Κουίζ 0008 (Αλίκη Βουγιουκλάκη Edition - 2)

bernard.c είπε:
Αυτά που περιγράφεις συνέβησαν στην ταινία "Το Κορίτσι με τα παραμύθια"; Δεν το ήξερα... Thanks!
οχι στο κοριτσι με τα παραμυθια..στο θολα νερα ειχε γινει...στο κοριτσι με τσ παραμυθια απλως ειχαν ντουμπλαριστει οι περισσοτεροι!!!
 
georgeikos είπε:
οχι στο κοριτσι με τα παραμυθια..στο θολα νερα ειχε γινει...στο κοριτσι με τσ παραμυθια απλως ειχαν ντουμπλαριστει οι περισσοτεροι!!!
Ok, αυτό σε ρωτάω κι εγώ - ξέρεις για ποιο λόγο ντουμπλάραν τους ηθοποιούς στο "Κορίτσι με τα παραμύθια";
 
bernard.c είπε:
Ok, αυτό σε ρωτάω κι εγώ - ξέρεις για ποιο λόγο ντουμπλάραν τους ηθοποιούς στο "Κορίτσι με τα παραμύθια";
το μονο που μπορω να σκεφτω..διοτι δεν εχει ακουστει κατι για την συγκεκριμενη ταινια ειναι οτι σκεφτηκαν οτι θα ταιριαζε περισσοτερο αυτη η φωνη..εκαναν κατι τετοιες βλακιες τοτε...
 
Έχετε απόλυτο δίκιο για το "Θολά νερά"/"Η Ζαβολιάρα" το είχα ξεχάσει και απάντησα βεβιασμένα!...Στο "Κορίτσι με τα παραμύθια" όμως ρε παιδιά η Αλίκη μιλάει δε νομίζω να ναι κάποια άλλη...Την έχω δει και αυτή άπειρες φορές! Απλά ήταν πολύ μικρούλα όπως και στο "Ποντικάκι" όπως και στον "Αγαπητικό" και δε μοιάζει τόσο...Ούτε έχω διαβάσει κάπου ποτέ πως ήταν ντουμπλαρισμένη και εκεί...
 
Πωπω μπερδεμα με την ερωτηση...Για το ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ειχα ακουσει μαλιστα και για τον Αλεξανδρακη οτι ειναι ντουμπλαρισμενος...Μαλλον δεν τους ειχε πληρωσει ο παραγωγος και δεν πηγαν να ολοκληρωσουν την φωνοληψια μετα τα γυρισματα λολ

Αριάδνη εγω προσωπικα δεν ξερω γιατι εδοθη διπλος ο ρολος σε Αλικη και Γκελυ...Ισως κατι με τα συμβολαια? Παντως στο βιβλιο ΕΔΩ ΑΛΙΚΗ , η Βουγιουκλακη ειναι εξαλλη με τον Μυρατ
 
tonytony είπε:
Έχετε απόλυτο δίκιο για το "Θολά νερά"/"Η Ζαβολιάρα" το είχα ξεχάσει και απάντησα βεβιασμένα!...Στο "Κορίτσι με τα παραμύθια" όμως ρε παιδιά η Αλίκη μιλάει δε νομίζω να ναι κάποια άλλη...Την έχω δει και αυτή άπειρες φορές! Απλά ήταν πολύ μικρούλα όπως και στο "Ποντικάκι" όπως και στον "Αγαπητικό" και δε μοιάζει τόσο...Ούτε έχω διαβάσει κάπου ποτέ πως ήταν ντουμπλαρισμένη και εκεί...
Α μπράβο, κι εγώ την ίδια εντύπωση είχα, αλλά ο georgeikos λέει ότι είναι ντουμπλάζ...
 
tonytony είπε:
Έχετε απόλυτο δίκιο για το "Θολά νερά"/"Η Ζαβολιάρα" το είχα ξεχάσει και απάντησα βεβιασμένα!...Στο "Κορίτσι με τα παραμύθια" όμως ρε παιδιά η Αλίκη μιλάει δε νομίζω να ναι κάποια άλλη...Την έχω δει και αυτή άπειρες φορές! Απλά ήταν πολύ μικρούλα όπως και στο "Ποντικάκι" όπως και στον "Αγαπητικό" και δε μοιάζει τόσο...Ούτε έχω διαβάσει κάπου ποτέ πως ήταν ντουμπλαρισμένη και εκεί...
μπορει να εχεις και δικιο αλλα νομιζω οτι η διαφορα ειναι πολυ μικρη..αλλωστε στην προγενεστερη ταινια που ειναι ακομη πιο μικρη ειναι η φωνη της αλικης..ενω στο κοριτσι με τα παραμυθια εχει μια μικρη διαφορα..ειναι πολυ πιο λεπτη..παντως δεν ειναι τυχαιο οτι ακομα και του αλεξανδρακη ειναι ντουμπλαζ.... :eek:
 
ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

1. Στο πρόσωπο του φροντιστή Παντελή Παλιεράκη στην ταινία "Η Αλίκη Δικτάτωρ"

(μπράβο tonytony!)

2. Τελευταία συνάντηση με τον Δημήτρη στην "Αλίκη Δικτάτωρ"

(μπράβο bambinella 100!)

3. "Η Κόρη Του 'Ηλιου"

(μπράβο bambinella 100!)

4. Μάνος Κατράκης στην "Αλίκη Δικτάτωρ"...(μπράβο tonytony!)

...και Σταύρος Παράβας στην "Αλίκη στο ναυτικό"

5. Η Μαρία της Σιωπής βασίστηκε στο "Johnny Belinda" (Σιωπηλή Τραγωδία) 1948

6. Γυμνό το στήθος της Αλίκης στις φωτό απο την "Κόρη Του Ήλιου"

(μπράβο tonytony!)

7. Η "Αστέρω", 1η μεταξύ 51 ταινιών, την κινηματογραφική σεζόν 1958-59

(μπράβο bernard.c!)

8. Δεν ακούμε την Αλίκη στο "Κορίτσι με τα παραμυθια"...(μπράβο georgeikos!)

και στα Θολά Νερά (κι ο Θεός βοηθός)

9. 500.000 ΔΡΧ

(μπράβο bambinella 100!)

10. Η Νεράιδα και το Παλληκάρι

(μπράβο bambinella 100!)


bambinella 100 , η νικήτρια του Αλίκη Βουγιουκλάκη Κουίζ 2!!!
:award: :award: :award:
 
Σε ευχαριστούμε johnalepou για άλλο ένα απολαυστικό Κουίζ, που για άλλη μια φορά αποτέλεσε αφορμή συζητήσεων και ανταλλαγής απόψεων!
 
Χεχε παρακαλώ Βερνάρδε χαιρομαι που σου αρεσε
 
Πίσω
Μπλουζα