Κουφετάκια / Καραμελίτσες και παζλ

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.902
θυμαμαι 2-3 φορες που μου ειχαν αγορασει οι γονεις μου απο καποιο ζαχαροπλαστειο ενα ορθογωνιο κουτακι (ειχε περιπου το μεγεθος ενος ορθογωνιου ταχυδρομικου φακελου),χρωματος θαλασσι ανοιχτο που ειχε ομως και μια ας πουμε τρυπα σε σχημα καρδιας για να φαινεται λιγο και το περιεχομενο: δηλαδη τα μικρα τετραγωνα κουφετακια/καραμελιτσες που ηταν 2-3 διαφορετικων χρωματων (παστελ ομως οχι εντονα χρωματα οπως τα smarties) τυλιγμενα σε διαφανο σακουλακι και το παζλ που φαινοταν ομως ελαχιστα εως καθολου.Στην πισω πλευρα του κουτακιου ειχε φωτογραφιες απ τα παζλ που μπορουσες να πετυχεις στο καθε κουτακι.Φυσικα εγω το παζλ ηθελα γιατι δε μου αρεσε η γευση απ τα κουφετακια/καραμελιτσες.Ισως να εχει διασωθει καποιο απ τα παζλ,αμυδρα θυμαμαι ενα κοριτσακι που κρατουσε μια ομπρελα

Ετυχε να δειτε αυτο το προϊον;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναζήτηση κουφετάκια με puzzle

Παιδιά, ψάχνει ένας φίλος μου κάτι κουτιά με κουφετάκια με σοκολάτα νομίζω, που είχαν και παζλ.

Ξέρει κανείς τίποτα γι'αυτό;

Ίσως ήταν δεκαετία 90.

[edit] Έγινε μετακίνηση του ποστ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
filmmusic είπε:
Παιδιά, ψάχνει ένας φίλος μου κάτι κουτιά με κουφετάκια με σοκολάτα νομίζω, που είχαν και παζλ.Ξέρει κανείς τίποτα γι'αυτό;

Ίσως ήταν δεκαετία 90.

[edit] Έγινε μετακίνηση του ποστ [edit]
αυτα τα κουφετακια σιγουρα δεν ειχαν γευση σοκολατας γιατι αλλιως θα μου αρεσαν,επισης δεν ηταν γεμιστα

ειχαν μονο ενα απαλο χρωμα εξωτερικα σαν αυτο που εχουν τα κουφετα στους γαμους,μου φαινεται οτι ηταν ροζ και πρασινο ανοιχτο

Απο γευση ομως δε μου αρεσαν καθολου,αν δεν ηταν το παζλ ουτε που θα εδινα σημασια στα κουφετακια/καραμελιτσες
 
επιτελους βρεθηκε μια απ τις συσκευασιες "γλυκομηνυματα"! πολυ χαρηκα οταν ειδα τη φωτογραφια στο facebook retromaniax απ τον χρηστη Giannis Diamantopoulos
 
Πίσω
Μπλουζα