Κουφώματα !

Avant-garde χιουμορ!

Χρονια μπροστα απο την εποχη τους.

Ο Ζουγα και ολη η ομαδα εχουν αφησει ιστορια
 
Καθως και η συνεργασια μαζι του.Βαλε να πανε πηγανε.Και καλο παιδι.Γιαννης ζουγα για παντα
 
Κουφώματα και από μένα. Αξιώθηκα να ψηφιοποιήσω ένα "περίπου ολόκληρο" επεισόδιο που έχω σε VHS. Θα ανεβαίνει σταδιακά, μην πάθουμε και καμιά υπερφόρτωση. :p

Part 1:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η πρώτη σατιρική εκπομπή της ελληνικής τηλεόρασης. Αστεία, πολύ προσεγμένη και με αυτοσχεδιασμό. Ο φίλος μου Νίκος Ζερβός έκανε κάτι πρωτόγνωρο που μετά ακολούθησαν αρκετοί με την έναρξη της ιδιωτικής τηλεόρασης (Μητσικώστας, Α.Μ.Α.Ν., Λαζόπουλος, Σεφερλής, Χάρρυ Κλύνν).

Αγαπημένο μου σκετς ο Ρωμαίος και η Ιουλιέτα με Ζούγκα και Μπονάτσο (+) να δίνουν ρεσιτάλ ερμηνείας.
 
SPUTNIK σε ευχαριστούμε!!! :D

DianaTheSuperstar91 είπε:
Αγαπημένο μου σκετς ο Ρωμαίος και η Ιουλιέτα με Ζούγκα και Μπονάτσο (+) να δίνουν ρεσιτάλ ερμηνείας.
Πράγματι κορυφαίο σκετς... και με εντελώς σουρεαλιστικό τέλος! :D :D:D
 
Δειτε τους τιτλους απο την εκπομπη κουφωματα με τον Γιαννη Ζουγανελη

που μεταδοθηκαν τον Δεκεμβριο του 1989

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θυμάστε ενα σκηνικό που τραγουδαγε ενα σκυλοτράγουδο ο Κοντογιαννίδης; απαικτη σειρά και το τραγουδι είχα χρονια να το ξανακουσω #) !!!
 
Εάν θυμάμαι καλά είναι διαφήμιση από τα κουφώματα, κορυφή........

 
Δεν νομίζω να εμφανίστηκε ποτέ η Ελένη Γερασιμίδου σε κάποια από τα γυρίσματα (στην καλύτερη περίπτωση στα τρέϊλερ) των "κουφωμάτων".

[edit] Dead pic [edit]

Το μόνο που ξέρω είναι ότι η γνωστή ηθοποιός έδωσε τον καλύτερο εαυτό της παίζοντας τον ρόλο ενός τρίχρονου στρουμπουλού μωρού που σφύριζε σαν νεογέννητο πουλάκι στα "Απίστευτα και όμως ελληνικά" του Mega (Α' κύκλος) την αμέσως επόμενη χρονιά.

Αυτός ο ρόλος έκανε το κοινό να σκάσει στα γέλια! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Plawres Sanshiro είπε:
Εάν θυμάμαι καλά είναι διαφήμιση από τα κουφώματα, κορυφή........

DianaTheSuperstar91 είπε:
όχι νομίζω διαφήμιση κανονική είναι.
Η συγκεκριμένη "διαφήμιση" είναι από την ταινία του Ζερβού "Πατρίς-Ληστεία-Οικογένεια". Ο Ζουγανέλης δεν ήταν πρωταγωνιστής, απλά έκανε guest κλιπάκια-διαφημίσεις. "Μεταχύ μας, Johnie Water!!!":animlaugh:

Απλά θα συμφωνήσω ότι τα Κουφώματα ήταν κορυφή. Επειδή όλοι στην οικογένειά μου ήμασταν "Ζουγανελικοί" τα βλέπαμε φανατικά τότε. Εκείνη την περίοδο ο Ζουγανέλης εμφανιζόταν στο "Αχ Μαρία" και είχαμε πάει τρεις φορές! Το τι γινόταν παίδες δεν περιγράφεται! Μου έχει μείνει ακόμα ο Ζουγανέλης να κάνει την Ελένη Δήμου στο "Πάρε πασά μου" με τον Λάκη με τα ψηλά ρεβέρ.

Ακόμα έχω μία από τις δύο κασέτες με ηχογράφηση από το μαγαζί. "ΑΧ ΜΑΡΙΑ - Διπλός δίσκος ανοχής". Στο τρίτο βίντεο που πόσταρε ο sputnik (απίστευτα βίντεο φίλε, μπράβο! ;) ) από το 0:31 και μετά είναι ένα απόσμασμα από αυτήν την ηχογράφηση όπου ο Ζούγκα προσπαθεί να βρει τι στυλ άντρα να κάνει για ένα ραντεβού με μια γκόμενα.
 
Το ξέρετε ότι ο "Ζουγκά" παίζει τούμπα όπως ο θείος και συνονόματός του;

zouganelis_01.jpg
 
Κουφώ,κουφώματα!! Χα χα που το θυμηθήκατε; Άλλη μια σατιρική εκπομπή που απολάυσαμε το μέγα Ζούγα.
 
" Γιατί έχεις καρότα στα αυτιά; " :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα