Κουίζ : Σήριαλ με τον Γιώργο Κωνσταντίνου

Rinus Cesar

RetroNuts!
Joined
22 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.417
Αντιδράσεις
277
Σήμερα έγραψα σε τόπικ που αφορούσε σήριαλ που έπαιξε ο Γιώργος Κωνσταντίνου !!! Έτσι ... μού ήρθε η "φλασιά" να ανοίξω το παρόν τόπικ και να αναρτήσω το σχετικό κουίζ .... #) #) #) .... [το πόσο θαυμαστής του Γ.Κ. είμαι, το πόσο τον θυμάμαι με τις πιο γλυκιές αναμνήσεις κλπ κλπ τα έχω αναφέρει σε άλλα τόπικς :D :D#) #) .... ] ......

1/ Στα "Καθημερινά" ποια ηθοποιός υποδυόταν τη σύζυγο του Κωνσταντίνου ???

2/ Στα "Καθημερινά" ποιος ηθοποιός υποδυόταν τον ανιψιό του Κωνσταντίνου ???

3/ Ποιο βιβλίο του Παύλου Νιρβάνα "μεταφέρθηκε" στη μικρή οθόνη, με τη μορφή σήριαλ, με πρωταγωνιστή τον Κωνσταντίνου ???

4/ Ποιο όνομα είχε ο Κωνσταντίνου στο σήριαλ "Η αλεπού κι ο μπούφος" ???

5/ Σε ποια σήριαλ, με πρωταγωνιστή τον Κωνσταντίνου, έπαιξε και η Τζοβάννα Φραγκούλη ??? Ποιο ρόλο υποδυόταν σε καθένα από αυτά ???

6/ Στο σήριαλ "Μη μού γυρνάς την πλάτη" ποια ηθοποιός υποδυόταν τη σύζυγο του Κωνσταντίνου ???

7/ Στο ίδιο σήριαλ ["Μη μου γυρνάς την πλάτη"] ποιο το επάγγελμα του Κωνσταντίνου ???

8/ Στο σήριαλ "Τρεις κι ο κούκος" τι εθνικότητας ήταν η σύζυγός του που τον παράτησε να μεγαλώνει μόνος του τα 3 παιδιά τους ??? [αυτή η ερώτηση είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, για "δυνατούς λύτες" #) #) :cool: :cool:]

9/ Σε ποιο σήριαλ εμφανίσθηκαν μαζί ο Κωνσταντίνου και ο Τόνι Άντονι ???

10/ Σε ποιο σήριαλ, που έπαιζε ο Κωνσταντίνου, έπαιξε και η Βίνα Ασίκη ??? Και ποιο ρόλο υποδυόταν ???

11/ Στο σήριαλ "Η αλεπού κι ο μπούφος" ποιος είχε γράψει το τραγούδι τω τίτλων ???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
3. Έγκλημα στο Ψυχικό
 
Χε χε χε .... αν και πολύ μικρή σε ηλικία βλέπω ότι ... γνωρίζεις καλά πράγματα που συνέβησαν αρκετά χρόνια πριν γεννηθείς [το εν λόγω σήριαλ προβλήθηκε στην ΥΕΝΕΔ το 1981 !!! ] .....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1.ξενια καλογεροπουλου

4.ντινος φολας

5. η αλεπου και ο μπουφος-συλβια και στο τρεις και ο κουκος

6.μιρκα παπακωνσταντινου

9.επτα κακα της μοιρας μου

11.μιχαλης ρακιντζης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
2. Σταμάτης Γαρδέλης

7. Ιδιωτικός ντέντεκτιβ
 
8.τα δυο πρωτα παιδια απο τον πρωτο γαμο και το τριτο ηταν μιας σουηδεζας

5.και στο πατηρ υιος και πνευμα-τζουλια-και στο τρεις και ο κουκος την αννιτα

10.τα καθημερινα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πωωω ... δεν πρόλαβα να το αναρτήσω και ... σχεδόν απαντήθηκε !!! Μπράβο παιδιά !!! Οι μόνες αναπάντητες ερωτήσεις είναι :

8/ Στο σήριαλ "Τρεις κι ο κούκος" τι εθνικότητας ήταν η σύζυγός του που τον παράτησε να μεγαλώνει μόνος του τα 3 παιδιά τους ???

10/ [η μισή ερώτηση] : Στα "Καθημερινά" η Βίνα Ασίκη ποιο ρόλο υποδυόταν ???
 
Ω ναι, τώρα το είδα φίλε μου, το απαντούσες όταν έγραφα το ποστ μου !!! Καλά, πού τα θυμάσαι όλα αυτά, είσαι φοβερός !!!

Όντως, στο πολύ - πολύ αγαπημένο μας "Τρεις κι ο κούκος" στην πρώτη σκηνή [αν δεν απατώμαι όλων των επεισοδίων του 1ου κύκλου] βλέπαμε τον Κωνσταντίνου αγκαλιά με ένα μωρό και να ακούγεται η φωνή του να λέει "για τη Σουηδέζα που τον παράτησε" !!!!
 
και η βινα εκανε την ποπη κτενιδου
 
10. Η Πόπη (μια γειτόνισα)

Λοοολ ουτε αυτο προλαβα τελικα
 
georgeikos είπε:
και η βινα εκανε την ποπη κτενιδου
Για άλλη μια φορά με "ξεπέρασες" φίλε μου !!! Αν θυμάσαι, στο κουίζ "Αυτό το τραγούδι σε ποια ταινία ακούγεται" ζητούσα 4 τραγούδια των Μούτση / Γκάτσου που ακούγονται στην ταινία "΄Ενας μάγκας στα σαλόνια" αλλά εσύ ... βρήκες 5 !!! Επίσης, στην ερώτηση "Σε ποια σήριαλ εμφανίζονται μαζί Κωνσταντίνου και Τζοβάννα Φραγκούλη" εγώ είχα υπόψιν μου τα "Τρεις κι ο κούκος" και "Η αλεπού κι ο μπούφος" αλλά εσύ ... βρήκες και τρίτο σήριαλ !!! Επίσης, θυμάσαι και το όνομα της Βίνας Ασίκη στα "Καθημερινά" που εγώ δεν το θυμόμουν !!! Σωστόοοοοος !!!!!

10. Η Πόπη (μια γειτόνισα)
 

Λοοολ ουτε αυτο προλαβα τελικα

 
Απεναντίας, διευκρινίζεις με την απάντησή σου "ποια ήταν η Πόπη στο σήριαλ" : Γειτόνισσα του ζεύγους Κωνσταντίνου / Καλογεροπούλου [αυτή ήταν η απάντηση που ζητούσα : γειτόνισσά τους στην ίδια πολυκατοικία !!! Εσείς όμως ... θυμόσαστε περισσότερα,
;) ;)
;) :) :)] !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστω :) :) δινουμε τις απαντησεις μας μαθαινουμε και βοηθαμε οσο μπορουμε!! εγω εχω μαθει τα περισσοτερα απο φιλους μελη εδω μεσα...ειναι μια παρεα θυσαυρος
 
Η Βίνα Ασίκη στο 10 ήταν γειτόνισσα του Λεωνίδα και της Ντίνας στα Καθημερινά

edit τώρα το είδα ότι απαντήθηκε ήδη
 
Πίσω
Μπλουζα