Καλο Πάσχα σε ολους

Ευχαριστώ Eagle 1! Και από μένα Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους!
 
Περασμένα μεγαλεία και διηγωντας τα να κλαις
 

Συνημμένα

  • IMG_20200329_180231.png
    IMG_20200329_180231.png
    661 KB · Προβολές: 5
Φέτος λόγω των συνθηκών , θα μπορούσαμε να βάλουμε ένα ρετρό πασχαλινό μπανερ; Δεν ξέρω αλλά θα μας έφτιαχνε την διάθεση.
 
Τα θυμάται κανείς; Νομίζω πως είχα!

Αριάδνη τα θυμάμαι πολύ καλά!

Εξωτερικά ειχαν ένα ωραίο βελούδινο ύφασμα και όταν τα άνοιγες είχε μέσα διαφορα μικρά χρωματιστά σοκολατακια. Τα θυμάμαι σαν πασχαλιάτικα δωράκια σε ζαχαροπλαστεια της εποχής.

μμμ.. Ακόμα θυμάμαι την ξεχωριστή μυρωδια που είχαν αυτά τα σοκολατακια!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κι εγώ Αριάδνη μου, έπαιρνα τέτοια δώρα! Έρχονταν δια χειρός νονάς, μαζί με την λαμπάδα και το μπαχτσίσι!!!!!

Κυριακή των Βαϊων σήμερα... Χρόνια πολλά σε όλους... Καλή Ανάσταση!
 
Έχει κανείς κανένα σήμερα! Ήταν σήμα κατατεθεν και που θα τα ξαναβρουμε! Τι θησαυρούς πεταξαμε!
 

Συνημμένα

  • IMG_20200412_182447.png
    IMG_20200412_182447.png
    1,2 MB · Προβολές: 1
"BAΓIA, BAΓIA TΩN BAΓIΩN,
TPΩNE ΨAPI KAI KOΛIO,
KI ΩΣ THN AΛΛH KYPIAKH
ME TO
KOKKINO AYΓO !
"
Καλα που το εγραψες ετσι γιατι εγω την τελευταια στροφη την ξερω "Τρωμε το παχυ αρνι" και τις λυπαμαι τις ψυχουλες μου που τετοια εποχη σφαζονται κατα χιλιαδες!
Αντε τωρα με την περιορισμενη κινηση να γλιτωσουν μερικα! Μακαρι, Χριστε μου!
 
Καλα που το εγραψες ετσι γιατι εγω την τελευταια στροφη την ξερω "Τρωμε το παχυ αρνι" και τις λυπαμαι τις ψυχουλες μου που τετοια εποχη σφαζονται κατα χιλιαδες!
Αντε τωρα με την περιορισμενη κινηση να γλιτωσουν μερικα! Μακαρι, Χριστε μου!

Πρώην τα-πάντα-όλα σαρκοφαγο και πάρα πολλά χρονια (από επιλογή και μονο) είμαι Pescatarian και έχω ακριβώς την ίδια γνώμη με σένα. :)

Πάντως φέτος είναι η καλύτερη τους..

c1995c66bfd072c2b82d72df2edbbd3feeb7a789a5c3f7ee734552737468bd6a.jpg


92756162_1891512197651600_415364530554535936_o.jpg
 
@Always Somewhere
Μπραβο και μακαρι να το καταφερω κι εγω αυτο! Μεχρι πριν απο μερικα χρονια ετρωγα τα παντα απο κρεας, αν και αρνι, κατσικι, κουνελακια συνηθως τα απεφευγα. Ειχα μαλιστα μεγαλη προτιμηση στο μοσχαρισιο κρεας. Τωρα πια μονο κοτοπουλο και χοιρινο. Ελπιζω και αυτα να κοπουν. Περισσοτερη θεληση χρειαζεται και θα το επιτυχω!
Οι γελοιογραφιες πολυ καλες! Ειχα δει κι εγω πριν απο καιρο μια που εδειχνε δυο αρνακια να ρωταει το ενα το αλλο:
"Υπαρχει ζωη μετα το Πασχα;"
Κατι σαν αυτο που αναρωτιομαστε εμεις για το αν υπαρχει ζωη μετα το θανατο (που προσωπικα πιστευω πως υπαρχει).
 
Καλή Ανασταση, καλο Πασχα, χρονια πολλα, με υγεια και χαρά, σε ολα τα μελη του retromaniax!:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα