Κουκλάκια cherry merry muffin με τα αξεσουάρ τους

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.943
θυμαστε τα κουκλακια cherry merry muffin απο τη Mattel; αν δεν κανω λαθος υπηρχαν και ιστοριουλες τους στο περιοδικο της Barbie

Προβολή συνημμένου 36654cherry merry muffin, Προβολή συνημμένου 36655banancy, Προβολή συνημμένου 36656apple amy,

Προβολή συνημμένου 36657betty berry, Προβολή συνημμένου 36658chocolottie,

αυτες οι φωτο ειναι απο: http://rock-romantick.blogspot.com/2011/03/colpa-loro.html

στην αδερφη μου ειχα διαλεξει για δωρο τη banancy, δε βρηκα την cherry merry muffin... θυμαμαι μυριζε μπανανα

βρηκα και διαφημιση στο ΥΤ :

ΥΓ: αν μπορεσω θα προσθεσω κι αλλες φωτογραφιες που βρηκα στο ιντερνετ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
a9.jpg

αυτα ειναι καποια απ τα εξτρα αντικειμενα που ειχαν διαφορες χρησεις,πχ. ο νιπτηρας μετατρεποταν σε ενα μεγαλο μπολ στο οποιο η merry muffin θα εφτιαχνε τα κέικ της

Αυτος ο νιπτηρας σιγουρα κυκλοφορησε στην Ελλαδα γιατι τον ειχε η αδερφη μου,για τα υπολοιπα δεν ειμαι σιγουρη..

ΥΓ. οι φωτογραφιες ειναι απο http://www.nijirain.com/Lady-ToysCherryMM.htm

a4.jpg

a5.jpg

a6.jpg

a8.jpg
 
βρηκα στο γουγλη και καποιες φωτο της banancy που ειναι μεσα στο κουτι της :

a2.jpg

και αυτο ειναι το πισω μερος του κουτιου:

a3.jpg

a1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak πότε κυκλοφόρησαν Ελλάδα ?
 
spirtoulis είπε:
katerinak πότε κυκλοφόρησαν Ελλάδα ?
spirtoulis αρχες της δεκαετιας του '90 πρεπει να κυκλοφορησαν στην Ελλαδα.Οταν διαλεξα τη banancy σαν δωρο για την αδερφη μου ηταν Σεπτεμβριος του 1992(το πιο πιθανο) ή του 1993.Δε θυμαμαι να ειχα δει τη διαφημιση στην τηλεοραση απλα πηγα με το θειο μου σε ενα καταστημα παιχνιδιων ,την ειδα και μου την αγορασε ο θειος μου για να την κανω δωρο στην αδερφη μου.
 
katerinak,μήπως θυμάσαι πόσο ήταν σε ύψος οι cherry merry mufin?Μου άρεσαν τόσο πολύ που μας τις έδειξες, που πήρα μία από το ίντερνετ αλλά δεν έχει ρούχα και θέλω να της βρω.
 
spirtoulis είπε:
katerinak,μήπως θυμάσαι πόσο ήταν σε ύψος οι cherry merry mufin?Μου άρεσαν τόσο πολύ που μας τις έδειξες, που πήρα μία από το ίντερνετ αλλά δεν έχει ρούχα και θέλω να της βρω.
νομιζω εχουν περιπου ιδιο υψος με τις happy happy πανω κατω, αλλα ο σωματοτυπος ειναι διαφορετικος,ειναι πιο "γεματουλες" οι cherry merry mufin.

Αυτη που πηρες απ το ιντερνετ πώς ειναι;
 
Δεν μου έχει έρθει ακόμα.Είναι μία με ροζ μαλλιά και φαίνεται λίγο ταλαιπωρημένη από την φωτογραφία. Δεν έχει τα πλούσια μαλλιά από τις φωτογραφίες που μας έδειξες.,αλλά επειδή έχω μία αδυναμία στα κουκλάκια, είπα να αποκτήσω ένα.
 
spirtoulis είπε:
Δεν μου έχει έρθει ακόμα.Είναι μία με ροζ μαλλιά και φαίνεται λίγο ταλαιπωρημένη από την φωτογραφία. Δεν έχει τα πλούσια μαλλιά από τις φωτογραφίες που μας έδειξες.,αλλά επειδή έχω μία αδυναμία στα κουκλάκια, είπα να αποκτήσω ένα.
δυστυχως δεν την εχω μαζι μου για να μετρησω ακριβως ποσα εκατοστα ειναι..οπως ειπα και πριν εχω την εντυπωση οτι εχει το ιδιο υψος με τη happy happy,δεν πολυθυμαμαι με λεπτομερειες τα χαρακτηριστικα της,επειτα η κουκλιτσα ειναι της αδερφης μου..

Παντως οταν ερθει με το καλο κατι θα βρεις να της φορεσεις :) Θα περιμενουμε και φωτογραφια!
 
Εχω ένα ωραίο σύνολο happy happy sister αλλά το έβαλα στην κουκλίτσα happy happy sister. Θα τους το φοράω εναλλάξ για φωτογραφίες. :) Σε ευχαριστώ πάντως katerinak για τις πληροφορίες.
 
spirtoulis είπε:
Εχω ένα ωραίο σύνολο happy happy sister αλλά το έβαλα στην κουκλίτσα happy happy sister. Θα τους το φοράω εναλλάξ για φωτογραφίες. :) Σε ευχαριστώ πάντως katerinak για τις πληροφορίες.
δεν ξερω ομως αν θα της κανει,οπως σου ειπα και πιο πριν,ειναι γεματουλες αυτες οι κουκλιτσες σε συγκριση με τις happy happy sister..

Κατι θα σκεφτεις να της φορεσεις ή ακομα και να της φτιαξεις καποιο φορεματακι :)
 
Katerinak να ράψω δεν νομίζω.Δεν πιάνει το χέρι μου με τίποτα. Πάντως κυκλοφορούσαν και φιγούρες cherry merry myffin απ' ότι είδα στο ίντερνετ.
 
spirtoulis είπε:
Katerinak να ράψω δεν νομίζω.Δεν πιάνει το χέρι μου με τίποτα. Πάντως κυκλοφορούσαν και φιγούρες cherry merry myffin απ' ότι είδα στο ίντερνετ.
μπορει να σου περισσευει καποιο ρουχαλακι απο αλλη κουκλιτσα και να της το φορεσεις :)

μεσα στη βδομαδα θα σου ερθει;
 
spirtoulis ηρθε η κουκλα σου στο σπιτι; βρηκες ρουχα για να της τα φορεσεις;
 
Katerinak δεν είχα καταλάβει καλά #) #)γιατί μου τα πήρε άλλος στο ιντερνετ και μου ήρθαν πέντε τελικά cherry muffin , από τα οποία το ένα δεν έχει ρούχο. Θέλουν όμως περιποίηση κάπως, ελπίζω την Κυριακή να αξιωθώ να τα πλύνω και να σας τα δείξω. Τα ρούχα πάντως των happy happy sisters δεν τους κάνουν σίγουρα.
 
δεν ειχες ουτε ενα απ αυτα τα κουκλακια και τωρα απεκτησες 5;) με γεια spirtoulis!! οταν μπορεσεις να τα καθαρισεις θα περιμενουμε τις φωτογραφιες :)

Μοιαζει κανενα κουκλακι με αυτα που προσθεσα στο αρχικο θρεντ;
 
Απ'οτι θυμάμαι είναι τα τέσσερα που φαίνονται στις φωτογραφίες εκτός από το μαύρο. Τα μαλλιά τους βέβαια δεν είναι περιποιημένα και τα παπούτσια τους είναι μέρος του πλαστικού σώματος. Έχουν όλα πάντως την ίδια φάτσα και αλλάζουν τα; ρούχα και τα αξεσουάρ.
 
spirtoulis είπε:
Απ'οτι θυμάμαι είναι τα τέσσερα που φαίνονται στις φωτογραφίες εκτός από το μαύρο. Τα μαλλιά τους βέβαια δεν είναι περιποιημένα και τα παπούτσια τους είναι μέρος του πλαστικού σώματος. Έχουν όλα πάντως την ίδια φάτσα και αλλάζουν τα; ρούχα και τα αξεσουάρ.
ωραια αφου τις βρηκες ολες :) χρειαζονται λιγη περιποιηση πριν βγουν φωτογραφια :flower: παντως και στις φωτο του αρχικου θρεντ απ οτι βλεπω τα παπουτσια δεν βγαινουν.

Εκτος απ τα ρουχα και τα αξεσουαρ ειναι και διαφορετικο το αρωμα τους,δεν ξερω αν αυτα που αγορασες εχουν διατηρησει ακομα τη μυρωδια(αναλογα με το ονομα εχουν και διαφορετικο αρωμα τοσο τα κουκλακια οσο και τα αξεσουαρ τους)
 
Πίσω
Μπλουζα