Κινηματογραφικές χειρονομίες

χειρονομιες που κανει ο Μιμης Φωτοπουλος στο Γιαννη Γκιωνακη στην ταινια "το πλοιο της χαρας"

attachment.php
προσπαθει να του δωσει θαρρος για να μην τον τραβαει η γυναικα του απ τη μυτη

αλλά..δεν τα καταφερνει και του ριχνει διπλη μουντζα

attachment.php


pl00.JPG

pl0.JPG
 
Στην ταινια "Να ζει κανεις ή να μη ζει"η Λιλιαν Μηνιατη ειναι αναποφασιστη,δεν ξερει ποιον να διαλεξει..

Ο Λαμπρος Κωνστανταρας περιγραφει το Ντινο Ηλιοπουλο προκειμενου να μην τον επιλεξει η ΛΜ:

attachment.php
ειναι κοντος

attachment.php
αδυνατος
attachment.php
φοραει γυαλια
attachment.php
τον κοροϊδευει αλλά δεν ξερω τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης..

Ο Ντινος Ηλιοπουλος με τη σειρα του για το ΛΚ

attachment.php


attachment.php
ειναι ευτραφης,το μοναδικο κουσουρι που του βρηκε.Πολυ επιεικης ηταν εδω που τα λεμε

n1.JPG

n2.JPG

n3.JPG

n44.JPG

n8.JPG

n77.JPG
 
Στην ταινια "Χριστινα" η Τζενη Καρεζη ριχνει μια μουντζα οταν ο αλλος συγκρατουμενος1.JPG λεει στον επισης συγκρατουμενο του Ντινο Ηλιοπουλο που ηταν σιγουρος οτι θα εβγαινε απ το κελι λογω του σχεδιου που ειχε η "αδερφη" του η Χριστινα :"Η δεσποινις ειναι που θα σ εβγαζε απο δω μεσα ρε συναδερφε";

attachment.php


xristin.JPG
 
2 στιγμιοτυπα απ την ταινια "απο λαχταρα σε λαχταρα"

attachment.php
attachment.php


laxt.JPG

laxt0.JPG
 
Στην ταινία "ο ουρανοκατέβατος" ο Μίμης Φωτώπουλος αφου ακούει την γυναίκα του Μαρίκα Κρεβατά να λέει "τι δουλειά έχω εγώ με τα νειάτα" απαντά "Νειάτα ο Μίστερ. Κράτα με θεούλη μου γιατί θα τις ρίξω μούντζα πεθαμενατζίδικια". και ρίχνει μια μούντζα στον Άρη Μαλιαγρό.
 
tzias57 είπε:
Στην ταινία "ο ουρανοκατέβατος" ο Μίμης Φωτώπουλος αφου ακούει την γυναίκα του Μαρίκα Κρεβατά να λέει "τι δουλειά έχω εγώ με τα νειάτα" απαντά "Νειάτα ο Μίστερ. Κράτα με θεούλη μου γιατί θα τις ρίξω μούντζα πεθαμενατζίδικια". και ρίχνει μια μούντζα στον Άρη Μαλιαγρό.
:thanx2:tzias57 ,εδω φαινεται το στιγμιοτυπο

attachment.php


o.JPG
 
χειρονομιες του Τακη Μηλιαδη στην ταινια "Μαζι σου για παντα",παριστανει πώς μια κυρια παιρνει το λουτρο της

Clip.jpg

Clipboard.jpg

Clipboar.jpg

Clipboa.jpg

Clipbo.jpg

Clipb.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινία Βασικά Καλησπέρα σας υπάρχουν 3 σκηνές που θυμάμαι με χειρονομίες.

Ο Στάθης μουντζώνει τον Πάνο και το Σώτο.

mountza1.JPG

mountza2.JPG

και επίσης δίνει και μία σφαλιάρα στον Πάνο.

sfaliara.JPG
 
στην ταινια "ψυχραιμια Ναπολεων" ο Νικος Σταυριδης "διευθυνει" μουσικη δωματιου = ροχαλητο των συγγενων της γυναικας του που κατσικωθηκαν στο σπιτι τους

60.JPG

και σε μια στιγμη λεει "πιο σιγα ο δεξιος,φαλτσαρει..."

50.JPG

51.JPG

52.JPG

53.JPG

54.JPG

55.JPG

56.JPG

57.JPG

59.JPG
 
Στην ταινια του 1962, Η Αθηνα τη νυχτα και γυρω στη 1 ωρα και 6 λεπτα, ο Γιαννης Γκιωνακης μας δειχνει πολυ παραστατικα πως βγαζει τα ρουχα της μια γυναικα.
 
bambinella 100 είπε:
Στην ταινια του 1962, Η Αθηνα τη νυχτα και γυρω στη 1 ωρα και 6 λεπτα, ο Γιαννης Γκιωνακης μας δειχνει πολυ παραστατικα πως βγαζει τα ρουχα της μια γυναικα.
πώς την ξεχασαμε αυτη τη σκηνη; ευχαριστουμε που μας τη θυμισες ΒΒ!

βρηκα κι ενα αποσπασμα (γυρω στα 7:15 λεπτα ξεκιναει ο "διαλογος στη νοηματικη" )
 
Πίσω
Μπλουζα