Κουίζ : σειρες

Εφ όλης της υλης

15/20. Έτυχαν παλιές σειρές που τις έβλεπα. Τώρα για "Κάτω Παρτάλι" και τις πιο πρόσφατες, δεν έχω ιδέα. Ακόμα και το "Παρά πέντε", δεν το έβλεπα με πάθος.
 
Για δείτε εδω! 15/20 οκ το μικρό όνομα του γιατρού Μπέικερ δεν το θυμόμουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για δείτε εδω! 15/20 οκ το μικρό όνομα του γιατρού Μπέικερ δεν το θυμόμουν.
Εύκολο:
Ma Baker
το λεει και το τραγούδι
 
80/100
54/100 Με έφαγαν οι δραματικές

Εφ όλης της υλης
18/20 Με έφαγε η Λάμπραινα (αν και δεν διαβασα σωστα την ερώτηση) και τοα ζευγάρια του Εμείς κι εμείς που δεν το έχω δει ποτε.

Το κουιζ με το Μικρό σπίτι στι λιβάδι δεν το πιάνω καν. Δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο.
 
54/100 Με έφαγαν οι δραματικές


18/20 Με έφαγε η Λάμπραινα (αν και δεν διαβασα σωστα την ερώτηση) και τοα ζευγάρια του Εμείς κι εμείς που δεν το έχω δει ποτε.

Το κουιζ με το Μικρό σπίτι στι λιβάδι δεν το πιάνω καν. Δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο.
Ούτε ένα επεισόδιο; :fafoutis:πρεπει να αρχίσεις
 
56/100 στις παλιές σειρές. Στο "Μικρό σπίτι στο Λειβάδι" θα συμφωνήσω με την Μπαχάρ. Δεν θυμάμαι να έχω δει ούτε ένα επεισόδιο. Ίσως να έχω δει κάποιες σκηνές προ αμνημονεύτων ετών. Αλλά δεν θυμάμαι τίποτα, εκτός από τα ονόματα δύο εκ των πρωταγωνιστών. Γενικώτερα, τρέφω μεγάλη αντιπάθεια στις μεταγλωττισμένες σειρές. Ακόμα και του Disney τα κινούμενα, τα προτιμώ στο πρωτότυπο.
 
1. Κουίζ: Ελληνικές σειρές για.. παλιούς vol 5 . Αποτέλεσμα : 3/10 (η μία από τις τρεις στην τύχη). Αποτυχία!

2. ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΟΥΙΖ: 20 ερωτήσεις για να τεστάρεις.. Αποτέλεσμα: 10/20 ( οι 3 από τις 10 σωστές ήταν στην τύχη). Τραγωδία!
 
Γενικώτερα, τρέφω μεγάλη αντιπάθεια στις μεταγλωττισμένες σειρές. Ακόμα και του Disney τα κινούμενα, τα προτιμώ στο πρωτότυπο.
Παρομοίως! Ίσως αυτός να είναι ένας ακόμη λόγος που με απωθούσε. Η μόνη μεταγλωτισμένη σειρά που πραγματικά την έβλέπα μέχρι και τον τελευταίο τίτλο του κάθε επεισοδίου ήταν "το μυστήριο του χρυσού πιθήκου". Στα κινούμενα σχέδια ωστόσο δεν είχα τέτοια προβλήματα.

Δύο λάθη μόνο, ευκολο
Ντρέπομαι που το λέω αλλά πέτυχα 100%
 
1/12 , μα καλά ούτε τα βασικά
6/12
Μα καλά, μόνο τα βασικά;

Ε ναι κυρία μου, αφού τις επαναλήψεις των περισσοτέρων δεν τις εχω δει γιατί βαριέμαι (εκτός από Εγκλήματα, Είσαι το ταίρι μου, Δυο ξένους και Ντόλτσε Βίτα που ξέρω μέχρι και τον καμεραμάν!)
 
4/10
 
4/10
Μαρή, κράτα και κανένα κουίζ για αύριο, όλα απόψε θα τα απαντήσουμε;


Σε αυτό πάντως έπιασα 7/10 και βγήκε η Μαρίνα Κουντουράτου και μου φωνάζει "Ουάου!"
 
Μαρή, κράτα και κανένα κουίζ για αύριο, όλα απόψε θα τα απαντήσουμε;


Σε αυτό πάντως έπιασα 7/10 και βγήκε η Μαρίνα Κουντουράτου και μου φωνάζει "Ουάου!"
Μου βγήκε ο Κατακουζηνός να φωνάζει ευοιν ευαν

10/10
 
Πίσω
Μπλουζα