Κουίζ 0102

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
529
590. Οπως ολα δειχνουν,ο νεος ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ κοπηκε απο τον ΑΝΤ1. Απο ποιο καναλι μεταδιδοταν ο παλιος? ΕΡΤ ή ΥΕΝΕΔ?

591.Πως λεγοταν η Ελενη Ανουσακη στην ΚΥΡΙΑ ΝΤΟΡΕΜΙ?

08mu0.jpg


592. Απο ποια σειρα το στιγμιοτυπο με τον Βασιλη Διαμαντοπουλο?

xaaaaxb0.png


593.Παραλληλα με τους Απαραδεκτους και την ιδια σεζον, ο Σπυρος Παπαδοπουλος εμφανιζοταν σε ακομα μια πολυ επιτυχημενη κωμωδια του MEGA. Θυμαστε σε ποια?

594.Τι δουλεια εκανε ο Παυλος Ευαγγελοπουλος στο ΡΕΤΙΡΕ?

pavlosyp2.png


595. Σας δινω παρακατω οοοολα τα στοιχεια μιας τηλεοπτικης σειρας. Μπορειτε να μου δωσετε τον τιτλο?

Κοινωνική σειρά 26 επεισοδίων

Πρεμιέρα: Κυριακή 29 Αυγούστου 1976 (ΕΡΤ)

Η Μάρθα,μια γοητευτική και πολύ δραστήρια γυναίκα, διαπιστώνει τη φθορά των συζυγικών της σχέσεων με τον άντρα της Αλέξανδρο. Σχηματίζει την εντύπωση πως δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένα διακοσμητικό για τον άντρα της και αποφασίζει να κάνει την δική της επανάσταση...

ΗΘΟΠΟΙΟΙ: Τζένη Καρέζη (Μάρθα),Κώστας Καζάκος (Αλέξανδρος),Αγνή Βλάχου,Ανδρέας Φιλιππίδης,Θόδωρος Μορίδης,Χρήστος Δακτυλίδης,Τζούλια Αργυροπούλου

ΣΕΝΑΡΙΟ: Κώστας Μουρσελάς

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κώστας Καζάκος
 
594. Ηλεκτρολόγος νομίζω. Όλο να επιδιορθώνει μια τηλεόραση στο μαγαζί του τον θυμάμαι..lol..
 
594. Ηλεκτρονικος (I'm a geek) :D

BTW εγω θυμαμαι πιο πολυ τις αφισες στο μαγαζι του...(ΧΧΧ)
 
590. ΥΕΝΕΔ.

592. Χατζημανουήλ.

(Κάτι μου λέει να σταματήσω να συμμετέχω).
 
595. Η μεγάλη περιπέτεια
 
593.Εκμέκ παγωτό;
 
OI ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

5 στα 6 παιδια! μπράβο!

590. Οπως ολα δειχνουν,ο νεος ΓΙΟΥΓΚΕΡΜΑΝ κοπηκε απο τον ΑΝΤ1. Απο ποιο καναλι μεταδιδοταν ο παλιος? ΕΡΤ ή ΥΕΝΕΔ?

ΥΕΝΕΔ

(μπράβο mhmerotategiatipino!)

591.Πως λεγοταν η Ελενη Ανουσακη στην ΚΥΡΙΑ ΝΤΟΡΕΜΙ?

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΚΡΗ

592. ΧΑΤΖΗΜΑΝΟΥΗΛ

(μπράβο mhmerotategiatipino!)

593.Παραλληλα με τους Απαραδεκτους και την ιδια σεζον, ο Σπυρος Παπαδοπουλος εμφανιζοταν σε ακομα μια πολυ επιτυχημενη κωμωδια του MEGA. Θυμαστε σε ποια?

ΕΚΜΕΚ ΠΑΓΩΤΟ

(μπράβο candy!)

594.Τι δουλεια εκανε ο Παυλος Ευαγγελοπουλος στο ΡΕΤΙΡΕ?

Οι αποψεις διίστανται! Ηλεκτρολογος / Ηλεκτρονικος

(μπραβο Erynies και Shadowdancer2501!)

595. Η μεγάλη περιπέτεια

(μπράβο fontana!)
 
Πίσω
Μπλουζα