Κασέτα Dreamcast από Gamepro

geo2004z

RetroMasteR
Joined
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.063
Αντιδράσεις
47
Ψάχνοντας στην αποθήκη τις παλαιές μου κασέτες VHS για να βρω κάποια παιδικά, έπεσα πάνω σε αυτήν εδώ τη βιντεοκασέτα που ήταν δώρο με κάποιο τεύχος του Gamepro. Αμέσως σκέφτηκα τους Sega fans του Retromaniax. Έψαξα σε όλο το forum αλλά δε βρήκα παρόμοιο θέμα ή κάποια συζήτηση για την κασέτα αυτή. Ελπίζω να σας άρεσε η ιδέα μου για φωτό και άνοιγμα θέματος....καλό θα είναι τέτοια αντικείμενα να μπαίνουν στο αρχείο του Retromaniax!

Dreamcast - Το απόλυτο Μηχάνημα

attachment.php


attachment.php
 
Αγνοουσα την υπαρξη της! Να σαι καλα
 
Αυτα ειναι!!!!!! :d@redevil :D @redevil:d@redevil
 
Τι μου θυμισες τωρα... την εχω και εγω,αλλα πρεπει να επισκεφτω ενα φιλαρακι που την εχει εδω καιρο να την παρω πισω :p
 
Kαλο θα ηταν -αν γινοταν-να την βλεπαμε και ψηφιοποιημενη..
 
Την θυμάμαι!!

Και νομίζω ότι κάπου την είχε πάρει το μάτι μου και στο Youtube, όμως δεν μπορώ να βρω το βίντεο..
 
Και γω την εχω η την ειχα αυτη την κασσετα αν δεν την εχω καψει στο λεβητα.Αν την εχω καπου στην αποθηκη θα ειναι παραχωμενη.
 
metalcandyman είπε:
Και γω την εχω η την ειχα αυτη την κασσετα αν δεν την εχω καψει στο λεβητα.Αν την εχω καπου στην αποθηκη θα ειναι παραχωμενη.
Ασε τα χαζά! Πιθανόν να την έχεις μέσα στην ντουλάπα και να την διατηρείς σαν καινούργια μέσα σε ζελατίνα!! :diablotin:
 
Θυμάμαι τότε που είχα πάρει την κασέτα είχα χαρεί αρκετά καθώς δεν υπήρχε δυνατότητα να δούμε trailer μέσω διαδικτύου. Αν θυμάμαι καλά, η διάρκειά της ήταν γύρω στο 20λεπτο και απλά δείχνει ορισμένα από τα πρώτα παιγνίδια του Dreamcast, δε νομίζω να υπήρχαν λόγια μέσα στην κασέτα, μόνο μουσική. Θα κάνω πάντως μια προσπάθεια να την φηφιοποιήσω...
 
DarkSynbios είπε:
Ασε τα χαζά! Πιθανόν να την έχεις μέσα στην ντουλάπα και να την διατηρείς σαν καινούργια μέσα σε ζελατίνα!! :diablotin:
Και οχι μονο στην ζελατινα την εχω αλλα αγοασα το περιοδικο 6 φορες ωστε να εχω αποθεμα μη χασω την πρωτη και τι θα κανω μετα.Αμα δεν την εκαψα οπως ειπα και την βρω σε υποσχομαι οταν την καψω να την τραβαω βιντεο και να το ανεβασω στο Youtube ετσι για την παρτη σου.
 
metalcandyman είπε:
Και οχι μονο στην ζελατινα την εχω αλλα αγοασα το περιοδικο 6 φορες ωστε να εχω αποθεμα μη χασω την πρωτη και τι θα κανω μετα.Αμα δεν την εκαψα οπως ειπα και την βρω σε υποσχομαι οταν την καψω να την τραβαω βιντεο και να το ανεβασω στο Youtube ετσι για την παρτη σου.
Καντο! Μετα θα θυσιασω μερικα Νιντεντο μηχανακια για παρτη σου! :D :p
 
geo2004z είπε:
Θυμάμαι τότε που είχα πάρει την κασέτα είχα χαρεί αρκετά καθώς δεν υπήρχε δυνατότητα να δούμε trailer μέσω διαδικτύου. Αν θυμάμαι καλά, η διάρκειά της ήταν γύρω στο 20λεπτο και απλά δείχνει ορισμένα από τα πρώτα παιγνίδια του Dreamcast, δε νομίζω να υπήρχαν λόγια μέσα στην κασέτα, μόνο μουσική. Θα κάνω πάντως μια προσπάθεια να την φηφιοποιήσω...
Νομίζω πως είχε μόνο trailer και κάποιες διαφημίσεις..

Και το αποκορύφωμα ήταν το trailer του Shenmue στο τέλος!
 
Ήξερα την ύπαρξη της από συζητήσεις με τον Sonic που κάποτε την είχε αλλά δεν θυμάται που. :p

Επιτέλους την βλέπω κιόλας. Ευχαριστούμε geo2004z :)

Βιντεοκασέτα είχε δοθεί και με το πρώτο τεύχος του Official Dreamcast Magazine, που ίσως να είναι και η ίδια. Αλλά αυτό απλά υποθέσεις είναι...

metalcandyman, να μην σε επιβαρύνουμε με βρωμιές της Sega. Όταν την βρεις προσφέρομαι ανιδιοτελώς να σε απαλλάξω από την παρουσία της. :p
 
Ωραίος ο geo2004z! Αν και Nintendάκιας μας πρόλαβες! :D [edit] Η κασέτα είναι copyrighted :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτή η κασέτα πρέπει να είναι επίσημη κυκλοφορία. Έχω διαβάσει αναφορές ξένων χρηστών σε διεθνή forums για κάτι παρόμοιο.
 
theoritikos είπε:
Αυτή η κασέτα πρέπει να είναι επίσημη κυκλοφορία. Έχω διαβάσει αναφορές ξένων χρηστών σε διεθνή forums για κάτι παρόμοιο.

Maddog είπε:
Βιντεοκασέτα είχε δοθεί και με το πρώτο τεύχος του Official Dreamcast Magazine, που ίσως να είναι και η ίδια. Αλλά αυτό απλά υποθέσεις είναι...
Το λέω 2 posts παραπάνω. Οι ξένοι μιλάνε για την βιντεοκασέτα που δόθηκε με το πρώτο τεύχος του OSD Magazine.
 
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, όσον αφορά τη βινετοκασέτα. Τώρα μένει μονάχα να επιβεβαιώσουμε αν είναι η ίδια ακριβώς κασέτα με το περιοδικό Official Dreamcast Magazine UK. Βρήκα αυτό εδώ στο youtube αλλά δε μου θυμίζει κάτι να πω την αλήθεια....

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την βρήκα κι εγώ τελικά την κασέτα! Ούτε που θυμόμουν ότι την είχα...
 
τελεια ειναι σεγκα για παντα
 
geo2004z είπε:
Θυμάμαι τότε που είχα πάρει την κασέτα είχα χαρεί αρκετά καθώς δεν υπήρχε δυνατότητα να δούμε trailer μέσω διαδικτύου. Αν θυμάμαι καλά, η διάρκειά της ήταν γύρω στο 20λεπτο και απλά δείχνει ορισμένα από τα πρώτα παιγνίδια του Dreamcast, δε νομίζω να υπήρχαν λόγια μέσα στην κασέτα, μόνο μουσική. Θα κάνω πάντως μια προσπάθεια να την φηφιοποιήσω...
Ευχαριστούμε φίλε geo2004z !!

Έχω κρατήσει την κασέτα. Δε θυμόμουνα ότι ήταν μέσα σε θήκη. Κρίμα που την έχω πετάξει.

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, όσον αφορά τη βινετοκασέτα. Τώρα μένει μονάχα να επιβεβαιώσουμε αν είναι η ίδια ακριβώς κασέτα με το περιοδικό Official Dreamcast Magazine UK. Βρήκα αυτό εδώ στο youtube αλλά δε μου θυμίζει κάτι να πω την αλήθεια....


Πρόχειρο. Στα γρήγορα τράβηξα τα πρώτα 9,30 λεπτά. Σόρρυ για την ποιότητα.

Ελπίζω να σας αρέσει.

Καλημέρα !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα