Κυριακή Βουράκη

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.578
Αντιδράσεις
1.703
Πήρα το θάρρος να ανοιξω θεμα για ενα minor προσωπο της τηλεορασης των ενενήντα'ς αν και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να αναπτυχθεί συζήτηση :p

Η Κυριακή Βουράκη ήταν μοντέλο την οποία προσωπικά είχα γνωρίσει πρώτα μέσα απο διαφημίσεις. Κάτι που μου θύμιζε ένα προσφιλές πρόσωπο του οικογενειακού μου κύκλου, κάτι που μου άρεσε το στυλ της, τη "στάμπαρα" σε οποια διαφημιση την εβλεπα και αποτελουσε ενα κρυφό τηλεοπτικο-εφηβικό μου crush (πώς κάποιοι είχατε την Πάμελα Άντερσον; Εγω ειχα τη Βουράκη :p ). Παροτι στην αρχη για μενα δεν ηταν παρα ενα ανωνυμο προσωπο που ειχα σταμπαρει, αρχισε να κανει πιο δυναμικες εμφανισεις και να ασχολειται με την ηθοποιία, πρώτα σε μικρότερους ρόλους και κατόπιν σε δευτεραγωνιστικούς. Η Αννιτα Ναθαναήλ της ειχε παρει συνεντευξη στο "Αρωμα Γυναικας" (τη θυμαται κανενας αυτη την εκπομπή; ) Πιο γνωστη ομως πρεπει να ηταν αργοτερα ως συμπαρουσιάστρια του Μικρουτσικου στο "Χαμογελάτε".

Οπως βλεπω στο retrodb, μαζι με τα ενενήνταζ τελειωσε και η τηλεοπτικη της δραστηριοτητα.

Υπάρχει και μια ηθοποιός Μαρία/Μαράια Βουράκη που δραστηριοποιουταν εκεινη την εποχη, και βλέποντας μια φαινομενική ομοιότητα, δεν αποκλείω να είναι φούλες. Μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε;

ΥΓ. Βλεπω δεν εχουμε κατηγορια "Παρουσιαστες", γι' αυτο την εγραψα ετσι στο ξεκούδουνο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδιαφερον διαμαντακι η εκπομπη ''Αρωμα Γυναικας'', αγνοουσα την υπαρξη αυτης της εκπομπης.

βρηκα αποσπασμα απο το καναλι seven x, δεν εχει σχεση με την Κυριακη Βουρακη...




Για τη Μαρια/Μαράια Βουρακη

retrodb

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j...ci3QeByY2dJHFg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματι, ειχε θεμα τις ωραιες παρουσιες τις εποχης ;)

Το αποσπασμα αυτο ομως δεν ειναι για την ιδια αλλα για τη συνονωματη Μαρία Βουράκη, με την οποια ισως ειχε συγγενεια.
 
Ωραια η αισθηση να βλεπεις καποιον να απανταει σε ενα θεμα-ζομπι που ειχε μεινει νεκρο τοσα χρονια!!!

Λοιπον αυτον το λογαριασμο ινστα πρεπει να τον ειχα πετυχει πριν χρονια, οταν τη θυμηθηκα. Παροτι δεν εχει καθαρες δικες της φωτογραφιες, φαινεται οτι ειναι δικος της.
 
Πίσω
Μπλουζα