Κουίζ : Ηθοποιοί σε διαφημιστικά σποτ

Rinus Cesar

RetroNuts!
Joined
22 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.417
Αντιδράσεις
276
Ένα σωρό ηθοποιοί εμφανίσθηκαν σε τηλεοπτικά διαφημιστικά σποτ, κάνοντάς τα δημοφιλή και θέμα συζητήσεών μας [και κατ' επέκταση .... κάνοντας ακόμη πιο γνωστά τα διαφημιζόμενα προϊόντα ;) ;) ;) .... άλλωστε, αυτός δεν είναι ο σκοπός τησ διαφήμισης ???] ??? Για να δούμε, τι θυμόμαστε από αυτά ...

1/ Δείτε στο παρακάτω βιντεάκι, από την ταινία "Η Ρένα είναι οφσάιντ", τον ηθοποιό που κάθεται στην κερκίδα πίσω από Βλαχοπούλου και Τζεβελέκο που ... κάνει έντονη την παρουσία του με "μπράβο αγόρι μου, μπράβο Καραϊσκάκη μου, άντε βρε κρέας" κλπ κλπ :


Μπορείτε να θυμηθείτε : α) Ποιος ηθοποιός είναι ??? β) Σε ποιο διαφημιστικό σποτ απορρυπαντικών πιάτων πρωταγωνίστησε ??? γ) Ποια ατάκα του σε αυτό το σποτ έγινε πασίγνωστη ???

2/ Ονομάτισε πέντε (5) προϊόντα τα οποία διαφήμισε ο ηθοποιός Ηλίας Λογοθέτης !!!

3/ Ονομάτισε τέσσερα (4) προϊόντα τα οποία διαφήμισε ο Χάρρυ Κλυνν !!!

4/ Ο ηθοποιός Βασίλης Τσάγκλος [από τους πλέον αγαπημένους μου ηθοποιούς, στα 80ς τον λάτρευα όπου κι αν εμφανιζόταν] διαφήμισε δύο προϊόντα !!! Θυμάστε ποια ???

5/ Ο Γιάννης Ζουγανέλης διαφήμισε έναν καφέ με 2 υπέροχα διαφημιστικά σποτάκια !!! Θυμάστε : α) Ποιος καφές ήταν αυτός ??? β) Ποιες οι 4 μεταμφιέσεις του σε αυτά τα 2 διαφημιστικά σποτάκια ???

6/ Συνεχίζουμε ξανά με Ζουγανέλη ... Το τραγουδάκι του για ένα άλλο διαφημιστικό σποτ - βασισμένο σε παλιό τραγούδι - είχε ως εξής : "στης ακρίβειας τον καιρό ...." ... Συμπληρώστε τον επόμενο στίχο !!!

7/ Ο Κώστας Τσάκωνας σε διαφημιστικό σποτ για "τηλεφωνική γραμμή για να ακούς ανέκδοτα" έλεγε : "Πάει ένας για αντζούγιες και πέφτει σε ..... " ... Σε τι πέφτει ??? {υπόψιν : είναι λέξη - σιδηρόδρομος, με πολλά "συνθετικά" ;) ;) ;) }

8/ α) Ποια παιχνίδια διαφήμισε ο Κώστας Βουτσάς, β) ποια παιχνίδια διαφήμισε ο Σωτήρης Μουστάκας ???

9/ Ο αλησμόμητος Μίμης Φωτόπουλος εμφανίσθηκε στα 80ς για λίγο σε ένα διαφημιστικό σποτ [συγκεκριμένα, προς το τέλος της διαφήμισης για να πει μια ατάκα] !!! Θυμάστε σε ποιο ???

10/ Η Ελένη Ανουσάκη, περί τις αρχές των 80ς, διαφήμισε Κέντρο Αδυνατίσματος !!! Θυμάστε ποιο ???
 
