Καραμέλες Clorets

abbey

Retro Member
Joined
18 Ιουν 2010
Μηνύματα
123
Αντιδράσεις
13
Είχα πάρα πολύ καιρό να δω αυτές τις καραμέλες. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν ακόμα στην Ελλάδα, νομίζω πως όχι. Οι συγκεκριμένες είχαν ξεμείνει στο ψιλικατζίδικο μιας φίλης μου. Σκέφτηκα να τις φωτογραφίσω και να σας τις θυμίσω. Clorets λοιπόν με χλωροφύλλη και actizol ! :)

attachment.php
 
Φωτογραφησε τες αφοβα. Μην κανεις κανα λαθος και καταπιεις καμμια διοτι μετα απο τοσα χρονια απο την ημερομηνια ληξης τους θα φωσφοριζεις :)
 
Μου άρεσαν οι καραμέλες αυτές. Δεν έκαιγαν αφόρητα και φρέσκαραν την αναπνοή. Η αλήθεια είναι πως ούτε κι εγώ τις έχω δει σε περίπτερα, σούπερ μάρκετ ή ψιλικατζίδικα.
 
Αυτές με την δραστική σταγόνα!!!

Έτσι δεν ελεγε η διαφήμιση..
 
αυτές δεν είχαν και διαφήμηση με αεροσυνοδούς?
 
"Clorets, σε καραμέλες και τσίχλες!


Δεν καλύπτουν απλώς το πρόβλημα της δυσάρεστης αναπνοής... Το εξαφανίζουν!"


;)
 
eνα διαφhmιστικο σποτ των καραμελων cloretshttp://www.youtube.com/watch?v=nods0T3sir0&list=PLC15D618463B7CE6A&contex t=C4573fe1ADvjVQa1PpcFP-MQ0WbdQi7g67oDlspDykYqSgPNgpc1g%3D
 
Μου τις γνώρισε ένας ξάδερφός μου, αλλά με τη γνωστή πλάκα που κάνουν τα μεγαλύτερα ξαδέρφια. Αφού μου έδωσε μια, μετά μου είπε ότι είναι ... καθαρτική ! Θυμάμαι και τη μέρα, ήταν μια Καθαρή Δευτέρα του 198..., που είχε χιονίσει στα Βόρεια Προάστια και η τηλεόραση είχε ένα συμπαθητικό έργο στο "Θέατρο της Δευτέρας", με τον τέλη Ζώτο. Μήπως μπορεί κανείς να βρει την ημερομηνία;
 
Θυμάμαι τις καραμέλες αυτές. Όταν τις έβαζες στο στόμα, μετά από λίγο, σε έκαιγαν όταν έπαιρνες ανάσα, λόγω της δράσης τους που ανακούφιζε το λαιμό!
 
κι ομως πλακα πλακα καναν καλυτερη δουλεια απο τις halls
 
Τις είχε διαφημίσει και ο Μπέζος.
 
Αυτό το σλόγκαν "με χλωροφύλλη και ακτιζόλ" το θυμάμαι σα χθες. Ωραίες καραμέλες πάντως.
 
Έχω πετύχει καραμέλες και τσίχλες Clorets σε ταξίδια στο εξωτερικό, αλλά όχι με την ίδια γεύση που είχαμε στην Ελλάδα.

clorets.JPG

clorets2.JPG

(Φωτογραφίες από το Google)
 
Πίσω
Μπλουζα