Καλυτερο album του 2007

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Καλυτερο album του 2007

Γραψτε (με) πιο album λιωσατε φετος (και μην ξεχνατε να προσθεσετε και 2 αραδες)
 
Οk.. ας κάνω την αρχή wally..

Sonata Arctica - Unia

Astral Doors - New Revelation

Sorry, I cheated (!), αλλα μετά την απουσία μου φαντάζομαι να την γλυτώσω με δυο album που είναι απλά καταπληκτικα.. music reinvented..

Plus.. αυτό είναι αφιερωμένο σε όλους τους Greek Retro Maniax...


http://www.sonataarctica.info/site07/gallery.php?id=54&s=19&l=uk

..
 
Θα ψηφισω,χωρις δευτερη σκεψη, Manowar - Gods of War

Κρατανε τοσα χρονια στις πλατες τους το true metal,δεν πουληθηκαν,δεν ψαξανε για νεο κοινο και επεστρεψαν με ενα δισκο ατοφιο ατσαλι.

Manowar_GOW_Cover_final_300dpi_4x4.jpg


Θυμαμαι που ειχε γινει leaked το promo και ο AEON μου εστελνε στο MSN τα tracks.To ενα καλυτερο απο το αλλο!




Κριμα που οι ΗΛΙΘΙΟΙ Ελληνες διοργανωτες μας προσφεραν μια συναυλια τεχνικα φιασκο και μας καταδικασαν να μην ξαναδουμε ζωντανα τους στυλοβατες του Metal στη χωρα μας...

Κings of Metal...nothing more...nothing less
 
Φαντάζομαι μιλάμε για studio albums οπότε:

Manowar_GOW_Cover_final_300dpi_4x4.jpg


αλλιώς θα έβαζα και το Gods of War live.

Δεν υπάρχoυν άλλοι δίσκοι...

Υ.Γ. Ότι είναι desktop στο PC μου το παραπάνω εξώφυλλο από τότε που βγήκε το ανέφερα;
 
Gotthard - Domino Effect

gotthardcl9.jpg


Ότι καλύτερο άκουσα φέτος. Οι Gotthard επιστρέφουν με πλήκτρα, βαριές κιθάρες και τον γνωστό heavy ήχο που μας έχουν συνηθίσει - αυτή τη φορά ελαφρώς πιο μελωδικό. Ίσως το killer αλμπουμ της χρονιάς, καθώς τα κομμάτια 1-9 είναι το ένα καλύτερο απο το άλλο (σε μια εποχή οπου οι υπόλοιποι βγάζουν 3 καλά και 10 fillers).

Όπως και να'χει, οι Gotthard δείχνουν οτι είναι μια μπάντα που σέβεται την (μακρά πλέον) δισκογραφία της και τους οπαδούς της, βγάζοντας μόνο ποιοτικές δουλειές. Ευγε :thumbup:
 
Wally είπε:
Κριμα που οι ΗΛΙΘΙΟΙ Ελληνες διοργανωτες μας προσφεραν μια συναυλια τεχνικα φιασκο και μας καταδικασαν να μην ξαναδουμε ζωντανα τους στυλοβατες του Metal στη χωρα μας...
[offtopic]

Πάνο, το δήλωσαν οι ίδιοι ότι δε θα ξανάρθουν;

[/offtopic]
 
Ριξε βλεφαρο απο δω και κατω
 
Alucard είπε:
Φαντάζομαι μιλάμε για studio albums οπότε:
Manowar_GOW_Cover_final_300dpi_4x4.jpg


αλλιώς θα έβαζα και το Gods of War live.

Δεν υπάρχoυν άλλοι δίσκοι...

Υ.Γ. Ότι είναι desktop στο PC μου το παραπάνω εξώφυλλο από τότε που βγήκε το ανέφερα;
Φιλε Alucard εγραψες συμφωνω απολυτα.
 
MAchine Head - The Blackening

αρτιοτατο απο καθε πλευρα του..

οτι καλυτερο εχουν κυκλοφορησει μεχρι σημερα..

Υ.Γ αν και κολλημενος ασχημα με manowar δεν μπορω να πω πως με καλυψε η τελευταια κυκλοφορια..αναμενω πολυ καλυτερα στα επομενα...

ετσι απλα..μια γνωμη..
 
πολυ απλα το καλυτερο αλμπουμ της χρονιας. Ιδιοφυες!
battles%20mirrored.jpg
 
Το καλύτερο album του 2007 είναι το Grace του Jeff Buckley του 1994 γιατί απλούστατα δεν έχει βγει από τότε κάτι πιο αξιόλογο! :cool:
 
Ενα φετινό album που άκουσα πολύ είναι το 'Νightmusic Vol 2' απο Thrillseekers.

Trance, uplifting, ηλεκτρονικός ήχος που μου αρέσει. Πάντω οχι τόσο καλό όσο το Vol 1 η το διαστημικό 'Tri-State' album.
 
me poio album?dyskolh erwthsh.an kai den einai to 2007 htan to lethal legacy apo mastery..instrumental thrash(kai omws!!!!!!)koryfh..kalh xronia eyxomai se ola ta members edw kai me ygeia panta..ante kai kana 2 amiges sta xeria mas pou tis perimenw pws kai pws
 
Πίσω
Μπλουζα