Καλοκαιρινό κουιζ!

Αριάδνη, την έχω δει πολλές φορές, γιατί μου αρέσει. :)
 
3. Ναι! Μ' ένα υπέροχο άσπρο μπικίνι. Στο κέντρο ακούγεται το υπέροχο "χάρε, σαν έρθεις να με βρεις την ώρα που κοιμάμαι". Η Ηρώ φοράει ένα υπέροχο, μάξι, άσπρο φόρεμα με αβυσσαλέο ντεκολτέ :p

4. Με το "I can't get no satisfaction". Το μικρό όνομα του Σφακιανού είναι Νικολής. Ο καπετάν Νικολής Σφακιανός. Αν και όλοι (ακόμα και η γυναίκα του) τον φωνάζουν με το επώνυμό του.

5. Με τον Σειληνό που παίζει τον ψαρά Νικόλα (-από νωρίς περίμενα να έρθει ετούτη η ώρα, για πες μου, με σκεφτόσουνα κι εσύ όπως κι εγώ; -τι άλλο έχω να σκεφτώ; -τα ψάρια σου Νικόλα -έγνοια δεν έχω πια γι' αυτά, με τρώει η δική σου έγνοια ... έμμετρη πρώτη εμφάνιση του ζευγαριού στην ταινία :D )

8. Περιπετειώδες! Πάνε για μπάνιο κουβαλώντας μαζί και τη φιλενάδα Έλσα Ρίζου για κάλυψη. Ο Φωτόπουλος μάλιστα προσέχει μην πλησιάσει κανείς την ώρα που τα κορίτσια αλλάζουν στο σαραβαλάκι (ο ίδιος δεν γδύνεται, άραγε ντρεπόταν ο Φωτόπουλος να φανεί με μαγιό; ;) ) Μόνο που το σαραβαλάκι κάνει πείσματα στην επιστροφή και όλο και καθυστερούν ... όλο και καθυστερούν ... ("μην ανησυχείς Λέλα, αύριο νταν, θα είσαι σπίτι σου" όπως ξεσπάει και η φιλενάδα στο τέλος :) )
 
ρετροφάν, οτι απάντησες, ειναι ολόσωστο, το δε 8 λεπτομερέστατο!! ηταν εκεί και στο μπάνιο ο κυρ-Διονύσης ο δεκεόρος, οπότε τα καταμαρτυρά όλα στην μάνα της Λέλας και αρχίζει ο εξάψαλμος στο σπίτι!


6 ένα καλοκαιρι- Αφροδιτη Μάνου, σαν με κοιτάς - Μάνου, Φερτης
, αρχικά ο τίτλος ήταν το ''τελευταίο καλοκαιρι'', αλλά θεωρήθηκε, λίγο μακάβριο και άλλαξε!

ουσιαστικά δυο ερωτησεις εμειναν, η ανν λόμπεργκ ειναι στην διασημη σκηνη με το μαγιο που τραγουδα η Μαρια Δημητριαδη, ένα πρωινό δεν το θυμάται κανείς;

Η 1 έχει πολυ πλάκα!
 
Η Απαντηση στην ερωτηση 7 του κουιζ:http://www.youtube.com/watch?v=QAjrR9DfF4E&feature=related
 
1. Η ταινία, εχει γυριστεί στην Νάξο, η Γκιζέλα νταλη ερμηνευει την Μαριάννα και ο Αλκης Γιαννακάς τον Μιχαλιό! Η ωραια, ναζιάρα και ερωτοκτυπημένη Μαριάννα καταλήγει σε μια μαγισσα για να καταφερει να κάνει τον Μιχαλιό να την ερωτευτεί καθως η μάνα του Μιχαλιου( Σαπφω Νοταρα) δεν θέλει ουτε να την ακούσει για νυφη της..

Ετσι στελνει και μια προξενητρα που περιγραφει την μεγαλη της ομορφια σαν αφρο αλλα η Νοταρα αμεταπιστη λεει πως η ομορφια περναει και μόνο η προίκα μένει..

2, 5, 6 κατα το ημισυ και 9 η danailisious και 3, 4, 8 η ρετροφαν!

την κούπα την σηκώνει η danailisious, με λίγη διαφορά απο την ρετροφαν: :award: μπραβο danailisious!!!!!

 


retrofan, ενα τριανταφυλλο για σενα :flower: πήγες πολυ καλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1. Απο ποια επαρχιακή πόλη ερχεται στην πρωτεύουσα η καρέζη στο 'ποιά είναι η Μαργαρίτα' σε ποιό νησί καταλήγει με πλαστή ταυτοτητα και τι της λέει η θεία της να προσεχει στην αθήνα;
 
Πίσω
Μπλουζα