2. Θυμάμαι ένα παγωτό που λεγόταν "ice burger" και τα χαρτομάντηλα Diana

3. Τα πατατάκια "Ωραίες πατάτες" θυμάμαι

9. Σε διαφήμιση καταστήματος ηλεκτρικών ειδών, όπου έλεγε "Για ηλεκτρικά μην κάθεσαι...υπάρχουν φτηνά ΚΑΝΕΛΛΟΟΟΟΟΠΟΥΛΟΣ" Έχω μάλιστα την αίσθηση πως δεν εμφανιζόταν μόνο στο τέλος του σποτ, αλλά σε όλο το σποτ έκανε τον ταξιτζή και υποτίθεται ότι πήγαινε τον κόσμο στο συγκεκριμένο κατάστημα

10. Τα BODYLINE και δεν ήταν και η μόνη που τα διαφήμισε. Είχε προυπάρξει νομίζω η Κατερίνα Γιουλάκη
 
2.Ηλιας Λογοθετης:παγωτο ΕΒΓΑ,παγωτο καπουτσινο (τα αλλα δεν τα ξερω)

3.Χαρρυ Κλυνν :φουντουνια,ωραια πατατακια,καθαριστικο φιορι (το αλλο δεν το ξερω)

5.Ζουγανελης διαφημισε α) τον fiesta φραπε β)μεταμφιεστηκε σε ροκα,ιθαγενη,κυριο με γραβατα και σακακι (το αλλο δεν το ξερω)

8.α)Βουτσας:τα παπακια,στρουμφοτσουληθρες (τα αλλα δεν τα γνωριζω)

10.Ανουσακη : bodyline
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1/ Δείτε στο παρακάτω βιντεάκι, από την ταινία "Η Ρένα είναι οφσάιντ", τον ηθοποιό που κάθεται στην κερκίδα πίσω από Βλαχοπούλου και Τζεβελέκο που ... κάνει έντονη την παρουσία του με "μπράβο αγόρι μου, μπράβο Καραϊσκάκη μου, άντε βρε κρέας" κλπ κλπ :

Μπορείτε να θυμηθείτε : α) Ποιος ηθοποιός είναι ??? β) Σε ποιο διαφημιστικό σποτ απορρυπαντικών πιάτων πρωταγωνίστησε ??? γ) Ποια ατάκα του σε αυτό το σποτ έγινε πασίγνωστη ???

Ο ηθοποιός είναι ο Αλέκος Ζαρταλούδης, αλλά δε θυμάμαι ούτε το όνομα του απορρυπαντικού ούτε την ατάκα. Μόνο ότι ήταν λαντζέρης...
 
ο Αλέκος Ζαρταλούδης...γράψε στο google "ΚΟΙΛΑΡΑ 24ων ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΩΝ"και θα δεις ένα φοβερό επεισόδιο από τη σειρά ¨τα παλιόπαιδα τ'ατίθασα"!!!
 
8. α) Ο Βουτσας διαφημισε και τους Μικρους Ψαραδες.
 
Όλες οι απαντήσεις σας πολύ σωστές !!! Μπράβο για τη μνήμη σας !!!

8. α) Ο Βουτσας διαφημισε και τους Μικρους Ψαραδες.

Προσωπικά, είχα υπόψιν μου μόνο τους ΜΙΚΡΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ, αλλά αφού θυμηθήκατε κι άλλα παιχνίδια, που διαφήμιζε ο Βουτσάς ... ακόμη καλύτερα !!! Θυμάστε τις ατάκες του σποτ : "Μικροί ψαράδες, έτοιμοι ??? Τσίμπησε το μελανούρι" !!! Μάλιστα, στο πίσω μέρος του κουτιού του εν λόγω παιχνιδιού υπήρχε μια φωτογραφία του Βουτσά κι από κάτω έγραφε : "παιδιά, να παίζετε με τα παιχνίδια της ΛΥΡΑ" !!!

Ο ηθοποιός είναι ο Αλέκος Ζαρταλούδης, αλλά δε θυμάμαι ούτε το όνομα του απορρυπαντικού ούτε την ατάκα. Μόνο ότι ήταν λαντζέρης...

 

 


Πολύ - πολύ σωστά !!! Τι σπουδαίος ηθοποιός !!! Παρόλο που δεν ευτύχησε να παίξει "μεγάλους ρόλους", εντούτοις .... στους μικρούς ρόλους που εμφανίσθηκε άφησε έντονο το στίγμα του !!! Προσωπικά, δεν μπορώ να φανταστώ άλλον ηθοποιό να ενσαρκώνει τόσο πειστικά τον "λαϊκό άνθρωπο" της διπλανής πόρτας με ό,τι τον χαρακτηρίζει : με την "αυθεντικότητά" του, με την εκτόνωσή του στο γήπεδο, με τις στιγμές που βρίζει τον γείτονά του [βλ. το μικρό, αλλά χαρακτηριστικό, πέρασμά του στην ταινία "Ένας νομοταγής πολίτης" όπου "κράζει άγρια" τον γείτονά του Μουστάκα επειδή βάζει ξυπνητήρι] κλπ κλπ !!! Καταπληκτικός, άψογος σε τέτοιου είδους ρόλους, στους οποίους συμπεριλαμβάνεται ... και αυτός του λαντζιέρη στο διαφημιστικό σποτ, όπως σωστά απάντησε ο προλαλήσας !!! Όμως ... για ποιο υγρό πιάτων ήταν αυτό το σποτ ??? Και ποια η ατάκα του Ζαρταλούδη σε αυτό το σποτ, η οποία .... άφησε εποχή ???? Αφήνω λίγο την ερώτηση επειδή ... όλο και κάποιος φίλος ενδέχεται να τη θυμηθεί !!! Επίσης, αφήνω λίγο και τις άλλες ερωτήσεις που έμειναν αναπάντητες, θα είναι χαρά μου να τις θυμηθείτε !!!

9. Σε διαφήμιση καταστήματος ηλεκτρικών ειδών, όπου έλεγε "Για ηλεκτρικά μην κάθεσαι...υπάρχουν φτηνά ΚΑΝΕΛΛΟΟΟΟΟΠΟΥΛΟΣ" Έχω μάλιστα την αίσθηση πως δεν εμφανιζόταν μόνο στο τέλος του σποτ, αλλά σε όλο το σποτ έκανε τον ταξιτζή και υποτίθεται ότι πήγαινε τον κόσμο στο συγκεκριμένο κατάστημα




Λοιπόν, δεν μπορείς να φαντασθείς πόση χαρά μού δίνεις που θυμάσαι αυτό το σποτ [και μάλιστα ... συμπληρώνοντας το ότι ο Φωτόπουλος έκανε σε αυτό και τον ταξιτζή, κάτι που εγώ δεν θυμόμουν] !!! :D :DΑπό τα πλέον αγαπημένα μου σποτ εκεί στα 80ς !!! Όχι μόνο επειδή έπαιζε σε αυτό ο τεράαααστιος Μίμης Φωτόπουλος !!! Αλλά .... και επειδή είχε για μουσική επένδυση την εισαγωγή από το Master And Servant των Depeche Mode !!! Ο σκηνοθέτης του εν λόγω διαφημιστικού σποτ πέτυχε - άθελά του, χωρίς καν να το καταλάβει - κάτι απίθανο : να "συγκεράσει" στα λίγα δευτερόλεπτα του σποτ το παλιό / παραδοσιακό με το πλέον "μοντέρνο" !!! Φαντασθείτε : υπό τους ήχους της ηλεκτρονικής μουσικής των Depeche Mode ο μεγάλης ηλικίας Μίμης Φωτόπουλος να λέει την ατάκα που αναφέρει στο ποστ του ο thanos75 !!! Από τη μια ο Φωτόπουλος, "εκπρόσωπος" της "παλιάς Ελλάδας", αυτής που σιγά - σιγά χανόταν εκείνη την εποχή, κι από την άλλη τα "μπλιμπλίκια" των D.M. που αποτελούσαν ... ό,τι πιο μοντέρνο συνέβαινε εκείνη την εποχή !!!
 
O Aλεκος Ζαρταλουδης ηταν καλος ηθοποιος και πραγματικα του ταιριαζαν οι ρολοι του λαικου τυπου.

Οπως εχω διαβασει, ανεκαθεν ειχε προβλημα με το βαρος του γι' αυτο του εδιναν συνεχως ρολους χοντρου. Λιγα χρονια προτου φυγει απο τη ζωη καταφερε κι εχασε καμποσα κιλα, κατι που το επιθυμουσε σχεδον ολη του τη ζωη.

Τον Αλεκο Ζαρταλουδη τον απολαυσα και τον αγαπησα μεσα απο ενα επεισοδια της σειρας Τα Παλιοπαιδα τ' Ατιθασα. Τιτλος του, Κοιλαρα 24ων ατμοσφαιρων.

