Κοπή πίτας 2013 [Αθήνα]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
3.443
Δεχθήκαμε πολλά μηνύματα για το τι θα κάνουμε με το θέμα της φετινής κοπής της πίτας στην Αθήνα. Η απάντηση οτι οι παλιοημερολογίτες δεν την έχουν κόψει ακόμα και τα κλάμπς των αυτοδυτών την κόβουν Απρίλη, δεν έπεισε...

Και μετά την καταπληκτικά χιουμοριστική αυτή εισαγωγή, πάμε στο ψητό στη πίτα.

Φίλτατοι εν Αθήναις Ρετρομανείς, το Σάββατο 26 Ιανουαρίου του σωτήριου έτους 2013, στις 20:00 στο Stavlos (Θησείο) θα κοπεί η βασιλόπιτα της κοινότητας. Όλα θα είναι ρετρό πλήν της πίτας (αυτή θα είναι σχεδόν φρέσκια...ίσως ανεβάσω μια περσινή της φωτογραφία...σαν το παλιό καλό κρασί).

Θα έχουμε σημαντικές προσωπικότητες ως guests...τον Shock, τον Ηρακλή, τον Τριπλοπόδαρο, τον Βουρβούλακα και τη Γρια Μπάμπω. Ο ευρών το αρχαίο Περσικό ολόχρυσο φλουρί θα κερδίσει ενα μπορντοροδοκόκκινο μπουχάρ που έφερε απο τα βάθη της Ανατολής ο Aardvark.

Λοιπόν επειδή είμαι σίγουρος οτι ξεκαρδιστήκατε με τα ευφυολογήματα μου και δεν θέλω να πάθετε και τίποτα...σταματώ εδω.

Σας περιμένουμε όλους με τη μαχαίρα στο χέρι.

Ραντεβού στις 26 του μηνός στο Stavlos!!

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
3.443
Δειτε τα προγραμματα σας, κανονιστε αναλογα και ενημερωστε...να κραταμε εγκυκλοπαιδικα μια λιστα συμμετοχων ;)

1. Rinus Cesar
  2. Amigovios
  3. krem13 (Ίσως ναι, ίσως όχι)
  4. video80 (με την αδερφή του)
  5. stayros
  6. WalkerYannis (Εκτός απροόπτου)
  7. retrofan (Σήκωσε χεράκι)
  8. divined (μάλλον θα είναι μέσα)
  9. Rygar (αν δουλέψει το gps του!)
  10. Juanita
  11. don dokken (με μουσική υπόκρουση Bon Jovi - I'll Be There For You)
  12. Dennisd1982
  13. Ajax87 (Αν είναι ΑΘήνα)
  14. angel_grig (εκτός απροόπτου)
  15. pooky(1) (Αν είναι στα καλά του)
  16. ΧΡΙΣΤΙΝΑ (μαζί με την κόρη της)
  17. Wally
  18. Herco (αν και δεν θα κάτσει πολύ λόγω w8phone! :p )
  19. Stratulator (για να ΄ναι οι μισοί από πέρσι! :) )
  20. Εγώ (Shock) :)
  21. pitsunami (ελπίζουμε να τα καταφέρει φέτος)
  22. panp (ισως καταφέρει να κάνει ντεμπούτο φέτος)
  23. ntsmrtz (το πιθανότερο να έρθει)
  24. namida (το "ψήνει" για να περάσει)
  25. PAPPOYS (μέσα με τα 2 πόδια)
  26. mike (έπρεπε να είναι αυτόματα δηλωμένος! :D )
  27. Μaddog

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Ajax87

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
417
Εγω δεν θα μπορεσω. Καλα να περασετε :)

Rinus Cesar

RetroNuts!
Αντιδράσεις
167
Εμένα βάλτε με μέσααα !!! Θέλω πολύυυ να σας δω ξανά όοολους από κοντά :flower:

:flower: !!!! [μωρε ... σαν να το ήξερα όταν πριν λίγες βδομάδες πήγα να βγάλω εισιτήριο για τη συναυλία του μπαρπμα Edgar Broughton, που θα γίνει στις 25 και 26 Γενάρη !!! "Να βγάλω για Παρασκευή ή για Σάββατο" ??? σκέφθηκα ... και ... έκανα την καλύτερη επιλογή που έβγαλα για Παρασκευή !!! Έτσι, στις 26 Γενάρη θα απολαύσω την παρέα σας χωρίς να πιέζομαι ότι "μετά πρέπει να πάω κι αλλού" :flower: :flower:] !!!!

Wally είπε:
Ο ευρών το αρχαίο Περσικό ολόχρυσο φλουρί
Α πα πα πα ... μην τα γράφεις αυτά Wally !!! Όπως, ίσως, θα θυμάσαι, στην ταινία "Ο εξορκιστής" όλα ξεκίνησαν απο ένα αρχαίο νόμισμα που εκείνος ο γερο-καθηγητής είχε βρει σε ανασκαφές που είχε κάνει στην Περσία .... Μπρρρ :eek:

:eek: o_O

theoritikos

RetroMasteR
Αντιδράσεις
87
Δυστυχώς αυτή τη φορά θα λείπω από την κοπή πίτας. Αυτός που θα βρει το φλουρί να το κρατήσει να μου το δώσει :p

Amigovios

RetroActive
Αντιδράσεις
38
Αυτή τη φορά γράφω σε σωστό thread !:biglaugh:...Λοιπόν θα έρθω, κανονικα και με το νόμο !

krem13

RetroNuts!
Αντιδράσεις
28
προσωπικά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω αλλά ανεξάρτητα από αυτό έχω ένα δωράκι να προσφέρω για τη κοπή της πίτας :)

ένα παιχνίδι "στρουμφοτσουλήθρες" της Lyra ,αχρησιμοποίητο :) .έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα αλλά μιας και δεν συλλέγω παιχνίδια το δίνω ;)

lyra-στρουμφοτσουληθ&.jpg

το δικό μου δυστυχώς δεν έχει εξωτερικό σε τόσο καλή κατάσταση αλλά μέσα είναι στη κατάσταση της φωτογραφίας :)

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.118
Ευχαριστούμε Krem για την προσφορά σου :) Σε έβαλα στη λίστα πάντως

video80

RetroMasteR
Αντιδράσεις
156
Είμαι μέσα! Και θέλει πολύ να έρθει και η αδερφή μου φέτος.(Αν δεν είναι ενόχληση).

Πρώτα ο Θεός τα λέμε παιδιά...

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
1.518
:d@redevil :D @redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevilΝΑΙΙΙΙ....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! :d@redevil :D @redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: Μεσα με 1.000!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

WalkerYannis

RetroActive
Αντιδράσεις
14
Εκτός απροόπτου, θα υποστείτε κι εμένα!

Rinus Cesar

RetroNuts!
Αντιδράσεις
167
Kambia είπε:
Ευχαριστούμε Krem για την προσφορά σου :) Σε έβαλα στη λίστα πάντως
Εσύ Καμπιούλα μαζί με τη Daredevil θα έρθετε από Θεσσαλονίκη, όπως - καλή ώρα - στην περυσινή κοπή της πίτας ??? Θέλω πολύ να σας ξαναδώ :flower: :flower: :flower: ......

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.118
Και μεις θέλουμε πολύ να σας ξαναδούμε αλλά προσωπικά θα έρθω μόνο αν μου "πέσει" κανένα λόττο ή το λαχείο. Δυστυχώς τα έξοδα είναι υπολογίσιμα...

retrofan

RetroMasteR
Αντιδράσεις
268
Για να σηκώσω και το δικό μου χεράκι :) Να με υπολογίζετε στα κομμάτια της πίτας παρακαλώ :D

divined

RetroNuts!
Αντιδράσεις
36
Μάλλον θα είμαι μέσα.

Rygar

Apple Lover
Αντιδράσεις
2.329
Αμήηηηηηηηηηννννννν! (i'm iiiiiiiiinnnnnnnnnn)

Αν δε με προδώσει παλι το gps μου :D

Rinus Cesar

RetroNuts!
Αντιδράσεις
167
Kambia είπε:
Και μεις θέλουμε πολύ να σας ξαναδούμε αλλά προσωπικά θα έρθω μόνο αν μου "πέσει" κανένα λόττο ή το λαχείο. Δυστυχώς τα έξοδα είναι υπολογίσιμα...
Αααχ, κρίμα βρε Καμπιούλα ... οπότε ... μάλλον θα ξανασυναντηθούμε σε "συνάντηση θεσσαλονικιώτικη" [θέλω πολύ να παρευρεθώ σε retronaniaκή συνάντηση στην πλατεία Αριστοτέλους, στο καφέ Άλφα ή όπου αλλού το κανονίσετε, αγαπώ Σαλονίκη :flower: :flower: !!!] ... Οπότε Κάμπια και Daredevil ... θα μείνω με την πολύ όμορφη ανάμνησή σας από την περυσινή μας συνάντηση ... όπως είχα γράψει και τότε, η παρουσία σας στην αθηναϊκή συνάντηση ήταν τουλάχιστον συγκινητική : κατεβήκατε από Θεσσαλονίκη και ... κάνατε τα πάντα για να περάσουμε καλά :flower: :flower: :flower: ..... [η φωτο της Κάμπιας να κρατάει την τεράστια βασιλόπιτα του retromaniax είναι ακόμη αποθηκευμένη στη μνήμη του κινητού μου :D

:D :) :)] .....

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.118
Rygar είπε:
Αμήηηηηηηηηηννννννν! (i'm iiiiiiiiinnnnnnnnnn)

Αν δε με προδώσει παλι το gps μου :D
Άσε το gps και πήγαινε ρωτώντας καλύτερα! Αφού με το gps χάνεσαι :p

Rinus Cesar είπε:
Αααχ, κρίμα βρε Καμπιούλα ... οπότε ... μάλλον θα ξανασυναντηθούμε σε "συνάντηση θεσσαλονικιώτικη" [θέλω πολύ να παρευρεθώ σε retronaniaκή συνάντηση στην πλατεία Αριστοτέλους, στο καφέ Άλφα ή όπου αλλού το κανονίσετε, αγαπώ Σαλονίκη :flower: :flower: !!!] ... Οπότε Κάμπια και Daredevil ... θα μείνω με την πολύ όμορφη ανάμνησή σας από την περυσινή μας συνάντηση ... όπως είχα γράψει και τότε, η παρουσία σας στην αθηναϊκή συνάντηση ήταν τουλάχιστον συγκινητική : κατεβήκατε από Θεσσαλονίκη και ... κάνατε τα πάντα για να περάσουμε καλά :flower: :flower: :flower: ..... [η φωτο της Κάμπιας να κρατάει την τεράστια βασιλόπιτα του retromaniax είναι ακόμη αποθηκευμένη στη μνήμη του κινητού μου :D :D :) :)] .....
Μακάρι να γινότανε. Γιατί και μεις παρόλη την κούραση περάσαμε φανταστικά :D

Ajax87

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
417
Τελικα ισως να μην φυγω εκτος Αθηνας, μπορει να καταφερω να ερθω! :D

thebest20

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
341
Μέσα είμαι,εκτός απροόπτου (αν δεν μείνω δηλαδή μέσα στο κέντρο εκπαίδευσης,για βάρδια)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα