Λέξεις (1986)

sofaki

RetroN00b
Joined
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
3
Λέξεις (1986)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CE%AD%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82




Θυμάτε κανείς το τηλεπαιχνίδι "Λέξεις" στην ΕΡΤ τη δεκαετία του 80; Είχα παίξει το 1986 και θα ήθελα πολύ να βρω επεισόδια αν υπάρχουν (και ειδικά αυτό που είχα παίξει εγώ!). Σόρρυ αν τα ελληνικά μου δεν είναι και τόσο καλά, ζω στον Καναδά. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς μας βρήκες Σοφάκι.

Εγώ όχι μόνο δε θυμάμαι τη σειρά, συχνά ξεχνάω και τις λέξεις που θέλω να πω.
 
Ευχαριστουμε Βαγγελη για την πολυτιμη βοηθεια σου στην ευρεση αυτης της σειρας :biglaugh:
 
Παρακαλώ.

Και ό,τι χρειαστείτε, απλά πείτε μου. Χαίρομαι να βοηθάω.
 
Vagelis είπε:
Καλώς μας βρήκες Σοφάκι.Εγώ όχι μόνο δε θυμάμαι τη σειρά, συχνά ξεχνάω και τις λέξεις που θέλω να πω.
χαχαχαχα!!!

Κανείς δεν τη θυμάται; Βασικά το παιχνίδι ξεκινούσε με παζλ και μετα παίζαμε κρεμάλα. Την παρουσιάστρια την έλεγαν Ανθή Ανδρεοπούλου νομίζω (έχω το αυτόγραφό της σε ένα απο τα βιβλία που κέρδισα αλλά δεν μπορώ να το βρώ αυτή τη στιγμή)
 
θυμαμαι ενα παιχνιδι που επαιζαν παιδια και καποια στιγμη επρεπε να φτιαξουν ενα παζλ που ομως δεν ειχε πολλα κομματια και ηταν ευκολο,απο κει και περα ομως δε θυμαμαι πως συνεχιζε..Προκειται για το ιδιο παιχνιδι;
 
τιτλοι εναρξης του παιδικου τηλεπαιχνιδιου "λεξεις" (1987-1988) :


σχολιο του uploader Akis Papadopoulos: "Αυτό το παιδικό τηλεπαιχνίδι προβλήθηκε μέσα απο την εκπομπή"ουράνιο τόξο"κατα την τηλεοπτική σεζόν '87-'88 και το παρουσίαζαν η Μαρίνα Υψηλάντη και ο Βασίλης Ευταξόπουλος "

Αυτο το τηλεπαιχνιδι εννοουσα κι εγω στο παραπανω ποστ,τωρα που ειδα τους τιτλους εναρξης σιγουρευτηκα :)
 
τιτλοι εναρξης του παιδικου τηλεπαιχνιδιου "λεξεις" (1987-1988) :


σχολιο του uploader Akis Papadopoulos: "Αυτό το παιδικό τηλεπαιχνίδι προβλήθηκε μέσα απο την εκπομπή"ουράνιο τόξο"κατα την τηλεοπτική σεζόν '87-'88 και το παρουσίαζαν η Μαρίνα Υψηλάντη και ο Βασίλης Ευταξόπουλος "

Αυτο το τηλεπαιχνιδι εννοουσα κι εγω στο παραπανω ποστ,τωρα που ειδα τους τιτλους εναρξης σιγουρευτηκα :)
Βασίλης Ευταξόπουλος, ο γνωστός ηθοποιός που έπαιζε στα "εγκλήματα", στο "Παραλάβετε Διορισμόν" και φέτος στο "Κάνε ότι κοιμάσαι" ;
 
το παιχνιδι δεν το θυμαμαι καθολου
και τελικα δεν καταλαβα,η ανθη το παρουσιαζε; η ο κυριος ευταξοπουλος;
 
έχω την εντύπωση ότι για ένα διάστημα το παρουσίαζε η Μαρίνα Υψηλάντη και μετά η Ανθή Ανδρεοπούλου ή το ανάποδο μαζί με τον Ευταξόπουλο.
 
Πίσω
Μπλουζα