Καλύτερη ενζενί ερμηνεία vol.5

Καλύτερη ενζενί ερμηνεία (μέρος 5ο)

  • Άννα Ιασωνίδου - Κολωνάκι Διαγωγή Μηδέν

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Μπίλλυ Κωνσταντοπούλου - Ο Μεθυστακας

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Δάφνη Σκούρα - Ο Γρουσουζης

    Ψηφοφορίες: 1 20,0%
  • Σιμονη Κυριακίδου - Έκλεψα τη γυναίκα μου

    Ψηφοφορίες: 5 100,0%
  • Μαρία Μπονέλου - Κάτι κουρασμένα παλικάρια

    Ψηφοφορίες: 2 40,0%
  • Έλια Καλλιγερακη- Τι 30, τι 40, τι 50

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ρίκα Διαλυνά - Ο καλός μας άγγελος

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μπεάτα Ασημακοπούλου - Να ζήσουν τα φτωχοπαιδα

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Σοφία Ρούμπου - Το Στραβόξυλο

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Άννα Μαντζουράνη - Ο Στρατής παραστρατησε

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    5
  • Η δημοσκόπηση ολοκληρώθηκε .
Πρώτη η Κυριακή μπράβο το αξίζει είναι ο ορισμός της ενζενι
 
Η πρωτη μου ψηφος παει στην συγκλονιστικη Μπιλυ Κωνσταντοπουλου στον Μεθυστακα. Ηταν αποκαλυψη για μενα η ερμηνεια της! Τετοια αληθοφανεια, τετοια φυσικοτητα, ελαχιστες φορες εχω δει στη ζωη μου. Μοναδικη, καταπληκτικη η Μπιλυ στον ρολο της κορης του Μακρη. Το ζουσε το εργο και μαζι της το ζω κι εγω καθε φορα που το βλεπω. Κριμα που ενα τετοιο ταλεντο εκανε τοσο λιγα στον κινηματογραφο...
Η δευτερη ψηφος μου παει στη Σιμονη Κυριακιδου στο Εκλεψα τη γυναικα μου. Οχι πως ηταν καμια ηθοποια η Σιμονη, αλλα εδω ειδικα εδωσε ρεστα στον ρολο της πανεξυπνης δικηγορινας και εκανε και ενα πολυ ταιριαστο ζευγαρι με τον Σταυρο Παραβα.
Ομορφη, κομψη, φινετσατη, δροσερη και τσαχπινα, πηρε ολη την ταινια πανω της με αποτελεσμα να επισκιασει ολους τους συμπρωταγωνιστες της. Άφου το καταφερε αυτο, τοτε αξιζει για μενα την ψηφο μου και της την δινω χωρις δευτερη σκεψη.
μπαμπι ο ρολος της κωνσταντοπουλου στον μεθυστακα ηταν εξαιρετική για οσκαρ αλλα ενζενι δεν θα την έλεγα με τίποτα, είναι ρόλος ζωής! είναι πιο ανάλαφρη η ενζενι όπως εγώ την αντιλαμβάνομαι. Νομίζω πως αυτος ο χαρακτήρας ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
 
Δεν ξέρω και αν η Δάφνη σκούρα στον γρουσούζη επιπτει στην κατηγορία ενζενι
 
Πρώτη ψήφος πάει ασυζητητί στην Σιμόνη Κυριακίδου. Τσαχπίνα και ξύπνια στο έκλεψα την γυναίκα μου, έδωσε και ένα ρεσιτάλ χορού μαζί με τον Παράβα ο οποίος πρέπει να έχασε μια καριέρα χορευτή. Αλλά επειδή ενζενί χωρίς τσαχπινιά και νάζι ίσον μουσακάς χωρίς μελιτζάνα εγώ θα θυμάμαι την Σιμόνη να χορεύει ξανά το if I had a hammer που χόρευε με τον Παράβα στο "Έκλεψα την γυναίκα μου", αλλά αυτή την φορά στον "Καταφερτζή". Σιμόνη Κυριακίδου, μπέιμπυ ντολ, φιόγκος στα μαλλιά που θύμιζε παιδούλα (πρέπει να του είχε αδυναμία του φιόγκου η Σιμόνη), και χαριτωμένο τίναγμα των μαλλιών.


Η δεύτερη ψήφος πάει στην Μαρία Μπονέλου μόνο και μόνο για το πως φοράει το σίξτυς deux-pièces κοντό μπλουζάκι-παντελόνι στο "Κάτι κουρασμένα παλικάρια". Παρακαλώ να σημειωθεί και εδώ ο φιόγκος.
Δεν φαίνεται η ψηφοφορία σου!
 
Σιμονη Κυριακίδου κ Μαρία Μπονελου από εμένα πιο ",αρχετυπικες" ενζενυ στη συγκεκριμένη λίστα
 
μπαμπι ο ρολος της κωνσταντοπουλου στον μεθυστακα ηταν εξαιρετική για οσκαρ αλλα ενζενι δεν θα την έλεγα με τίποτα, είναι ρόλος ζωής!

Σιγουρα ενας τετοιος ρολος εχει περισσοτερες απαιτησεις απο τον ρολο μιας απλης ενζενι. Ευτυχως βρεθηκε η Μπιλυ να τον αναλαβει και καταφερε να τον αναδειξει στο επακρο.
 
Σιγουρα ενας τετοιος ρολος εχει περισσοτερες απαιτησεις απο τον ρολο μιας απλης ενζενι. Ευτυχως βρεθηκε η Μπιλυ να τον αναλαβει και καταφερε να τον αναδειξει στο επακρο.
Αν η δημοσκόπηση έλεγε καλύτερη ερμηνεία γενικά θα την ψήφιζα
 
Αρα πιστευεις πως η συγκεκριμενη επιλογη δεν ταιριαζει στην δημοσκοπηση.
Όχι μπαμπι δεν πιστεύω, νομίζω στο καλύτερη γυναικεία ερμηνεία μαζι με,αλλες ωραιες δραματικες ερμηνειες, οι ενζενι είναι πιο αναλαφρες
 
Hπιο μικρή ενζενι πρέπει να ήταν η μιρκα μόλις 14 ετών στον κατήφορο και 15 στα ερωτικά παιχνίδια, παιδί δηλ
 
Σε μια ταινία ίσως με τον Ρίζο το φουκαραδες και λεφταδες
Αν και εκεί η Μεμα είχε το ύφος της ντάμας άσε που η ταινία δεν είναι δα και καμιά σπουδαία. Για την ακρίβεια με δυσκολία βλέπεται. Μια φορά μόνο την έχω δει
 
Αν και εκεί η Μεμα είχε το ύφος της ντάμας άσε που η ταινία δεν είναι δα και καμιά σπουδαία. Για την ακρίβεια με δυσκολία βλέπεται. Μια φορά μόνο την έχω δει
Άρα δεν υπάρχει ταινία με την μεμα ως ενζενι η παίζει την κακομαθημένη πλούσια η σε δραματικες με Λειβαδίτη
 
Άρα δεν υπάρχει ταινία με την μεμα ως ενζενι η παίζει την κακομαθημένη πλούσια η σε δραματικες με Λειβαδίτη
Και σε αυτή με τον Λειβαδίτη έπαιζε αν και ήταν κομεντί (με το στανιό)
 
Πίσω
Μπλουζα