Κουίζ της περούκας

Στην ταινια "Απ' τ' αλωνια στα σαλονια" ο Νικος Ριζος φοραει περουκα και ειναι μεταμφιεσμενος σε γριουλα - συνθετρια των τραγουδιων που προκειται να ερμηνευσει η Δεσποινα Στυλιανοπουλου,δε θελει να τον αναγνωρισει εκεινη

attachment.php


alsal.JPG
 
Ο Γιώργος Φούντας φοράει σίγουρα περούκα στις ταινίες ''Πυρετός στην άσφαλτο'', ''Πολύ αργά για δάκρυα'', ''Ο πρόσφυγας'', ''Η λεωφόρος της προδοσίας'', ''Ο μεγάλος ένοχος'', ''Έξοδος κινδύνου'', ''17 σφαίρες για έναν άγγελο''.
 
Στην ταινια "Ενα μπουζουκι αλλιωτικο απ τ αλλα" ο Κωστας Χατζηχρηστος μεταμφιεζεται σε γυναικα(φοραει και την αναλογη περουκα),προσπαθει να εργαστει ως οικονομος αλλά τελικα δεν τα καταφερνει

attachment.php
attachment.php


bzoikonomos.JPG

bzo.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Βουλα Χαριλαου φοραει περουκα οταν μεταμφιεζεται απο "Νινετα" σε "Ντινος Μαρας" για να αποφευγει τους "ενοχλητικους" διευθυντες που εχουν αλλους σκοπους..Στιγμιοτυπο της ταινιας "αντρας ειμαι και το κεφι μου θα κανω"

attachment.php


voulaxarilaountinosmaras.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Νικος Θηβαιος και ο Φραγκισκος Μανελλης φορανε περουκα και μεταμφιεζονται σε τσιγγανες για να ξεφυγουν απ το Γιωργο Τζιφο που τους κυνηγαει

attachment.php
στιγμιοτυπο της ταινιας "Απο λαχταρα σε λαχταρα"

apolaxttzifos.JPG
 
Στην ταινια "Ο καμαριερης της μπουζουξους" ο Τασος Γιαννοπουλος φοραει περουκα και μεταμφιεζεται σε Τζουλια(Ζωζω Σαπουντζακη) για να μπερδεψει αυτους που θελουν να την απαγαγουν

kamzozosap.JPG
 
Στην ταινία "Αχ και να ήμουν άντρας!" η Μάρω Κοντού φοραει περουκα και μουστάκι υποδυόμενη τον δίδυμο αδερφό της που ζει στο εξωτερικό, προκειμένου να μπορέσει να πιάσει δουλειά.
 
το "καμουφλαζ" του Νικου Σταυριδη στην ταινια "ο διαιτητης"

od1.JPG

od0.JPG
 
Ο Σταύρος Παράβας μεταμφιέζεται σε γυναίκα και στην ταινία "Η Κλεοπάτρα ήταν Αντώνης" (1966) και φοράει την ανάλογη περούκα σαν Κλεοπάτρα.
 
στην ταινια "ερωτιαρης του γλυκου νερου" ο Γιαννης Βογιατζης σχεδον σε ολη την ταινια ειναι μεταμφιεσμενος σε γερο φορωντας την καταλληλη περουκα γιατι θελει να δει αν η συζυγος(Αννα Μαντζουρανη) που εγκατελειψε πριν 7 χρονια του ειναι ακομα πιστη

er22.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα