Καλύτερο Παιχνίδι της Χρονιάς [2010]

Καλύτερο Παιχνίδι της Χρονιάς [2010]

  • Bayonetta

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Call of Duty Black Ops

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Fallout New Vegas

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • God of War III

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Gran Turismo 5

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Halo Reach

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Mass Effect 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Red Dead Redemption

    Ψηφοφορίες: 1 100,0%
  • Super Mario Galaxy 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Super Street Fighter IV

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    1
Μα καλά μόνος μου ειμαί στο Street fighter? χαχαχαχχα, εύχομαι να μηδενιστουν οι πόντοι σας στο network χαχχαχαχαχ :D , το θαψατε το παιχνιδάκι...
 
Σαν να διαμορφώνετε μία τάση υπέρ του Mario Galaxy. Ε ρε Nintedakides που έχουμε εδώ μέσα και δεν φαινόταν!!
 
nicksofar είπε:
Μα καλά μόνος μου ειμαί στο Street fighter? χαχαχαχχα, εύχομαι να μηδενιστουν οι πόντοι σας στο network χαχχαχαχαχ :D , το θαψατε το παιχνιδάκι...
Mου άρεσε πολύ, αλλά αν δεν έχεις ήδη παρέα, είναι σχεδόν αδύνατο πλέον να βρείς κάποιον έστω με μέτρια σύνδεση για να παίξεις. Αυτά τα παιχνίδια θέλουν παρέα και πολύ διάβασμα, προσπάθεια κ.λ.π. με αποτέλεσμα ο ντόρος του SFIV να έχει καταλαγιάσει σε όσους είναι εκτός fighting communities. Sad but true.
 
status είπε:
Μπορεί να μην σου αρέσει, μπορεί να άργησε αλλά (από ότι βλέπεις) υπάρχουν και μαζόχες :Ρ
f2bnp πλάκα κάνω έτσι.

Ωραίο RTS αλλά η muter Blizzard θεώρησε ότι το iq μου σέρνεται στα πατώματα (αμίγκα όλεεεεεε ολε ολε:Ρ) και έκανε 13 χρόνια να το βγάλει ενώ παράλληλα αρμεγε τους χρήστες του γουόου (This DOES suck!)
Ναι ρε εννοείται πως πλάκα κάνουμε :D !

Πάντως δεν συμφωνώ στο τελευταίο. Η Blizzard κάθε παιχνίδι που έχει βγάλει είναι ορόσημο. Ακόμα και το WoW που προσωπικά το βαριέμαι όπως και όλα τα MMO του είδους του, ε όπως και να το κάνουμε είναι φοβερό παιχνίδι για το είδος του. Τεράστιος κόσμος και πάρα πολύ πιστό στο lore των Warcraft.

Εις αναμονή του Diablo III τώρα :D
 
divined είπε:
Σαν να διαμορφώνετε μία τάση υπέρ του Mario Galaxy. Ε ρε Nintedakides που έχουμε εδώ μέσα και δεν φαινόταν!!
Το ψήφισα εγώ.

Αλλά ακόμα ο Wally ψάχνει αν ήμουν όντως εγώ. :p
 
... έχουν δοθεί οι ip σας στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
 
Έχω εσωτερική ενημέρωση ότι είναι σικέ ο διαγωνισμός. O Wally έχει υποσχεθεί σε κάποια μέλη (προσέγγισε κι εμένα) μερικά κομμάτια της πολύτιμης συλλογής του από κονσόλες με σκοπό να μην ανακυρηχθεί best GoTY τίτλος που δεν υπάρχει σε XBox. Οι προσπάθειές του στοχεύουν στο Halo Reach. Έχουμε λοιπόν Wally Glitch στο σύστημα σήμερα.
 
O Wally έχει υποσχεθεί σε κάποια μέλη (προσέγγισε κι εμένα) μερικά κομμάτια της πολύτιμης συλλογής του από κονσόλες
Εννοεις τα 7 καμμενα 360 που εχει....
 
τόσα του έμειναν; άρα έχει δώσει τ' άλλα 3...
 
Xαχαχαχαχαχαχα! Τι φατσες ειστε ρε! :)
 
Πες τα χρυσόστομε!

Λέω κι εγώ, πως γίνεται κάθε φορά να είμαι μειοψηφία; :p
 
divined είπε:
Σαν να διαμορφώνετε μία τάση υπέρ του Mario Galaxy. Ε ρε Nintedakides που έχουμε εδώ μέσα και δεν φαινόταν!!
Για να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί, το καλύτερο παιχνίδι του έτους αυτό είναι. Κατάφερε να εισπράξει τέτοιες κριτικές, που παρόμοιες έχω να δω από την εποχή του Ocarina. Μπορεί η άποψη του καθένα μας να είναι υποκειμενική αλλά η πλειοψηφία....
 
Pssst. Wally, τα 3 360 που μου έδωσες είναι καμμένα...... :p :p
 
geo2004z είπε:
Για να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί, το καλύτερο παιχνίδι του έτους αυτό είναι. Κατάφερε να εισπράξει τέτοιες κριτικές, που παρόμοιες έχω να δω από την εποχή του Ocarina. Μπορεί η άποψη του καθένα μας να είναι υποκειμενική αλλά η πλειοψηφία....
Δεν υπάρχει πραγματικά "αντικειμενικό" για παιχνίδια, ούτε καν βασιζόμενο σε κριτικές της πλειοψηφίας. Ότι αρέσει στον καθένα. Πχ άλλοι τρελλαίνονται για FPS και 3rd person action, εγώ τα σιχαίνομαι. Και δεν πα να μου λένε 100 κριτικοί ότι το X "μπαμ-μπουμ" είναι εξαιρετικό...
 
geo2004z είπε:
Για να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί, το καλύτερο παιχνίδι του έτους αυτό είναι. Κατάφερε να εισπράξει τέτοιες κριτικές, που παρόμοιες έχω να δω από την εποχή του Ocarina. Μπορεί η άποψη του καθένα μας να είναι υποκειμενική αλλά η πλειοψηφία....

Συμφωνώ. Απλώς δεν ξέρω κατά πόσο επεκτείνει τόσο καινοτομικά τους μηχανισμούς του σε σχέση με τον πρόκάτοχο του, ώστε να βγει πάλι game of the year!!
 
Maddog είπε:
Δεν υπάρχει πραγματικά "αντικειμενικό" για παιχνίδια, ούτε καν βασιζόμενο σε κριτικές της πλειοψηφίας. Ότι αρέσει στον καθένα. Πχ άλλοι τρελλαίνονται για FPS και 3rd person action, εγώ τα σιχαίνομαι. Και δεν πα να μου λένε 100 κριτικοί ότι το X "μπαμ-μπουμ" είναι εξαιρετικό...
Agreed.

Εγώ τρελαίνομαι για μπαμμπουμίδια, και το pc μου είναι όπως είναι ακριβώς για τα FPSs.

Τα driving τα αναλαμβάνουν μια χαρά οι κονσόλες, ενώ για τα RPGs τη "βγάζεις" και με ένα laptop με 5650 κάρτα γραφικών άνετα.

Αν δεν ενδιαφερόμουν για FPSs θα είχα ένα "απλό" μηχάνημα, αλλά περί ορέξεως.......
 
Maddog είπε:
Δεν υπάρχει πραγματικά "αντικειμενικό" για παιχνίδια, ούτε καν βασιζόμενο σε κριτικές της πλειοψηφίας. Ότι αρέσει στον καθένα. Πχ άλλοι τρελλαίνονται για FPS και 3rd person action, εγώ τα σιχαίνομαι. Και δεν πα να μου λένε 100 κριτικοί ότι το X "μπαμ-μπουμ" είναι εξαιρετικό...

Φυσικά και δεν γίνεται να σου αρέσουν όλοι οι τύποι παιχνιδιών, το θέμα είναι να τα έχεις δοκιμάσει κιόλας όμως. Δε πά να λένε οι reviewers, αν δεν κατεβάσεις το ντέμο να το δεις ότι είναι στο γούστο σου....
 
divined είπε:
Απλώς δεν ξέρω κατά πόσο επεκτείνει τόσο καινοτομικά τους μηχανισμούς του σε σχέση με τον πρόκάτοχο του, ώστε να βγει πάλι game of the year!!
Εδώ συμφωνώ εγώ μαζί σου! Προσωπικά, δεν έχω παίξει κανένα από τα δύο, όμως μου φαίνεται πολύ δύσκολο να έχει τόσες καινοτομίες όσες είχε το Galaxy 1 σε σχέση με το προηγούμενο Mario (στη συγκεκριμένη περίπτωση το Sunshine) ή ακόμη και σε σχέση με τα άλλα παιχνίδια της κατηγορίας πριν από αυτό.

Φήμες θέλουν το παιχνίδι να βγει GOTY από τα περισσότερα μεγάλα site και περιοδικά και μου φαίνεται περίεργο σε μια χρονιά που κυκλοφόρησαν τόσο αξιόπιστοι τίτλοι. Πιστεύω ότι είναι ίσως η πιο παραγωγική χρονιά στο χώρο, τουλάχιστον τα τελευταία δέκα χρόνια. Για να δούμε....
 
f2bnp είπε:
Ντροπή και αίσχος Μάνο.
Κι εσύ Βρούτε;;; :D :D

Ο πόλεμος που δέχομαι για την άποψή μου αυτή,δεν έχει προηγούμενο τελικά!

Μέχρι και...κονσολά (!!!!!!!!) με βγάλανε στο PCM forum,επειδή το συμπεριέλαβα -μαζί με κάτι FM και κάτι X-COM- στα games που δεν γουστάρω καθόλου!!!
 
Ώπα ώπα. X-COM εννοείς το original ή το έκτρωμα που πάνε να κυκλοφορήσουν;
 
Πίσω
Μπλουζα