Παλι σε ρολο χοντρου, που καποια "παλιοπαιδα" του δινουν να φαει τον περιδρομο (αλλο που δεν ηθελε κι αυτος) για να τον ρημαξουν στα χαρτια!
 
Η ατακα του Αλ. Ζαρταλουδη ηταν "Τρίζει απο καθαριοτητα! Επαγγελματιες ειμαστε!". Διαφημιζε το Τρύλετ για πιατα, οπου ετριβε τον αντιχειρα του στο λιγδιασμενο πιατο και ακουγοταν το χαρακτηριστικο τριξιμο. (Ακολουθουσε η φωνη του εκφωνητη "Τριζουν απο καθαριοτητα. Αστραφτουν πραγματικα!")

Η ατακα του Μιμη Φωτοπουλου ηταν το "Θα κάαααθομαι!" το οποιο και χρησιμοποιησε αργοτερα αυτοσαρκαζομενος στο "Ροδα, τσαντα και κοπανα 2".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rinus Cesar είπε:
Όλες οι απαντήσεις σας πολύ σωστές !!! Μπράβο για τη μνήμη σας !!!
8. α) Ο Βουτσας διαφημισε και τους Μικρους Ψαραδες.

Προσωπικά, είχα υπόψιν μου μόνο τους ΜΙΚΡΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ, αλλά αφού θυμηθήκατε κι άλλα παιχνίδια, που διαφήμιζε ο Βουτσάς ... ακόμη καλύτερα !!! Θυμάστε τις ατάκες του σποτ : "Μικροί ψαράδες, έτοιμοι ??? Τσίμπησε το μελανούρι" !!! Μάλιστα, στο πίσω μέρος του κουτιού του εν λόγω παιχνιδιού υπήρχε μια φωτογραφία του Βουτσά κι από κάτω έγραφε : "παιδιά, να παίζετε με τα παιχνίδια της ΛΥΡΑ" !!!

Ο ηθοποιός είναι ο Αλέκος Ζαρταλούδης, αλλά δε θυμάμαι ούτε το όνομα του απορρυπαντικού ούτε την ατάκα. Μόνο ότι ήταν λαντζέρης...

 

 


Πολύ - πολύ σωστά !!! Τι σπουδαίος ηθοποιός !!! Παρόλο που δεν ευτύχησε να παίξει "μεγάλους ρόλους", εντούτοις .... στους μικρούς ρόλους που εμφανίσθηκε άφησε έντονο το στίγμα του !!! Προσωπικά, δεν μπορώ να φανταστώ άλλον ηθοποιό να ενσαρκώνει τόσο πειστικά τον "λαϊκό άνθρωπο" της διπλανής πόρτας με ό,τι τον χαρακτηρίζει : με την "αυθεντικότητά" του, με την εκτόνωσή του στο γήπεδο, με τις στιγμές που βρίζει τον γείτονά του [βλ. το μικρό, αλλά χαρακτηριστικό, πέρασμά του στην ταινία "Ένας νομοταγής πολίτης" όπου "κράζει άγρια" τον γείτονά του Μουστάκα επειδή βάζει ξυπνητήρι] κλπ κλπ !!! Καταπληκτικός, άψογος σε τέτοιου είδους ρόλους, στους οποίους συμπεριλαμβάνεται ... και αυτός του λαντζιέρη στο διαφημιστικό σποτ, όπως σωστά απάντησε ο προλαλήσας !!! Όμως ... για ποιο υγρό πιάτων ήταν αυτό το σποτ ??? Και ποια η ατάκα του Ζαρταλούδη σε αυτό το σποτ, η οποία .... άφησε εποχή ???? Αφήνω λίγο την ερώτηση επειδή ... όλο και κάποιος φίλος ενδέχεται να τη θυμηθεί !!! Επίσης, αφήνω λίγο και τις άλλες ερωτήσεις που έμειναν αναπάντητες, θα είναι χαρά μου να τις θυμηθείτε !!!

