Κουφώματα !

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Σατυρική "κουφή" εκπομπή, με σκετσάκια.

Η πρώτη του είδους.

Με Γιάννη Ζουγανέλη, Σάκη Μπουλά, Τζώνυ Βαβούρα.

Ενδεικτική σκηνή :

Παρωδία τηλεοπτικού στούντιο, με τους 2 παραπάνω σε ρόλους δημοσιογράφων/καλεσμένων.

Στο φόντο του (δήθεν) τηλεοπτικού στούντιο, υπάρχει η φράση "Ε.Τ. - ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ", και ακριβώς από κάτω, μια φωτό του "Ε.Τ.-Ο ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ" !
 
Οτι ηταν με ΖΟΥΓΑ και ΒΑΒΟΥΡΑ το παρακατω ειμαι σιγουρος δεν ξερω αν ηταν στα κου-κου-κουφωματα. ΑΛΑΤΙΣ-ΠΙΠΕΡΑΤΙΣ ΑΛΑΤΙΣ-ΠΙΠΕΡΑΤΙΣ ΑΛΑΤΙΣ-ΠΙΠΕΡΑΤΙΣ. :loco:
 
"Αγιο Βασιλη γεια σου" zouganelis at his best
 
exetlaios είπε:
Σατυρική "κουφή" εκπομπή, με σκετσάκια.
Η πρώτη του είδους.
...θυμίσου και το φοβερό "Graffiti" (πάλι με Ζούγα & Μπουλά) :)

AARDVARK είπε:
Οτι ηταν με ΖΟΥΓΑ και ΒΑΒΟΥΡΑ το παρακατω ειμαι σιγουρος δεν ξερω αν ηταν στα κου-κου-κουφωματα. ΑΛΑΤΙΣ-ΠΙΠΕΡΑΤΙΣ ΑΛΑΤΙΣ-ΠΙΠΕΡΑΤΙΣ ΑΛΑΤΙΣ-ΠΙΠΕΡΑΤΙΣ
...εκεί πρέπει να ήταν !! :D ...άλλο ένα κουφό ήταν εκείνο με το "κυπαρίσσι" - " 'κει Λονδίνο". :D

Wally είπε:
"Αγιο Βασιλη γεια σου" zouganelis at his best
...το τι σφαλιάρα είχε φάει ο Βαβούρας σε εκείνο το σκετς, δεν λέγεται !! :D (σε άλλο σόου, είχε "μαζέψει" κι άλλες, αυτή τη φορά απο τον "Αγιο Καρνάβαλο" !! :D
 
Έχω ένα φίλο που έγραφε για την εκπομπή κουφώματα....

Φανταστείτε τωρα τρέλα που είχε στο κεφάλι του πραγματικα ταλαντούχος!
 
Άγιε Βασίλη έμενα δεν μου έφερες δώρο

Και η απάντηση σου του ζουγα εε δεν είχα το τηλέφωνο σου

Και ο βαβούρας βγάζει ένα μεγάλο κόκκινο τηλέφωνο και του το δίνει ορε τρελά

Άραγε υπάρχουν ακόμα κόπιες από την σειρά αυτή??

[edit] Off topic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κατι υπαρχει rigardie ;)
 
Αλλη θεικη σκηνη ειναι εκει που καθονται σε ενα τραπεζι και τρωνε ολοι μαζι και κανει ο Βαβουρας στο Ζουγανελλη: "Ρε Γιαννη, πιασε λιγο τη σαλατα", και βεβαιως ο Ζουγανελης βαζει το βρωμοχερο του μεσα στο μπολ με τις ντοματες και το λαχανο και τα πιανει στη φουχτα του!:biglaugh: Και μετα βαζει στο πιατο του Βαβουρα, μονο αφου του εχει πει ο Βαβουρας "Βαλε μου στο πιατο"!
 
"Γιατι εχεις καροτα στα αυτια;"
 
Είχε βγει μια βιντεοταινία χριστούγεννα του 1986 (την έχει σε avi ενας φίλος)

που είναι το ΚΟΥΦΩΜΑΤΑ ΛΑΔΩΜΑΤΑ βασισμένη στη σειρά. Ζούγα και Βαβούρας. Μάλιστα σε παλιές κασσέτες τις εταιρίας βίντεο που την παρήγαγε είχανε σαν τραιλερ τον Ζούγα Καβάλα στον Βαβούρα (να κάνει συνέχεια το χαρακτηριστικό μεεεεεεε) να τα διαφημίζει και να λέει ότι ΖΗΤΕΙΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠ ΣΑΣ...ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΑ ΔΟΣΟΥΝΕ...ΠΛΑΚΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΞΥΛΟ.

Άλα της....Πιπέρι της είναι από αυτή τη βιντεοταινία.

Το Γκραφίτι το θυμούνται πολύ λίγοι και ήτανε για μένα καλύτερο και από τα κουφώματα. Ήτανε ουσιαστικά ο προπομπός του ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ (Mega 1990-93)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο Γκράφιτι συμμετείχε και ο Γιάννης Κούτρας. Χαρακτηριστικά τραγούδια που ακούγονταν στο Γκράφιτι ήταν το "Μπανάκι Μανάκι" του Μπουλά και το "Τσικαμπούμ" του Κούτρα! Νομίζω ότι σ'αυτή την εκπομπή ήταν και οι πρώτες εμφανίσεις των Κατσιμίχα με το "Ρίτα Ριτάκι".

Στα Κουφώματα νομίζω ότι συμμετείχε και η Χριστίνα Αναγνωστοπούλου, η μετέπειτα σύντροφος του Καρβέλα.
 
fontana είπε:
Στα Κουφώματα νομίζω ότι συμμετείχε και η Χριστίνα Αναγνωστοπούλου, η μετέπειτα σύντροφος του Καρβέλα.
Που ένα φεγγάρι, πήγε να το παίξει και τραγουδίστρια, βγάζοντας το "σουξεδάκι" ΚΥΡΙΕ ΚΑΘΗΓΗΤΑ.

Με το βαθυστόχαστο ρεφρέν :

Κύριε καθηγητά, όπως με κοιτάς ανεβαίνει ο σφυγμός μου


και κατεβαίνει ο βαθμός μου !
:D
 
Αυτό extlaios ήτανε αρχές 1990 νομίζω 1991 ή κάτι τέτοιο

Nα μην ξεχάσουμε το Regge kai lakerde kai sardele (Μπουλοτάρανδος rules)

Ρε παίδες θυμάσται μια άλλη όχι σειρά, ήτανε κάτι σαν φυτώριο νέων καλλιτεχνών και με πολλές συνεντεύξεις.

Μιλάω για το Καλλιτεχνικό Καφενείο (1985 ή 1986) με τους Μίμη Πλέσσα (μόοονιμα καρφωμένο σε ένα πιάνο) και μαζί του ο Βασίλης Τσιβιλίκας και ο Κώστας Φέρρης (σκηνοθέτας). Δεν θα ξεχάσω την εμφάνιση του ΠΟΛΛΑ υποσχόμενου τότε (μη χέσω) Ανδρέα Μικρούτσικου με κάπως μακρύτερα μαλλιά και κόκκινες ελβιέλες, τραγούδησε τα Μου Λείπεις Εσύ και Του Νίνο Το Παπί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Ανεβρέθησαν βίντεος από την σειρά κουφώματα στο youtube.com

πάρτε τα :)
 
Nice find Dom!!!!

Βρηκα και μια αγαπημενη διαφημιση στο link σου

ανοιγω το video,παιρνω ενα Snack και το ματι μου γαριδα...
 
Απίθανα βιντεάκια έχει κανείς κασέτα;
 
-Δεν σ'ακούω ,...είμαι λουσμένος!

Ζούγκα (καραφλέ θεέ!) στον Σάκης Μπουλόνης!
 
Κουφώματα Γιαννης Ζουγανελης

ο τιτλος τα λεει ολα

 
Πίσω
Μπλουζα