Κουίζ 0034

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
215.Πως λεγοταν ο Πανος Χατζηκουτσελης στην ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ?

216.Η Τζοβαννα Φραγκουλη ξεκινησε την καριερα της το 1962 με την ταινια του Νικου Φωσκολου ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ. Αν και κατα τη γνωμη μου αταλαντη, εκανε αρκετες τηλεοπτικες επιτυχιες (χαρη στην παραγωγο αδερφη της). Η μεγαλυτερη επιτυχια της στην TV ηταν η σειρα...

217.Ποιος επαιξε τον Μηνα Κατακουζηνο στην πρωτοτυπη ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ του 1972?

218.Ποια απο τις δύο παρακατω συνεργασιες εχει πραγματοποιηθει στην TV?

α. Παπαμιχαηλ/Χρονοπουλου/Παραβας/Ψαλτης/Καφετζοπουλος/Στυλιανοπουλου/Καιτη Φινου

ή β. Παπαμιχαηλ/Βουτσας/Λασκαρη/Χαικαλης/Μπεζος/Δημητρα Παπαδοπουλου/Σπυρος Παπαδοπουλος/Ελντα Πανοπουλου

219. Η τηλεοπτικη συνεργασια Κωστα Κουτσομυτη - Καρυοφυλλιας Καραμπετη εγκαινιαστηκε με την σειρα...

220.Αναφερετε οσες μπορειτε περισσοτερες σειρες οπου εχει συμμετασχει η Βικυ Κουλιανου!

221.Ο Αλεκος Αλεξανδρακης και η Νορα Βαλσαμη σημειωσαν μεγαλη επιτυχια στο θεατρο το 1988 με το αστυνομικο ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ. Δεκα περιπου χρονια πριν ειχαν κανει επισης μεγαλη επιτυχια οταν συνεργαστηκαν στην τηλεοπτικη μεταφορα ποιου μυθιστορηματος?

44787083jt4.png
 
216.Τρεις και ο κούκος?
 
215. Τεό?

216. Πες το και θα γίνει, Η αλεπού και ο μπούφος, Πατήρ,υιός και πνεύμα

219. Ο κίτρινος φάκελος

221. Μυστικοί αρραβώνες
 
Το πες το και θα γίνει ήταν παιχνίδι δεν νομίζω να ενοεί αυτή ο johnalepou!
 
OI ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

215.Πως λεγοταν ο Πανος Χατζηκουτσελης στην ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ?

Λεό

216.Η Τζοβαννα Φραγκουλη ξεκινησε την καριερα της το 1962 με την ταινια του Νικου Φωσκολου ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ. Αν και κατα τη γνωμη μου αταλαντη, εκανε αρκετες τηλεοπτικες επιτυχιες (χαρη στην παραγωγο αδερφη της). Η μεγαλυτερη επιτυχια της στην TV ηταν η σειρα...

ΤΡΕΙΣ ΚΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ (Νο1 για την τηλεοπτικη περιοδο 1985-86) (μπράβο akmaka!)

217.Ποιος επαιξε τον Μηνα Κατακουζηνο στην πρωτοτυπη ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ του 1972?

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΛΛΙΒΩΚΑΣ

218.Ποια απο τις δύο παρακατω συνεργασιες εχει πραγματοποιηθει στην TV?

α. Παπαμιχαηλ/Χρονοπουλου/Παραβας/Ψαλτης/Καφετζοπουλος/Στυλιανοπουλου/Καιτη Φινου

ή β. Παπαμιχαηλ/Βουτσας/Λασκαρη/Χαικαλης/Μπεζος/Δημητρα Παπαδοπουλου/Σπυρος Παπαδοπουλος/Ελντα Πανοπουλου

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΙΑΝΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ,ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ TV

219. Η τηλεοπτικη συνεργασια Κωστα Κουτσομυτη - Καρυοφυλλιας Καραμπετη εγκαινιαστηκε με την σειρα...

KIΤΡΙΝΟΣ ΦΑΚΕΛΟΣ (μπραβο fontana!)

220.Αναφερετε οσες μπορειτε περισσοτερες σειρες οπου εχει συμμετασχει η Βικυ Κουλιανου!

*TMHMA ΗΘΩΝ/ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ/ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ/ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ/ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ/ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ/ ΠΡΟΚΛΗΣΗ/ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

221.Ο Αλεκος Αλεξανδρακης και η Νορα Βαλσαμη σημειωσαν μεγαλη επιτυχια στο θεατρο το 1988 με το αστυνομικο ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ. Δεκα περιπου χρονια πριν ειχαν κανει επισης μεγαλη επιτυχια οταν συνεργαστηκαν στην τηλεοπτικη μεταφορα ποιου μυθιστορηματος?

ΜΥΣΤΙΚΟΙ ΑΡΡΑΒΩΝΕΣ (μπραβο fontana!)
 
OI ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

215.Πως λεγοταν ο Πανος Χατζηκουτσελης στην ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ?

Λεό

216.Η Τζοβαννα Φραγκουλη ξεκινησε την καριερα της το 1962 με την ταινια του Νικου Φωσκολου ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ. Αν και κατα τη γνωμη μου αταλαντη, εκανε αρκετες τηλεοπτικες επιτυχιες (χαρη στην παραγωγο αδερφη της). Η μεγαλυτερη επιτυχια της στην TV ηταν η σειρα...

ΤΡΕΙΣ ΚΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ (Νο1 για την τηλεοπτικη περιοδο 1985-86) (μπράβο akmaka!)

217.Ποιος επαιξε τον Μηνα Κατακουζηνο στην πρωτοτυπη ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ του 1972?

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΛΛΙΒΩΚΑΣ

218.Ποια απο τις δύο παρακατω συνεργασιες εχει πραγματοποιηθει στην TV?

α. Παπαμιχαηλ/Χρονοπουλου/Παραβας/Ψαλτης/Καφετζοπουλος/Στυλιανοπουλου/Καιτη Φινου

ή β. Παπαμιχαηλ/Βουτσας/Λασκαρη/Χαικαλης/Μπεζος/Δημητρα Παπαδοπουλου/Σπυρος Παπαδοπουλος/Ελντα Πανοπουλου

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΙΑΝΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ,ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ TV

219. Η τηλεοπτικη συνεργασια Κωστα Κουτσομυτη - Καρυοφυλλιας Καραμπετη εγκαινιαστηκε με την σειρα...

KIΤΡΙΝΟΣ ΦΑΚΕΛΟΣ (μπραβο fontana!)

220.Αναφερετε οσες μπορειτε περισσοτερες σειρες οπου εχει συμμετασχει η Βικυ Κουλιανου!

*TMHMA ΗΘΩΝ/ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ/ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ/ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ/ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ/ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ/ ΠΡΟΚΛΗΣΗ/ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

221.Ο Αλεκος Αλεξανδρακης και η Νορα Βαλσαμη σημειωσαν μεγαλη επιτυχια στο θεατρο το 1988 με το αστυνομικο ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ. Δεκα περιπου χρονια πριν ειχαν κανει επισης μεγαλη επιτυχια οταν συνεργαστηκαν στην τηλεοπτικη μεταφορα ποιου μυθιστορηματος?

ΜΥΣΤΙΚΟΙ ΑΡΡΑΒΩΝΕΣ (μπραβο fontana!)
 
johnalepou...Θα μου επιτρέψεις να σε ονομάσω Retro εγκυκλοπαίδεια... :thumbup:
 
johnalepou...Θα μου επιτρέψεις να σε ονομάσω Retro εγκυκλοπαίδεια... :thumbup:
 
Ευχαριστω..με κολακευεις... :)
 
Πίσω
Μπλουζα