9. Σε διαφήμιση καταστήματος ηλεκτρικών ειδών, όπου έλεγε "Για ηλεκτρικά μην κάθεσαι...υπάρχουν φτηνά ΚΑΝΕΛΛΟΟΟΟΟΠΟΥΛΟΣ" Έχω μάλιστα την αίσθηση πως δεν εμφανιζόταν μόνο στο τέλος του σποτ, αλλά σε όλο το σποτ έκανε τον ταξιτζή και υποτίθεται ότι πήγαινε τον κόσμο στο συγκεκριμένο κατάστημα




Λοιπόν, δεν μπορείς να φαντασθείς πόση χαρά μού δίνεις που θυμάσαι αυτό το σποτ [και μάλιστα ... συμπληρώνοντας το ότι ο Φωτόπουλος έκανε σε αυτό και τον ταξιτζή, κάτι που εγώ δεν θυμόμουν] !!! :D :DΑπό τα πλέον αγαπημένα μου σποτ εκεί στα 80ς !!! Όχι μόνο επειδή έπαιζε σε αυτό ο τεράαααστιος Μίμης Φωτόπουλος !!! Αλλά .... και επειδή είχε για μουσική επένδυση την εισαγωγή από το Master And Servant των Depeche Mode !!! Ο σκηνοθέτης του εν λόγω διαφημιστικού σποτ πέτυχε - άθελά του, χωρίς καν να το καταλάβει - κάτι απίθανο : να "συγκεράσει" στα λίγα δευτερόλεπτα του σποτ το παλιό / παραδοσιακό με το πλέον "μοντέρνο" !!! Φαντασθείτε : υπό τους ήχους της ηλεκτρονικής μουσικής των Depeche Mode ο μεγάλης ηλικίας Μίμης Φωτόπουλος να λέει την ατάκα που αναφέρει στο ποστ του ο thanos75 !!! Από τη μια ο Φωτόπουλος, "εκπρόσωπος" της "παλιάς Ελλάδας", αυτής που σιγά - σιγά χανόταν εκείνη την εποχή, κι από την άλλη τα "μπλιμπλίκια" των D.M. που αποτελούσαν ... ό,τι πιο μοντέρνο συνέβαινε εκείνη την εποχή !!!
Πόσο δίκιο έχεις φίλε μου...ειλικρινά είχα ξεχάσει ότι η μουσική επένδυση της διαφήμισης ήταν οι Depeche Mode...όντως πάντρευε το μοντέρνο κλίμα της εποχής με τη νοσταλγία μιας άλλης που κόμιζε η παρουσία του Φωτόπουλου
 
λιγο ασχετο τωρα τελευταια ειδα ενα διαφημιστικο εποχης 1990 και κατι οπου πρωταγωνιστουσε η κατερινα λεχου και διαφημιζε σαμπουαν ultrex
 
drspiros είπε:
Η ατακα του Αλ. Ζαρταλουδη ηταν "Τρίζει απο καθαριοτητα! Επαγγελματιες ειμαστε!". Διαφημιζε το Τρύλετ για πιατα, οπου ετριβε τον αντιχειρα του στο λιγδιασμενο πιατο και ακουγοταν το χαρακτηριστικο τριξιμο. (Ακολουθουσε η φωνη του εκφωνητη "Τριζουν απο καθαριοτητα. Αστραφτουν πραγματικα!")
Σωστόοοοοοοοος !!!!! :D :D !!!! Κι αυτό το τρίξιμο του πιάτου την ώρα που ο αντίχειρας του Ζαρταλούδη έκανε ... πατινάζ σε αυτό..... άπαιχτο !!! Αυτό το σποτ υπάρχει, έχει διασωθεί ??? Αν ναι .... ΚΑΤΑΖΗΤΕΙΤΑΙ !!!!
 
Η Ρένα Βλαχοπούλου έχει διαφημίσει κόκκινη σάλτσα--αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς ποια (και ομολογώ ότι ντρέπομαι γι' αυτό!). Θυμάμαι όμως ότι η Βλαχοπούλου έλεγε στο τέλος του σποτ τη φράση "Είναι έμπνευση" και ότι το σποτ προβαλλόταν τη χειμερινή σεζόν 1987-88.
 
appoul είπε:
Η Ρένα Βλαχοπούλου έχει διαφημίσει κόκκινη σάλτσα--αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς ποια (και ομολογώ ότι ντρέπομαι γι' αυτό!). Θυμάμαι όμως ότι η Βλαχοπούλου έλεγε στο τέλος του σποτ τη φράση "Είναι έμπνευση" και ότι το σποτ προβαλλόταν τη χειμερινή σεζόν 1987-88.
Πολύ σωστά φίλε appoul. Αν σου πω οτι την έχω τι θα πεις; Πρέπει να την εντοπίσω άμεσα για να την δούμε...
 
