Κουίζ 0030

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
192.Ο Αντωνης Καφετζοπουλος εχει σκηνοθετησει μια τηλεοπτκη σειρα! Ναι ή οχι?

193.Ο Κωστας Βουτσας εχει γραψει το σεναριο δύο τηλεοπτικων σειρων. Σωστο ή λάθος?

194.Την τρομερη "Γιολαντα" στο ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ" υποδυθηκε η...

195.Ποιος απο τους παρακατω ΔΕΝ συμμετειχε στην ΔΙΨΑ του MEGA (1990-91)?

α.Βανα Μπαρμπα β.Βλασης Μπονατσος γ.Βασια Παναγοπουλου δ.Φιλιππος Σοφιανος

196.Πώς λεγοταν ο Θανος Λειβαδιτης στην μεγαλη επιτυχια της ΥΕΝΕΔ "ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΙ" ?

197. Στο ριμέικ που ετοιμαζει ο ΑΝΤ1 για την περιοδο 2007-2008, τον ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ θα ενσαρκωσει -εκτος απροοπτου - ο...???
 
apostolishatz είπε:
Στην "Εκτέλεση" που αναφέρεις επειδή το είχα δει τότε ενσαρκώνονταν μεγάλες προσωπικότητες λόγω και του θέματος του έργου(η ζωή και ο θάνατος του Ίωνα Δραγούμη) όπως η Πηνελόπη Δέλτα(Πέγκυ Σταθακοπούλου),ο ελευθέριος Βενιζέλος(Αντώνης Αντωνίου αν δε με γελά η μνήμη μου)
@johnalepou Μάλλον έχουμε και οι δύο το ίδιο βιβλίο για την τηλεόραση.Απλά επιστρατεύω τη μνήμη μου όταν απαντάω(γι' αυτό απαντάω σε λίγες)
Ναι,η ΕΚΤΕΛΕΣΗ ειναι απο τις μεγαλυτερες παραγωγες που ειχε κανει ο ΑΝΤ1. Ας ελπισουμε να ριξει πολυ χρημα και στον ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ!

Τον ΟΔΗΓΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ εχεις κι εσυ?
 
supersonic καταπληκτικο το blog σου! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη δουλεια!
 
@johnalepou ναι με συγγραφέα το Στάθη Βαλούκο

Κρίμα που δε βγήκε κι άλλη έκδοση γιατί το καλύπτει μέχρι το 1998.

Μακάρι να ρίξει λεφτά στο Γιούγκερμαν γιατί η εκπληκτική(από όσα έχω ακούσει αλλά και από το team)πρώτη του έκδοση το 1976 σβήστηκε από τους έξυπνους της ΕΡΤ

Και για να μην ξεχνιόμαστε

192.Νομίζω ναι,τη σειρά "Σκορπιός" Mega 1995
 
ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

192.Ο Αντωνης Καφετζοπουλος εχει σκηνοθετησει μια τηλεοπτκη σειρα! Ναι ή οχι?

Ναι! Τον ΣΚΟΡΠΙΟ (μπραβο apostolishatz!)

193.Ο Κωστας Βουτσας εχει γραψει το σεναριο δύο τηλεοπτικων σειρων. Σωστο ή λάθος?

Λάθος! Εχει γραψει το σεναριο τριων!

194.Την τρομερη "Γιολαντα" στο ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ" υποδυθηκε η...

Ντινα Κωνστα (μπραβο supersonic!)

195.Ποιος απο τους παρακατω ΔΕΝ συμμετειχε στην ΔΙΨΑ του MEGA (1990-91)?

α.Βανα Μπαρμπα β.Βλασης Μπονατσος γ.Βασια Παναγοπουλου δ.Φιλιππος Σοφιανος

δ.Φιλιππος Σοφιανος

196.Πώς λεγοταν ο Θανος Λειβαδιτης στην μεγαλη επιτυχια της ΥΕΝΕΔ "ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΙ" ?

Αγγελος Καρνεζης

197. Στο ριμέικ που ετοιμαζει ο ΑΝΤ1 για την περιοδο 2007-2008, τον ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ θα ενσαρκωσει -εκτος απροοπτου - ο...???

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ
 
Πίσω
Μπλουζα