Κουίζ 0029 (Γυμνές εμφανίσεις από άνδρες)

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
Λιγότερες βέβαια απ'ότι οι γυναίκες,αλλά για να δούμε τι θυμάστε
 
Χρηστος Νομικός Οι Αμαρτωλοί

Φαίδων Γεωργίτσης Κυνηγημένοι εραστές

Γιώργος Μούτσιος Τρούμπα 67

Θόδωρος Κατσαδράμης Γυναικοκρατία

Πάνος Μιχαλόπουλος Η στροφή

Ανδρέας Μπάρκουλης Πιο θερμη κι από τον ήλιο

Άλκης Γιαννακάς Το ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tzias57 είπε:
Ανδρέας Μπάρκουλης Πιο θερμη κι από τον ήλιο

Άλκης Γιαννακάς Το ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη
Είσαι σίγουρος για αυτούς τους 2? Δεν θυμάμαι κάποια γυμνή σκηνή...
 
johnalepou είπε:
Είσαι σίγουρος για αυτούς τους 2? Δεν θυμάμαι κάποια γυμνή σκηνή...
Για τον Μπάρκουλη εκεί που τους πιάνει η Καίτη Πάνου με την Φόνσου.

Για τον Γιαννακα η σκηνή που ανοίγει στον Ανδρέα Φιλιππίδη (είναι με πετσέτα)
 
tzias57 είπε:
Για τον Μπάρκουλη εκεί που τους πιάνει η Καίτη Πάνου με την Φόνσου.Για τον Γιαννακα η σκηνή που ανοίγει στον Ανδρέα Φιλιππίδη (είναι με πετσέτα)
Μήπως αναφέρεσαι στην ταινία "Η πρόκληση"? Εκεί έκανε η Καίτη Πάνου τη μητέρα της Άννας Φόνσου. Στο "Πιο θερμή και από τον ήλιο" δεν έπαιζε η Πάνου
 
Βάσος Αδριανός - Ο αστερισμός της παρθένου
 
tzias57 είπε:
Για τον Γιαννακα η σκηνή που ανοίγει στον Ανδρέα Φιλιππίδη (είναι με πετσέτα)
Του πέφτει η πετσέτα όμως? Lol...To topless δεν θεωρείται ακριβώς γυμνή εμφάνιση για τους άνδρες..να φαίνεται και κάτι παραπάνω...οπως για τον Θόδωρο Κατσαδράμη που πολύ σωστά αναφέρεις που το φεύγει το ύφασμα στο οποίο είναι τυλιγμένος στη ΓΥΝΑΙΚΟΚΡΑΤΙΑ
 
thanos75 είπε:
Μήπως αναφέρεσαι στην ταινία "Η πρόκληση"? Εκεί έκανε η Καίτη Πάνου τη μητέρα της Άννας Φόνσου. Στο "Πιο θερμή και από τον ήλιο" δεν έπαιζε η Πάνου
Έχεις δίκιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλέξης Γεωργούλης στη Φούσκα

Βασίλης Χαραλαμπόπουλος στο Πέντε λεπτά ακόμα
 
..υπαρχει πορνο με τον Μουτσιο και τη συχωρεμενη τη Γκιζελα.

πορνο,οχι τσοντα,για οσους αντιλαμβανονται τη διαφορα και δεν το αναφερω ως αστικο μυθο,αλλα το εχω δει ιδιοις ομασι ,πριν καμμια δεκαετια.
 
Κωστας Φερρης σε μια ερωτικη σκηνη,στο "Εξοριστος στην κεντρικη λεωφορο".(Κυριε Don; Θυμαστε τιτλο; Ακουγεται πολυ ενδιαφερον!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δυστυχως,οχι, αλλα μπορω να ρωτησω καποιον δασκαλο του καλτ(και ουχι τσοντακια)

βεβαιως και ηταν..ενδιαφερον

ο Μουτσιος εβγαζε και γελιο(εκτος απο αλλα..πραματα)

πριν μερικα χρονια που τον ειχαν βαλει να λεει ποιηματα μες στη βουλη

μου ειχε κακοφανει.

σημερα φανταζει πολυ ..ταιριαστο :)

μακρια απ αυτο το κλιμα,ο Αθεριδης δεν ειχε κανει..γυμνισμο σε μια απ αυτες τις πολυ επιπεδου ταινιες,που σου ρχεται να πυροβολησεις το σκηνοθετη?

90ς και μη ρωτατε τιτλο..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν θα σας κουφάνω αλλά τις προάλλες κάπου άκουσα για αυτήν την ταινία με τη Ντάλι και νομίζω λέγεται Άγρια επιθυμία ή κάπως έτσι και ήταν fake. Δεν ξέρω λεπτομέρειες διότι δεν παρακολουθώ καθόλου τον ελληνικό κινηματογράφο των περιόδων 50-60-70 αλλα έχω την εντύπωση ότι έτσι λεγόταν καθώς βρέθηκα πρόσφατα μπροστά σε μία συζήτηση περί ηθοποιών/ταινιών εκείνης της εποχής. Δεν έδωσα σημασία για αυτό δε μιλώ με βεβαιότητα.

Για τον Αθερίδη εννοείς το Στάκαμαν; Δεν ξέρω στοιχεία πάντως γενικότερα.
 
φρανκο αλφονσο-αγορια στην πορνεια παυλος ευαγγελοπουλος- στην ιδια ταινια
 
Aκύλλας Καραζήσης και Γιάννης Τσιμιτσέλης στο «Οξυγόνο» (2003)

Χρήστος Στέργιογλου και Χρήστος Πασσαλής στον «Κυνόδοντα» (2009)

Και για τους τέσσερις, όταν λέμε γυμνό, μιας και βρισκόμαστε πια στον σύγχρονο κινηματογράφο, εννοούμε γυμνό και όχι ημίγυμνο.

Για τον δε Χρήστο Πασσαλή (και την Άννα Καλαϊτζίδου) στον «Κυνόδοντα», υπάρχει σκηνή αληθινού σεξ, κινηματογραφημένη ούτε με πορνογραφική αντίληψη αλλά ούτε και με «διακριτική αισθησιακή» διάθεση, αλλά ως μία απλή βιολογική πράξη.

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά που βλέπω αληθινή σκηνή σεξ (έστω για μερικά δευτερόλεπτα) σε ελληνική ταινία (η οποία παρεμπιπτόντως προτάθηκε και για Όσκαρ καλύτερης ξενόγλωσσης ταινίας, αλλά πολύ δύσκολα τη βλέπω να μπαίνει και στην τελική πεντάδα των υποψηφιοτήτων).

Επίσης ο Γιάννης Κοκκιασμένος στη «Στρέλλα» (2008) καθώς και η Μίνα Ορφανού (η οποία είναι τρανστζέντερ, συνεπώς για όσους δεν σοκάρονται βλέπουν μία γυναίκα με ανδρικό όργανο).

εννοούσα το 2008
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχετε ξεπερασει το χρονολογικο οριο του 1995, μεταξυ αλλων.
 
sunset89 είπε:
Λοιπόν θα σας κουφάνω αλλά τις προάλλες κάπου άκουσα για αυτήν την ταινία με τη Ντάλι και νομίζω λέγεται Άγρια επιθυμία ή κάπως έτσι και ήταν fake. Δεν ξέρω λεπτομέρειες διότι δεν παρακολουθώ καθόλου τον ελληνικό κινηματογράφο των περιόδων 50-60-70 αλλα έχω την εντύπωση ότι έτσι λεγόταν καθώς βρέθηκα πρόσφατα μπροστά σε μία συζήτηση περί ηθοποιών/ταινιών εκείνης της εποχής. Δεν έδωσα σημασία για αυτό δε μιλώ με βεβαιότητα.
Για τον Αθερίδη εννοείς το Στάκαμαν; Δεν ξέρω στοιχεία πάντως γενικότερα.
Όχι, το μ'αγαπάς του Πανουσόπουλου εννοεί
 
Και στο 'όταν η πόλη κοιμάται' έχει ανδριό γυμνό, αλλά δεν θυμάμαι ποιος έπαιζε και στην αρχή από το 'τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα' τον Νίκο Παναγιωτίδη
 
Άντε παιδιά! ΄Ρίχτε κι άλλα!
 
Πίσω
Μπλουζα