4. Αν θυμάμαι καλά, ο Τσάγκλος πρέπει να έκανε διαφημιστικό για ένα μικρό πλυντήριο ρούχων (Carad), με τη χαρακτηριστική ατάκα "Πάντως εγώ, το πήρα για το σπίτι. Εσείς;"

 


9. Το κατάστημα "Κανελλόπουλος" που διαφήμισε ο Φωτόπουλος ήταν στην οδό "...Βουλιαγμένιης ογδόντααα..."




2. Ο Λογοθέτης; Θυμάμαι σίγουρα τα χαρτομάντηλα Tempo. Ήταν μαέστρος μιας μικρής υπαίθριας ορχήστρας που έπαιζε Vivaldi, και τους διέκοπτε κάθε τρεις και λίγο, λέγοντας "Θέλω tempo (=ρυθμό)". Πάντως υπάρχουν και άλλες διαφημίσεις που το...παίζει πιο τρελός !

3. Στο Χάρρυ Κλυν έχουμε ξεχάσει τη "Serenata και πάσης Ελλάδος άμα λάχει να 'ουμ..."

 


Επίσης έχεις ξεχάσει μια διαφήμιση που άφησε εποχή και που έπεφταν στοιχήματα στο στρατό για το ποιο προίόν (από τρία συνολικά) θα έβγαζε ο πρωταγωνιστής από το πέτο της στολής του. Μήπως θυμάσαι τον ηθοποιό (το μικρό του όνομα Χρήστος), τη χαρακτηριστική ερώτηση προς τον τηλεθεατή και τα προϊόντα που διαφήμιζε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
panp είπε:
Επίσης έχεις ξεχάσει μια διαφήμιση που άφησε εποχή και που έπεφταν στοιχήματα στο στρατό για το ποιο προίόν (από τρία συνολικά) θα έβγαζε ο πρωταγωνιστής από το πέτο της στολής του. Μήπως θυμάσαι τον ηθοποιό (το μικρό του όνομα Χρήστος), τη χαρακτηριστική ερώτηση προς τον τηλεθεατή και τα προϊόντα που διαφήμιζε;
μηπως εννοεις τη διαφημιση με τον Χρηστο Μπιρο που ελεγε "τι κραταει ο Ναπολεων" ; προσθεσα εδω τη διαφημιση
 
Μια άλλη διαφήμιση με το Χάρρυ Κλυν που δεν αναφέρθηκε, το παγωτό πύραυλος Texas.

- Όλα τ'άλλα είναι πράσινα δαμάσκηνα και ψιλές ελιές.

- Μιχαλάκη! Όχι στα βαθειά παιδί μου!

- Ναι μαμά!

Επίσης μια διαφήμιση που θυμάμαι με το Φωτόπουλο, μάλλον με ηλεκτρικές συσκευές (κουζίνες ή πλυντήρια) σε στυλ "Η Εσκιμό πλένει, και εγώ κάααααθομαι!"

Και σε κάποια διαφήμιση λαχείου, η φωνή του ακούγεται να λέει "Αυτά είναι λεφτά!"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μηπως εχει κανεις στο αρχειο του και καποια αλλη εκδοχη αυτης της διαφημισης με τον καφε φιλτρου filcafe continental ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα πω ότι υποκλίνομαι και ότι είμαι και ευγνώμων, φίλε ChristosM! Θα περιμένω νέα σου :) :) :)
 
katerinak είπε:
μηπως εννοεις τη διαφημιση με τον Χρηστο Μπιρο που ελεγε "τι κραταει ο Ναπολεων" ; προσθεσα εδω τη διαφημιση
Φυσικά ! Βέβαια στο βιντεάκι αναφέρεται σαν διαφήμιση του 98, αλλά εννοείται ότι είναι δέκα χρόνια πριν. Αααχ, Χαρτοποιϊα Θράκης, ΣΕΚΑΠ, ΣΕΒΑΘ, και "DIANA, το μεγάλο χαρτί που κατέκτησε τον κόσμο". Τότε που υπήρχε ελληνική εξαγωγική βιομηχανία και η Θράκη δεν είχε τουρκέψει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα