Κοπή πίτας 2013 [Αθήνα]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Δεχθήκαμε πολλά μηνύματα για το τι θα κάνουμε με το θέμα της φετινής κοπής της πίτας στην Αθήνα. Η απάντηση οτι οι παλιοημερολογίτες δεν την έχουν κόψει ακόμα και τα κλάμπς των αυτοδυτών την κόβουν Απρίλη, δεν έπεισε...

Και μετά την καταπληκτικά χιουμοριστική αυτή εισαγωγή, πάμε στο ψητό στη πίτα.

Φίλτατοι εν Αθήναις Ρετρομανείς, το Σάββατο 26 Ιανουαρίου του σωτήριου έτους 2013, στις 20:00 στο Stavlos (Θησείο) θα κοπεί η βασιλόπιτα της κοινότητας. Όλα θα είναι ρετρό πλήν της πίτας (αυτή θα είναι σχεδόν φρέσκια...ίσως ανεβάσω μια περσινή της φωτογραφία...σαν το παλιό καλό κρασί).

Θα έχουμε σημαντικές προσωπικότητες ως guests...τον Shock, τον Ηρακλή, τον Τριπλοπόδαρο, τον Βουρβούλακα και τη Γρια Μπάμπω. Ο ευρών το αρχαίο Περσικό ολόχρυσο φλουρί θα κερδίσει ενα μπορντοροδοκόκκινο μπουχάρ που έφερε απο τα βάθη της Ανατολής ο Aardvark.

Λοιπόν επειδή είμαι σίγουρος οτι ξεκαρδιστήκατε με τα ευφυολογήματα μου και δεν θέλω να πάθετε και τίποτα...σταματώ εδω.

Σας περιμένουμε όλους με τη μαχαίρα στο χέρι.

Ραντεβού στις 26 του μηνός στο Stavlos!!

 

 


 
Δειτε τα προγραμματα σας, κανονιστε αναλογα και ενημερωστε...να κραταμε εγκυκλοπαιδικα μια λιστα συμμετοχων ;)

  1. Rinus Cesar
  2. Amigovios
  3. krem13 (Ίσως ναι, ίσως όχι)
  4. video80 (με την αδερφή του)
  5. stayros
  6. WalkerYannis (Εκτός απροόπτου)
  7. retrofan (Σήκωσε χεράκι)
  8. divined (μάλλον θα είναι μέσα)
  9. Rygar (αν δουλέψει το gps του!)
  10. Juanita
  11. don dokken (με μουσική υπόκρουση Bon Jovi - I'll Be There For You)
  12. Dennisd1982
  13. Ajax87 (Αν είναι ΑΘήνα)
  14. angel_grig (εκτός απροόπτου)
  15. pooky(1) (Αν είναι στα καλά του)
  16. ΧΡΙΣΤΙΝΑ (μαζί με την κόρη της)
  17. Wally
  18. Herco (αν και δεν θα κάτσει πολύ λόγω w8phone! :p )
  19. Stratulator (για να ΄ναι οι μισοί από πέρσι! :) )
  20. Εγώ (Shock) :)
  21. pitsunami (ελπίζουμε να τα καταφέρει φέτος)
  22. panp (ισως καταφέρει να κάνει ντεμπούτο φέτος)
  23. ntsmrtz (το πιθανότερο να έρθει)
  24. namida (το "ψήνει" για να περάσει)
  25. PAPPOYS (μέσα με τα 2 πόδια)
  26. mike (έπρεπε να είναι αυτόματα δηλωμένος! :D )
  27. Μaddog
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω δεν θα μπορεσω. Καλα να περασετε :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα βάλτε με μέσααα !!! Θέλω πολύυυ να σας δω ξανά όοολους από κοντά :flower:

:flower: !!!! [μωρε ... σαν να το ήξερα όταν πριν λίγες βδομάδες πήγα να βγάλω εισιτήριο για τη συναυλία του μπαρπμα Edgar Broughton, που θα γίνει στις 25 και 26 Γενάρη !!! "Να βγάλω για Παρασκευή ή για Σάββατο" ??? σκέφθηκα ... και ... έκανα την καλύτερη επιλογή που έβγαλα για Παρασκευή !!! Έτσι, στις 26 Γενάρη θα απολαύσω την παρέα σας χωρίς να πιέζομαι ότι "μετά πρέπει να πάω κι αλλού" :flower: :flower:] !!!!

Wally είπε:
Ο ευρών το αρχαίο Περσικό ολόχρυσο φλουρί
Α πα πα πα ... μην τα γράφεις αυτά Wally !!! Όπως, ίσως, θα θυμάσαι, στην ταινία "Ο εξορκιστής" όλα ξεκίνησαν απο ένα αρχαίο νόμισμα που εκείνος ο γερο-καθηγητής είχε βρει σε ανασκαφές που είχε κάνει στην Περσία .... Μπρρρ :eek:

:eek: o_O
 
Δυστυχώς αυτή τη φορά θα λείπω από την κοπή πίτας. Αυτός που θα βρει το φλουρί να το κρατήσει να μου το δώσει :p
 
Αυτή τη φορά γράφω σε σωστό thread !:biglaugh:...Λοιπόν θα έρθω, κανονικα και με το νόμο !
 
προσωπικά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω αλλά ανεξάρτητα από αυτό έχω ένα δωράκι να προσφέρω για τη κοπή της πίτας :)

ένα παιχνίδι "στρουμφοτσουλήθρες" της Lyra ,αχρησιμοποίητο :) .έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα αλλά μιας και δεν συλλέγω παιχνίδια το δίνω ;)

lyra-στρουμφοτσουληθ&.jpg

το δικό μου δυστυχώς δεν έχει εξωτερικό σε τόσο καλή κατάσταση αλλά μέσα είναι στη κατάσταση της φωτογραφίας :)
 
Ευχαριστούμε Krem για την προσφορά σου :) Σε έβαλα στη λίστα πάντως
 
Είμαι μέσα! Και θέλει πολύ να έρθει και η αδερφή μου φέτος.(Αν δεν είναι ενόχληση).

Πρώτα ο Θεός τα λέμε παιδιά...
 
:d@redevil :D @redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevilΝΑΙΙΙΙ....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! :d@redevil :D @redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: Μεσα με 1.000!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκτός απροόπτου, θα υποστείτε κι εμένα!
 
Kambia είπε:
Ευχαριστούμε Krem για την προσφορά σου :) Σε έβαλα στη λίστα πάντως
Εσύ Καμπιούλα μαζί με τη Daredevil θα έρθετε από Θεσσαλονίκη, όπως - καλή ώρα - στην περυσινή κοπή της πίτας ??? Θέλω πολύ να σας ξαναδώ :flower: :flower: :flower: ......
 
Και μεις θέλουμε πολύ να σας ξαναδούμε αλλά προσωπικά θα έρθω μόνο αν μου "πέσει" κανένα λόττο ή το λαχείο. Δυστυχώς τα έξοδα είναι υπολογίσιμα...
 
Για να σηκώσω και το δικό μου χεράκι :) Να με υπολογίζετε στα κομμάτια της πίτας παρακαλώ :D
 
Μάλλον θα είμαι μέσα.
 
Αμήηηηηηηηηηννννννν! (i'm iiiiiiiiinnnnnnnnnn)

Αν δε με προδώσει παλι το gps μου :D
 
Kambia είπε:
Και μεις θέλουμε πολύ να σας ξαναδούμε αλλά προσωπικά θα έρθω μόνο αν μου "πέσει" κανένα λόττο ή το λαχείο. Δυστυχώς τα έξοδα είναι υπολογίσιμα...
Αααχ, κρίμα βρε Καμπιούλα ... οπότε ... μάλλον θα ξανασυναντηθούμε σε "συνάντηση θεσσαλονικιώτικη" [θέλω πολύ να παρευρεθώ σε retronaniaκή συνάντηση στην πλατεία Αριστοτέλους, στο καφέ Άλφα ή όπου αλλού το κανονίσετε, αγαπώ Σαλονίκη :flower: :flower: !!!] ... Οπότε Κάμπια και Daredevil ... θα μείνω με την πολύ όμορφη ανάμνησή σας από την περυσινή μας συνάντηση ... όπως είχα γράψει και τότε, η παρουσία σας στην αθηναϊκή συνάντηση ήταν τουλάχιστον συγκινητική : κατεβήκατε από Θεσσαλονίκη και ... κάνατε τα πάντα για να περάσουμε καλά :flower: :flower: :flower: ..... [η φωτο της Κάμπιας να κρατάει την τεράστια βασιλόπιτα του retromaniax είναι ακόμη αποθηκευμένη στη μνήμη του κινητού μου :D

:D :) :)] .....
 
Rygar είπε:
Αμήηηηηηηηηηννννννν! (i'm iiiiiiiiinnnnnnnnnn)

Αν δε με προδώσει παλι το gps μου :D
Άσε το gps και πήγαινε ρωτώντας καλύτερα! Αφού με το gps χάνεσαι :p

Rinus Cesar είπε:
Αααχ, κρίμα βρε Καμπιούλα ... οπότε ... μάλλον θα ξανασυναντηθούμε σε "συνάντηση θεσσαλονικιώτικη" [θέλω πολύ να παρευρεθώ σε retronaniaκή συνάντηση στην πλατεία Αριστοτέλους, στο καφέ Άλφα ή όπου αλλού το κανονίσετε, αγαπώ Σαλονίκη :flower: :flower: !!!] ... Οπότε Κάμπια και Daredevil ... θα μείνω με την πολύ όμορφη ανάμνησή σας από την περυσινή μας συνάντηση ... όπως είχα γράψει και τότε, η παρουσία σας στην αθηναϊκή συνάντηση ήταν τουλάχιστον συγκινητική : κατεβήκατε από Θεσσαλονίκη και ... κάνατε τα πάντα για να περάσουμε καλά :flower: :flower: :flower: ..... [η φωτο της Κάμπιας να κρατάει την τεράστια βασιλόπιτα του retromaniax είναι ακόμη αποθηκευμένη στη μνήμη του κινητού μου :D :D :) :)] .....
Μακάρι να γινότανε. Γιατί και μεις παρόλη την κούραση περάσαμε φανταστικά :D
 
Τελικα ισως να μην φυγω εκτος Αθηνας, μπορει να καταφερω να ερθω! :D
 
Μέσα είμαι,εκτός απροόπτου (αν δεν μείνω δηλαδή μέσα στο κέντρο εκπαίδευσης,για βάρδια)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα