Κρήτη TV

Στο Κρήτη TV εβαζε και το θρυλικο και cult πλεον κωμικό σήριαλ "Οφου οφου οφου" με πρωταγωνιστη και σεναριογράφο το Κρητικό ηθοποιό Γιάννη Παπαδάκη (μαθητή του Μίμη Φωτόπουλου).. Στο συγκεκριμένο σήριαλ βλέπουμε μια μεγάλη "ηρωίδα" που ειναι ευρεως γνωστή στους κρητικούς, τη Καμπουρομανώλενα..

[edit] Ολόκληρο επεισόδιο [edit]

Οσοι θελουν να δουν μπόλικο υλικό απο τις παραγωγές αυτες δεν εχουν παρα να τσεκάρουν το κανάλι απο το παραπανω βιντεο στο youtube!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης έπαιζε πολύ το καρτούν Κίσιφερ, ξέρετε το αρκουδάκι, και φυσικά την μεγάλη του καριέρα εδώ και χρόνια κάνει στο κανάλι ο γιατρός και γνωστός μαντιναδολόγος Γιώργος Βιτώρος που ακόμη και σήμερα παρουσιάζεται σε εκπομπές και λέει και ανέκδοτα που μάλλον είναι παλιές ιστορίες πραγματικές, της Κρήτης.

Arielis είπε:
Ιδιαιτέρως για τις διαφημίσεις, το κιτς ξεχειλίζει!!Η παρακάτω είναι ίσως ή χειρότερη διαφήμιση στην ιστορία της Ελληνικής Τηλεόρασης

http://www.youtube.com/watch?v=tMHyGZUORJc
Όλα τα λεφτά. Παρόμοια δεν είναι και μια που λέει "ηντά'ναι μωρε τουτανε τα γίβεντα που μου φερες επαε. Εγώ θέλω Ασβεστομιξ...". Θυμήθηκα επίσης μια διαφήμιση που την έκανε ο Παπαδάκης (Κουτσογλώσσης) και διαφίμηζε το μαγαζί Μπουλουμπασάκη. Τα πάντα τα έπαιρνε από τον Μπουλουμπασάκη"...και για δωράκι, πάλι στου Μπουλουμπασάκη"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κηδεύτηκε την Τρίτη, στις 5 Μαρτίου 2013, η πρώτη παρουσιάστρια δελτίου ειδήσεων στην κρητική τηλεόραση (1990).


Η
Μαρία Αλεξανδρίδου-Γραμματικάκη ήταν η πρώτη παρουσιάστρια του δελτίου ειδήσεων της Κρήτη TV. Ήταν 16 Δεκεμβρίου του 1990, στις 8 μμ το βράδυ, όταν η Μαρία ξεκίνησε να παρουσιάζει το κεντρικό δελτίο ειδήσεων όταν το Κρητικό κανάλι έκανε τα πρώτα του βήματα ζωής. (Πηγή: Νέα Κρήτη)

 


Παρουσίαζε συνεχώς το δελτίο ως το 1993.
 
Όπως προαναφέρθηκε, σε διάφορες διαφημίσεις έπαιξαν και γνωστοί ηθοποιοί όπως ο Κώστας Τσάκωνας διαφημίζοντας τα πλακάκια Σαββάκης.
 
To καναλι ΚΡΗΤΗ ΤV εβαζε κατι B movies ολα τα λεφτα που δεν της εχω βρει πουθενα αλλου.Φυσικα δεν πιαναμε το καναλι για να το δω αλλα απο κατι forums Που δεν υπαρχουν ποια εχω στην κατοχη μου πολλες ταινιες με ελληνικους υποτιτλους και το σημα του καναλιου επανω.Τιμη και δοξα σε ολα αυτα τα καναλια ανα την ελλαδα.
 
στο κρητη Tv δουλευει ο μιχαλης λεφακης jr ο οποιος μενει μονιμα κρητη και δειχνει αρκετες ταινιες του εκει επισης δειχνει και πολλες ακομα βιντεοταινιες απο 80 καθως και σπανιες ξενες κριμα που δεν το πιανουμε στην αττικη ειναι απ τα πιο ενδιαφεροντα περιφερειακα καναλια και θα αξιζε
 
johnny19818 είπε:
Όπως προαναφέρθηκε, σε διάφορες διαφημίσεις έπαιξαν και γνωστοί ηθοποιοί όπως ο Κώστας Τσάκωνας διαφημίζοντας τα πλακάκια Σαββάκης.

θανος είπε:
στο κρητη Tv δουλευει ο μιχαλης λεφακης jr ο οποιος μενει μονιμα κρητη και δειχνει αρκετες ταινιες του εκει επισης δειχνει και πολλες ακομα βιντεοταινιες απο 80 καθως και σπανιες ξενες κριμα που δεν το πιανουμε στην αττικη ειναι απ τα πιο ενδιαφεροντα περιφερειακα καναλια και θα αξιζε
Jawohl mein johnny19818 και θάνος!!!
 
Επίσης μια εποχή έκανε εκπομπή η Σοφία Βόσσου η οποία κι αυτή έμενε στο Ηράκλειο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα