Κουίζ 0016 (Αλίκη Vol.3)

Σωστος! Γραψε λαθος για τη Τζολυ.
 
ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

1. Λαμπρος Κωνστανταρας, ερωτευμενος μαζι της στην Μαρια Πενταγιωτισσα,Διονυσης Παπαγιαννοπουλος στο Ποντικακι (μπράβο bambinella 100!)

Ο Ανδρες Φιλιππιδης απο το Κοριτσι με τα παραμυθια (με την κιθαρα) και αργοτερα πατερας της στην "Υπολοχαγο Νατασα" (μπράβο georgeikos!)

2. Η αγαπη μας (μπράβο bambinella 100!)

3. Μαμάδες Αλίκης:

Δέσπω Διαμαντίδου στην "Αλίκη στο Ναυτικό", Μαρίκα Κρεβατά στο "Ξύλο βγήκε από τον Παράδεισο", Ελένη Ζαφειρίου στο "Ταξίδι",Καίτη Πάνου στο "Χτυποκάρδια στο θρανίο", Αλέκα Παϊζη στον "Μιμίκο και Μαίρη",

Ελένη Ζαφειρίου στην "Υπολοχαγό Νατάσα, (μπράβο retrofan!)

4. Στην Αστερω με τοπικη, νυφικη ενδυμασια (μπράβο bambinella 100!)

5.Η Νεραιδα και το παλλικαρι (μπράβο georgeikos!)

6. "Αλίκη τσα-τσα" ("Είσαι, παιδί μου, πειρασμός") για τη "Μουσίτσα" (μπράβο appoul!)

Τα επαγγέλματα,Τα δακρυα μου εινα καυτα,Δημητρη μου Δημητρη μου (μπράβο georgeikos!)

7. Ο Μιχάλης Νικολινάκος, αρχικός παρτεναίρ της Αλίκης στο "Κλωτσοσκούφι", ο οποίος όμως δεν άρεσε στον Φίνο και αντικαταστάθηκε από τον Αλέκο Αλεξανδράκη. (μπράβο appoul!)

8. Στην ταινια Πονηρο θηλυκο κατεργαρα γυναικα ανεβαζει την Καρμεν του Μπιζέ σε μορφη μιουζικαλ (μπράβο bambinella 100!)

9. "Το ποντικάκι" ("το κορίτσι με τα λουλούδια"), "Αλίκη" ("Aliki my love"). (μπράβο snoopy!)

Το κοριτσι με τα παραμυθια - Το φτωχοκοριτσο, Θολα νερα - Η ζαβολιαρα (μπράβο bambinella 100!)

Έρωτας στους αμμολοφους ή το σκιαχτρο (μπράβο georgeikos!)

10.Ο μικρος δικτατωρ,Για το καλο σας,Ποσο σ αγαπω (μπράβο georgeikos!)

Βασικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον νικητή! Αν μπορεί κάποιος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η τζολυ ηταν μανα της στο "η αγαπη μας"
 
Εισαι μεγαλος Αλικοφαν!!!
 
John, δεν ξανακοιτας λιγο καλυτερα σε ποιον πρεπει να δωσεις τη 2; :takethat:
 
Χαχαχα εχετε δικο βρε παιδια,συγνωμη! Ειχαν πολλα σκελη οι ερωτησεις και μπερδευτηκα! Θερμη παρακληση για να μην ξανασυμβει αν μπορειτε να μην βαζετε ακριβως την ιδια απαντηση εφ οσον την εχει γραψει νωριτερα καποιος αλλος. Ειστε φοβεροιιιιιι συνεχιστε!!!
 
Πίσω
Μπλουζα