Καλύτερη κινηματογραφική ηρωίδα του Γιάννη Μαρή ( μέρος 2ο)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Billious17
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Καλύτερη κινηματογραφική ηρωίδα του Γιάννη Μαρή (2ο μέρος)

  • Μάρω Κοντού - Έλενα Παυλίδη - Έγκλημα στα παρασκήνια

    Ψηφοφορίες: 2 33,3%
  • Ζωρζ Σαρή - Θάλεια Χαλκιά - Έγκλημα στα παρασκήνια

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Χριστίνα Σύλβα - Άννα - Λάθος στον έρωτα

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ζωή Λάσκαρη - Λιάνα Μαύρολέοντος - Χωρίς Ταυτότητα

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Μαίρη Χρονοπούλου - Ζανέτ Παυλίδη - Χωρίς Ταυτότητα

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ξένια Καλογεροπούλου - Ελσα Μαυρογένη - Ο μπαμπάς μου κι εγώ

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Βιβετα Τσιούνη - Λένα Κωρονέλου - Αμφιβολίες

    Ψηφοφορίες: 5 83,3%
  • Καίτη Παπανίκα - Ζανέτ - Αμφιβολίες

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ελένη Ανουσάκη - Νάντια - Αμφιβολίες

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Άννα Φόνσου - Νίνα - Ο τελευταίος πειρασμός

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    6
  • Η δημοσκόπηση ολοκληρώθηκε .
Δεν θα ανακοινώσεις την νικητρια; και τις αλλες έχουμε πια ένα εθιμοτυπικο που είναι όμορφο στο θρεντ αυτο
 
Δεν θα ανακοινώσεις την νικητρια; και τις αλλες έχουμε πια ένα εθιμοτυπικο που είναι όμορφο στο θρεντ αυτο
Στις 11 λήγει η δημοσκόπηση. Βέβαια δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αλλά ας περιμένουμε καλού κακού
 
Δεν θα ανακοινώσεις την νικητρια; και τις αλλες έχουμε πια ένα εθιμοτυπικο που είναι όμορφο στο θρεντ αυτο

@Billious17 Θελουμε και μια μεγαλη φωτογραφια της Βιβετας, που τοσο την αγαπαμε, για να την ευχαριστηθουμε! :)
 
@Billious17 Θελουμε και μια μεγαλη φωτογραφια της Βιβετας, που τοσο την αγαπαμε, για να την ευχαριστηθουμε! :)
Η Βιβετα θεά και πληθωρική παρουσία. Ξέρει κανείς γιατί αποσύρθηκε από το σινεμά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα παίζοντας σε τόσο λίγες ταινίες?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η Βιβετα θέα και πληθωρική παρουσία. Ξέρει κανείς γιατί αποσύρθηκε από το σινεμά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα παίζοντας σε τόσο λίγες ταινίες?

Ηταν πειστικοτατη και σε ρολους καλης και σε ρολους κακιας, οσον αφορα κινηματογραφο και τηλεοραση.
 
Η Βιβέτα Τσιούνη αφοσιώθηκε στο θέατρο και εγκατέλειψε γρήγορα τον κινηματογράφο. Έπαιξε πολύ στην τηλεόραση τις δεκαετίες του '70 και του '80, αλλά, παρά το ταλέντο και την ομορφιά της, έπαιζε κυρίως δεύτερους ρόλους, στους οποίους ήταν πάντα καταπληκτική.
 
Η Βιβέτα Τσιούνη αφοσιώθηκε στο θέατρο και εγκατέλειψε γρήγορα τον κινηματογράφο. Έπαιξε πολύ στην τηλεόραση τις δεκαετίες του '70 και του '80, αλλά, παρά το ταλέντο και την ομορφιά της, έπαιζε κυρίως δεύτερους ρόλους, στους οποίους ήταν πάντα καταπληκτική.
Ναι φυσικά την θυμάμαι ακόμη και σε ένα γκεστ στις Τρεις Χάριτες ως ιδιοκτήτρια σκύλου και παρότι σε μεγάλη ηλικία και σε μικρό ρόλο απέπνεε μια αρχοντιά και ένα κύρος
 
Η Βιβετα Τσιούνη πανηγυρικά πρώτη και νικήτρια για την ερμηνεία τής ως Λένα Κωρονέλου στις Αμφιβολίες του Γρηγόρη Γρηγορίου με 83,3%.
1726345528369.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Στη δεύτερη θέση με 33,3% η ιδανική ερμηνεύτρια ηρωίδων του Γιάννη Μαρή Μάρω Κοντού ως Έλενα Παυλίδη στο Έγκλημα στα παρασκήνια του Ντίνου Κατσουρίδη.
1726344602740.png
 
Στην τρίτη θέση σε ισοψηφία με 16,7% οι εξής ηρωίδες:
Ζωή Λάσκαρη - Χωρίς Ταυτότητα (Λιάνα Μαύρολέοντος)
1726345316892.png
Ξένια Καλογεροπούλου - Ο μπαμπάς μου κι εγώ (Ελσα Μαυρογένη)
1726345042744.png
Ελένη Ανουσάκη - Αμφιβολίες (Νάντια)

1726345455904.png
 
Οι υπόλοιπες:
Ζώρζ Σαρρή - Έγκλημα στα παρασκήνια (Θάλεια Χαλκιά)
1726345687303.png
Χριστίνα Σύλβα - Λάθος στον έρωτα (Άννα)
1726345779174.png
Μαίρη Χρονοπούλου - Χωρίς Ταυτότητα (Ζανέτ Παυλίδη)
1726345884506.png
Καίτη Παπανίκα - Αμφιβολίες (Ζανέτ)
1726345994545.png
Άννα Φόνσου - Ο τελευταίος πειρασμός (Νίνα)

1726346362089.png
 
Πίσω
Μπλουζα