Καλωσόρισμα!

angel_grig είπε:
Καλως ηλθες και απο εδω!Φοβερα τα μηχανηματα σου :thumbup: (με την τιμη που ειχε το casio την εποχη εκεινη επαιρνες "κανονικο" υπολογιστη...)
Μήπως είναι καλύτερα να μη το ... θυμάμαι το πόσα λεφτά έχω χαλάσει για την τεχνολογία;

Δηλαδή το 1993 με το 1ο μου λάπτοπ ... με κόστος .... 811.000 δρχ ... τι να πω; (κλαίω τώρα που τα θυμάμαι) ....

compaq concerto.jpg

Compaq Concerto ... 486SX/25 MHz

RAM 8MB (4ΜΒ επέκταση ... 80.000 δρχ)

Κι αυτό είναι στη ζωή ... (εκτός του τροφοδοτικού και της μπαταρίας)

Rygar είπε:
Καλωσήρθες φίλε και καλα ποσταρίσματα. Αλήθεια το Casio τι χωρητικότα υποστήριζε; Υποθέτω μεχρι 720ΚΒ, εκτός κι αν ήταν καμια εκπληξη όπως τα 400ΚΒ του πρώτου Mac128.
Η δισκέτα του Casio ήταν 3,5" με χωρητικότητα 320ΚΒ

Υπάρχει και emulator, που φυσικά έχω, όπως και πάρα πολλά (φοβερό site) εδώ ... εκεί έχει και για άλλα μοντέλα της casio (πχ το PB-2000C που είχα σκεφτεί να το πάρω)

ΥΓ Μήπως να βάζατε και μια περιοχή οπουδήποτε στο retromaniax σχετική με τα .... "μικρά" της εποχής;
 
WildShark είπε:
Μήπως είναι καλύτερα να μη το ... θυμάμαι το πόσα λεφτά έχω χαλάσει για την τεχνολογία; Δηλαδή το 1993 με το 1ο μου λάπτοπ ... με κόστος .... 811.000 δρχ ... τι να πω; (κλαίω τώρα που τα θυμάμαι) ....

(...)
ΠΟΣΣΣΑΑΑΑΑ?????????!!!!!!! :burn:

(α, ναι! Φωνάζω! :p )
 
Εγώ πάντως σας έφερα το χρήμα :D Καλοφάγωτα

1-Briefcase-Fill-with-Money3.jpg

Καλώς ήρθες WildShark στην παρέα μας

πηγή
 
ουυυπς ! βρήκα φως και μπήκα .

Πολυ καλη παρεα παιδια !

Ειμαι και εγω παιδάκι των '80s .

Καλώς σας βρήκα!
 
Καλωσόρισες στην παρέα!!!
 
Καλώς σας βρήκα και εγώ με τη σειρά μου!!!
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Και μια και είδα οτι είναι playmobilακιας ορίστε το κερασματάκι σου

photo+(74).jpg

πηγή
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!
 
καλώς τα νέα τα παιδιά.καλή retroδιαμονή.!!!
 
Ουάουυυυυ!!! Τέλειο!!!! Θέλω οπωσδήποτε οδηγίες συνταγής - κατασκευής αν δεν είναι πολύ κόπος. Να ελπίζω???
 
Ναι, μην αγχώνεσαι! Αφού φάω την τούρτα για το καλωσόρισες, μπορεί να βγάλω και τη συνταγή! :biglaugh:

Welcome, mate! ;)
 
καλό θα ήταν βέβαια τα νέα μέλη, να μην συστήνονται και μετά να εξαφανίζονται για πάντα, αλλά να δίνουν το παρόν στο φόρουμ. Με καλή διάθεση το λέω...
 
RIO είπε:
καλό θα ήταν βέβαια τα νέα μέλη, να μην συστήνονται και μετά να εξαφανίζονται για πάντα, αλλά να δίνουν το παρόν στο φόρουμ. Με καλή διάθεση το λέω...
Έλα μωρέ! :)

Εμείς να είμαστε καλά! Άλλωστε, προαιρετική είναι η συμμετοχή! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα