Κορυφαίες διαφημίσεις..

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
75
Σίγουρα στο πέρασμα των χρώνων έχουμε εντυπωσιαστεί από κάποιες διαφημίσεις.Σκηνοθεσία εφέ ποιότητα εικόνας κάτι θα μας έχει μείνει στο μυαλό.

Ξεκινάω με τις πιο τελευταίες διαφημίσεις που κατά προσωπική μου άποψη είναι απλά υπέροχες.Υποκλίνομαι στους δημιουργούς....

Johnnie Walker Android

Ακόμη μία....απλά μοναδική που αξίζει να την ξανά απολαύσετε...

Johnnie Walker Human Fish
 
Ναι όντως τα σπάει η συγκεκριμένη αλλά και γενικά όσες διαφημίσεις έχει κάνει η καμπάνιια του Johnie. Θυμίσου εκείνες με τον Scorsese (σκηνοθεσία Tony Scott)

Κορυφαία είναι αυτή της Aegean με τον λεοφοριατζή που δίνει αναφορά οσάν πιλότος (φυσικά κινηματογραφημένη)

Mια ξένη που έχει να κάνει ή για ποτό η για άρωμα και δείχνει μια γυναίκα να γίνεται πάνθηρας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Pull over the gaidar!"

Ο τύπος πίνει καφέ και τρώει Ντόνατς σαν πραγματικός Νεοϋρκέζος αστυνομικός.

Άπαιχτη σύλληψη. Τέλεια σκηνοθεσία, Φυσικά και αυτή κινηματογραφημένη.
 
Διαφήμιση αυτοκινήτου πρόσφατη σχετικά που το αμάξι γίνεται ρομπότ (κάτι σαν τα τρανσφόρμερ)

Μερικές από τις διαφημίσεις της Q (όχι όλες) καλό flash animation

Διαφήμιση για παυσίπονο με τον Ηρακλέτο μας (3d animation σε ελληνικά ύδατα παρακαλώ)

Η διαφήμιση του Carnation το 1994 όπου απαγάγουνε την Lola (το animation κορυφαίο)

Διαφήμιση που την έκανε ένας φίλος (έγραψε το concept)

για τα θαλασσινά ΚΑΛΙΜΑΝΗΣ .... κινηματογραφημένη...και δίχνει πως ο Κος Κωστής και το ομότιτλο χασάπικό του...γίνεται ΣΑΡΑΚΩΣΤΗΣ (ιχθυοπωλείο) όταν δοκιμάζει τα Καλιμάνης

Oι διαφημίσεις τις Nova από ότι έχω καταλάβει σατιρίζουνε εντέχνως την ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΛΑΤΡΕΙΑ που διακρίνει τους βλάχους στα χωριά. Βλέπεις τον Πρόεδρα του χωριού την σήμερον να πέρνει την ΜΠΕΜΠΑ για να πάει 100 μέτρα μέχρι το καφενείο να παραγγίλει ΣΚΑΤΣ (ούστου). Αυτά είναι η πραγματικότητα στην Αχαία ελπίζω τα χωριά στην Μακεδονία να κρατάνε την παράδοσή τους
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όλες οι addidas, Sony ps και νέα bravia , johnny walker, Famous Grause...

Της audi με το κυνηγόσκυλο που σπινιάρει στον πάγο.

Της saab γιατί είναι saab!

Του Τζόκερ (αφεντικό!εσύ εδώ?), ΟΠΑΠ , aegean, nova, Q, dorna,

Mία με ελαστικά που την κάνει ο Κοντωγιαννίδης στο ΤηλεΑστυ,

Τα μαξιλάρια IDILKA

Το Camelot imperial μόνο και μόνο για τη φάτσα του ιδιοκτήτη-παρουσιαστή

Και φυσικά όσες είχε κάνει ο Τσάκωνας στα 80's...
 
Αν και αντι-Sonακιας θα ψηφισω την καινουργια διαφημιση της bravia που εχει εξυπνες αναφορες στο Κουρδιστο Πορτοκαλι (τουλαχιστον αυτο εισεπραξα βλεποντας την,το κτιριο,το κομματι,το υφος...)
 
Για να είμαι πάντα μέσα στο πνεύμα των post μου (offtopic δηλαδή.

Wally αν το 360 το έβγαζε η Sony ή η Nintendo και είχε τους ίδιους τίτλους, τιμές, support και όλα τα σχετικά. Και ας υποθέσουμε ότι κάτι σαν το Wii το έβγαζε η Μ$ ποια θα ήταν η στάση σου;

Θέλω να πω θα ήσουν αντιSonάκιας τότε;

Δεν είναι flame bait μην παραξηγηθώ κι όλας;
 
ωραια ερωτηκσι!!!

μολις "βουλιαξε" (εννοω σταματησε εμπορικα) το πλοιο της SEGA καπου επρεπε να "συγκεντρωθω" οσο αφορα τα κονσολαπραγματα.

Εγγυηση για μενα ηταν ο Peter Moore (που συνεχιζει την καλη δουλεια που εκανε στη SEGA) που δεν θα επετρεπε να βγαινουν αηδιουλες και χαριτωμενιες...και φυσικα η θολη SEGA κληρονομια που κουβαλαει το xbox.

Και ναι αν η MS το εριχνε στις ρακετουλες και στα βατραχακια θα την εφτυνα χαλαρα....
 
Σωστός και ψαγμένος!
 
Εμένα μ'αρεσε μία που δεν θυμάμαι τι διαφήμιζε αλλά ήταν με έναν αστυνομικό και με έναν ..κοτόκλέφτη που στο τέλος του έλεγε 'πούτ δε κότ ντάουν σλόουλι'..χαχαχαχαχχαχαχ..έλίωνα με αυτή την διαφήμιση! :D
 
η αρχη της καμπανιας της NOVA .... Τωρα δειχνει αυτην με τη γιαγια στο γαιδαρο... :biglaugh:
 
Η Nova πάντα έχει καλές (και μη εμετικές) διαφημιστικές καμπάνιες....

Και με την κότα ήταν καλή και η μετέπειτα με την γιαγιά πάνω στο γαιδούρι :p
 
Πώς είναι αυτή με την γιαγιά και το γαιδούρι βρε παιδιά??
 
Δεν είμαι καλός στις περιγραφές....

Ας μας πεί ο τελαμώνας

(έτσι κι αλλιώς ταυτόχρονα γράφουμε :p :p :p )
 
μπααα..δεν ειμαι τοσο γρηγορος ...τοπο στα νιατα...πες εσυ :biglaugh:
 
ο.0...τσ τσ τσ..δεν βλέπω να μαθαίνω!!Κανείς ρε παιδιά???
 
Καλά , πέφτω εγώ :tease:

Έτσι θα σε αφήναμε? Ορίστε ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραιος ο νεος :thumbup: (αλλα η ery ελεγε για τη γιαγια με το γαιδαρο..)
 
Ευχαριστώωωωωωωωωωω!!χαχαχαχαχαχαχχα..(καλύτερη όμως αυτή με την κότα..)
 
Ειναι ομως real quick ο keep - εβαλε λαθος link αυτο με τις κοτες - μεχρι να απαντησουμε βρηκε το σωστο και το αλλαξε....nice :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα