Καλύτερο Joypad

Ναι και του Jag, δεν είναι κακό. Εχει αντέξει 100άδες ώρες T2K...
 
Να ψηφίσω εγώ τώρα,να μην ψηφίσω,να ψηφίσω,να μην ψηφίσω.... :D :D :D
 
Κοίτα που ξέρω και τι θα ψηφίσεις..... :) :)
 
Μακραν καλυτερο, το official wireless pad του saturn. Απο πολυ κοντα το wavebird του gamecube, και τριτο του dreamcast.
 
Η μεγάλη μου αγάπη ήταν το pad του Megadrive και πρακτικά το pad του Saturn αποτελεί μετεξέλιξή του. Οπότε η ψήφος μου ειναι προφανής ;)

( άσε που ειναι το μόνο που μπορείς να παίξεις αξιοπρεπώς bullet hell shooters ;) )
 
Κρυφά sony fanboys είσαστε όλοι σας! :tease:

Το καλύτερο pad είναι του snes!!! :eviltongue:
 
theoritikos είπε:
Κρυφά sony fanboys είσαστε όλοι σας! :tease: Το καλύτερο pad είναι του snes!!! :eviltongue:
Αν είναι κρυφά sony fanboys θα έπρεπε να ψηφίσουν SNES αφού το pad του PS1 είναι ψιλοαντιγραφούλα... :p

Βασικά δεν έχω καταλάβει ποιό είναι το κριτήριο με το οποίο ψηφίζουμε.

Με ποιό έχουμε φάει πιο πολλές ώρες;

Ποιό ήταν πιο επαναστατικό στην εποχή του;

Απλά ποιάς εταιρείας fanboys είμαστε :p ;

Για χειρότερο νομίζω πως θα ψήφιζα το Jaguar πάντως. Σαν τηλέφωνο δεν είναι ρε παιδιά; Και ελάχιστα που το έχω πιάσει στα χέρια μου, από ποιότητα κατασκευής δεν μου φάνηκε να είναι και το καλύτερο, ούτε ιδιαίτερα βολικό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά δεν ξέρω...αλλά εμένα μου άρεσε το χειριστήριο του Playstation...αλλα όχι το πρώτο που είχε βγεί... το 2ο με τα αναλογικά χειριστήρια και τον κραδασμό! Μου άρεσε τόσο ο αναλογικός χειρισμός...που μέχρι και fifa έπαιζα με το μοχλάκι! Για να μην πούμε τις αμέτρητες ώρες στο Gran Turismo!
 
Απο τα πολυ-χειρiστηρια αυτο που με βολευε περισσοτερο ηταν αυτο του N64.. αλλα απο απλο joypad χωρις φανφαρες, αυτο του megadrive/genesis, το καλυτερο, hands down...
 
Πάλι ισοπαλία Ν64-Saturn???? :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Mα....στημένες είναι οι ψηφοφορίες ;; :D :D
 
Απο την φαινομενική ισοπαλία όμως βγαίνουν 2 χρήσιμα συμπεράσματα :

1/ Όσοι ψήφισαν Megadrive έπρεπε να ψηφίσουν Saturn καθώς το pad του Saturn αποτελεί μετεξέλιξη του αγαπημένου μας Pad. Οπότε το Saturn Pad θα έπρεπε να είναι νικητής :tease:

2/ Αν δουμε λίγο πιο προσεκτικά :

  • Sega Pads = 13 ψήφοι
  • Ninty Pads = 11 ψήφοι


Αρα , δεν υπάρχει ισοπαλία N, Sega αλλα .... νίκη Sega!!

All hail the winners :bow:
 
Καλα σκέψου να εμπαινε το pac-man της amiga....
 
In SEGA we trust(ed) :bow: SEGA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν με απλά επιχειρήματα θα πω οτι το καλύτερο joypad ήταν του Ν64..Τελεία και παύλα!Ήταν απο τα λίγα που έπαιζες άνετα FPS..Π.χ. στο ΡS2 δε μπορω με τίποτα..

Πολύ όμορφο και εύχρηστο για τις τότε δυνατότητες του,ήταν και αυτό του Master System..Ειδικά ο μοχλός, που ήτανε σαν κύκλος στην ουσία, απίστευτος!

Και να προσθέσω ότι από τα πιό ακομψα μου φαίνεται του Dreamcast χωρις να το έχω χρησιμοποιήσει, αν και αυτό υποστηριζα παλιά και για το DualShock αλλά μετά απο τόσα PRO συνι8ίζεις(αν και ακόμα προτιμώ να παίζω το Vice City σε PC με ποντίκι!)
 
Saturn.Απλά πράγματα :p
 
Συμφωνώ και εγώ για το Saturn. Ειδικά στα fighting παιχνίδια δεν εχώ παίξει με βολικότερο χειριστήριο. (Mortal Kombat, Street Fighter, Night Warriors, Virtual Fighter)
 
sahasrahla είπε:
Λοιπόν με απλά επιχειρήματα θα πω οτι το καλύτερο joypad ήταν του Ν64..Τελεία και παύλα!Ήταν απο τα λίγα που έπαιζες άνετα FPS..Π.χ. στο ΡS2 δε μπορω με τίποτα..
Που είναι λοιπόν τα επιχειρήματα ;;; :p :p :p
 
Πίσω
Μπλουζα