμα στο πάρκο πίνοντας μπύρες και πέρασε ένας φίλος της και του έλεγε «να, εδώ είχα έρθει με τον Αριστείδη Καρύδη Φουκς το καλοκαίρι του '63, σαν τώρα το θυμάμαι, μου λεγε θα με πάρει και δε με πήρε ο αλήτης, τράβα μια φωτογραφία να ξεχαστώ, τι καλοκαίρι ήταν κι εκείνο.... γεια μας...»
 
Μάλλον είχε μια κάποια ανασφάλεια η Αλίκη διότι από μια ηλικία και μετά τα πετούσε φάτσα φορα δι ασήμαντον αφορμή. Η φωτογραφία δεν την κολακεύει καθόλου. Φαίνεται το στήθος της, δε φαίνεται το πρόσωπο, δείχνει αχτένιστη και με κοιλιά (ενώ σίγουρα κοιλιά δεν είχε). Σα να τη βρήκε το ξημέρωμα στο πάρκο πίνοντας μπύρες και πέρασε ένας φίλος της και του έλεγε «να, εδώ είχα έρθει με τον Αριστείδη Καρύδη Φουκς το καλοκαίρι του '63, σαν τώρα το θυμάμαι, μου λεγε θα με πάρει και δε με πήρε ο αλήτης, τράβα μια φωτογραφία να ξεχαστώ, τι καλοκαίρι ήταν κι εκείνο.... γεια μας...»
Πραγματικά, ΑΘΛΙΑ φωτό. Όποιος συνέλαβε αυτό το στήσιμο τη σιχαινόταν. Εκτός αν ήταν όντως ντάγλα...
 
Κοιλιά δεν είχε γενικώς, αλλα στο "Η κόρη μου η σοσιαλίστρια" σε μερικά σημεία μοιάζει να ξεχειλίζει από τα ρούχα της, και δεν εννοώ στήθη αλλά χαμηλότερα. Ίσως έκανε κραιπάλες εκείνη την περίοδο, τρώγοντας δύο μαρουλόφυλλα τη μέρα.

Ωστόσο αυτές οι φωτό την κάνουν πιο ανθρώπινη.
 
Πίσω
Μπλουζα