Κούκλες Αρχαίοι Έλληνες

DoctorGalifrean

RetroMaNiaC
Joined
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
544
Αντιδράσεις
34
Ενας φιλος βρηκε σε ενα παιχνιδαδικο της επαρχιας κουκλες τυπου Barbie

που παρουσιαζουν ηρωες της αρχαιοτητας. Δεν γραφει καποια εταιρεια απ'οτι

μου ειπε, μονο το ονομα π.χ. "Ερμης", "Ηρακλης" κλπ.

Δεν βρηκα πληροφοριες στο ιντερνετ, μηπως καποιος/καποια απο εσας γνωριζει

κατι σχετικα;
 
Φιλε DoctorGalifrean, αν εννοεις αυτες (εδω βλεπουμε τον Ποσειδωνα με αγκαζέ την Πυθια, την οποια ομως εχω ξαναζωγραφισει στον προσωπο) ειναι αρκετα προσφατες, και εχουν φτιαχτει στο εξωτερικο (Κινα, οπως και ολα σχεδον τα παιχνιαδια και ειδικα οι κουκλες με πολλα αξεσουαρ) με ελληνικα σχεδια απο την εταιρεια Idoltoys Hellas!

Ελπιζω να σε βοηθησα.

attachment.php
 
DoctorGalifrean είπε:
Ενας φιλος βρηκε σε ενα παιχνιδαδικο της επαρχιας κουκλες τυπου Barbieπου παρουσιαζουν ηρωες της αρχαιοτητας. Δεν γραφει καποια εταιρεια απ'οτι

μου ειπε, μονο το ονομα π.χ. "Ερμης", "Ηρακλης" κλπ.

Δεν βρηκα πληροφοριες στο ιντερνετ, μηπως καποιος/καποια απο εσας γνωριζει

κατι σχετικα;
Τα ψάχνω κ εγώ αυτά. Τα πουλουσαν στο Hondos στο κέντρο κ στον Πανταζόπουλο με τα παιχνίδια αλλά τωρα δεν τα βρίσκω πουθενά :( . Βρήκα την ιστοσελίδα τους και τους έγραψα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση μέχρι σήμερα. εαν καποιος έχει πληροφορίες για το που μπορώ να τα βρω θα με βοηθούσε πολύ!
 
Pebbles είπε:
Τα ψάχνω κ εγώ αυτά. Τα πουλουσαν στο Hondos στο κέντρο κ στον Πανταζόπουλο με τα παιχνίδια αλλά τωρα δεν τα βρίσκω πουθενά :( . Βρήκα την ιστοσελίδα τους και τους έγραψα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση μέχρι σήμερα. εαν καποιος έχει πληροφορίες για το που μπορώ να τα βρω θα με βοηθούσε πολύ!
ειχα δει κατι τετοιες σε μαγαζι με τουριστικα στο μοναστηρακι.αν ειναι τσεκαρε το...
 
ΟΚ ευχαριστω για τη πληροφορια θα κοιταξω την επομενη φορα. :cool:

guitarmaniac είπε:
ειχα δει κατι τετοιες σε μαγαζι με τουριστικα στο μοναστηρακι.αν ειναι τσεκαρε το...
Μηπως θυμάσαι ποτε τα είχες δει? Ρωτάω επειδή το καλοκαιρι ειχα γυρίσει τα πιο πολλά μαγαζιλά με τουριστικα στο Μοναστηράκι κ δεν τα ειχα βρει. Ευχαριστω κ παλι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι πρόσφατα αλλά έχει ενδιαφέρον το ότι είναι Ελληνικά (φυσικά και κατασκευάζονται στην Κίνα, εδώ δεν υπάρχει τίποτα πια).
 
Pebbles είπε:
ΟΚ ευχαριστω για τη πληροφορια θα κοιταξω την επομενη φορα. :cool:

Μηπως θυμάσαι ποτε τα είχες δει? Ρωτάω επειδή το καλοκαιρι ειχα γυρίσει τα πιο πολλά μαγαζιλά με τουριστικα στο Μοναστηράκι κ δεν τα ειχα βρει. Ευχαριστω κ παλι
να σου πω την αλήθεια σπάω το κεφάλι μου αλλά δε μπορώ να θυμηθώ. γενικά πάντως αν έχεις κάποια ελπίδα να τα βρεις ειναι σε ετοιου είδους μαγαζιά.
 
guitarmaniac είπε:
να σου πω την αλήθεια σπάω το κεφάλι μου αλλά δε μπορώ να θυμηθώ. γενικά πάντως αν έχεις κάποια ελπίδα να τα βρεις ειναι σε ετοιου είδους μαγαζιά.
Ok θα το εχω υποψη κ μακαρι να τα βρω. Εαν τυχον θυμηθεις η δεις κατι ενημερωσε με. Σ ευχαριστω!!! :D
 
Για όσους μένουν Θεσσαλονίκη, τις έχω δει σε καταστήματα παιχνιδιών.
 
Πίσω
Μπλουζα