Λιγότερο ταιριαστός παρτενέρ Αλίκης

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.359
Αντιδράσεις
522
Για τον πιο ταιριαστό φαντάζομαι οι περισσότεροι θα πούμε Δ.Παπαμιχαήλ.

Για τον λιγότερο όμως? Ποιος δεν σας άρεσε μαζί με την Αλίκη?

Εμένα προσωπικά ο Ηλίας Σταματίου στους ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ. Εσάς?

Να σας βοηθήσω θυμίζοντας μερικούς...

Γιώργος Λευτεριώτης ~ Το Ποντικάκι

Ανδρέας Ζησιμάτος ~ Ο αγαπητικός της βοσκοπούλας

Γιώργος Φούντας ~ Θολά Νερά (Ζαβολιάρα)

Ηλίας Σταματίου ~ Χαρούμενοι Αλήτες

Νίκος Γαλανός ~ Ένα αστείο κορίτσι/Αλίκη δικτάτωρ

Άγγελος Αντωνόπουλος ~ Σ'αγαπώ

Κώστας Καρράς ~ Η κόρη του ήλιου

Φαίδων Γεωργίτσης ~ Κατάσκοπος Νέλλη
 
Γιώργος Φούντας (Πολύ σκληρός για την Αλίκη. Με Μελίνα ιδανικός)

Γιώργος Πάντζας ( Πολύ μαλακός για την Αλίκη. Με Φόνσου, Ανουσάκη ιδανικός)

Νίκος Γαλανός ( Φαινόταν μικρότερος της. Ιδανικός με Ερήμου)

Κώστας Καρράς ( Απλά αταίριαστοι)

Φαίδων Γεωργίτσης ( Η Αλίκη ήταν πιο αθώα. Με Λάσκαρη, Χρονοπούλου ιδανικός)
 
Μπα, ο Γεωργιτσης γενικα αταλαντος κατ εμε...ωραιος αλλα αταλαντος...να θυμηθω να τον αναφερω στο αλλο τοπικ :)
 
Συμφωνώ ότι η Αλίκη δεν είχε ιδιαίτερη χημεία με τον Πάντζα στο "Η Λίζα και η άλλη". Ο Γαλανός φαινόταν και ήταν αρκετά μικρότερος της (και ποτέ δεν υπήρχε δικαιολόγηση αυτής της διαφοράς από τα σενάρια, που τους εμφάνιζαν ως συνομήλικους, με αποκορύφωμα το "Σ'αγαπώ", όπου η Αλίκη και ο Γαλανός παρουσιάζονται να έχουν χάσμα γενεών με τον συνομήλικο της Αλίκης Άγγελο Αντωνόπουλο!) και ο Ηλίας Σταματίου όντως δεν έδενε καθόλου μαζί της. Την ταινία με Φούντα και Αλίκη δεν την έχω δει, αλλά μάλλον θα πρέπει να μην ταίριαζαν.
 
EL GRECO είπε:
Γιώργος Φούντας (Πολύ σκληρός για την Αλίκη. Με Μελίνα ιδανικός)Γιώργος Πάντζας ( Πολύ μαλακός για την Αλίκη. Με Φόνσου, Ανουσάκη ιδανικός)

Νίκος Γαλανός ( Φαινόταν μικρότερος της. Ιδανικός με Ερήμου)

Κώστας Καρράς ( Απλά αταίριαστοι)

Φαίδων Γεωργίτσης ( Η Αλίκη ήταν πιο αθώα. Με Λάσκαρη, Χρονοπούλου ιδανικός)
συμφωνω κι εγω! Τον Φουντα τον εχω δει να παιζει μονο σε δραματικες ταινιες(δεν ξερω αν εχει παιξει κατι κωμικο)οποτε δεν εκανε για παρτενερ της Αλικης γιατι δεν την εχουμε συνηθισει σε κατι τοσο δραματικο επιπεδου Φουντα..Να προσθεσω οτι αυτος ταιριαζε πολυ και με τη Γκελλυ Μαυροπουλου και με τη Τζενη Ρουσσεα
 
Φυσικά ο Νικολινάκος πιστεύω θα ήταν καταστροφή για το ΚΛΩΤΣΟΣΚΟΥΦΙ και μπράβο στον Φίνο που τον αντικατεστησε...μονο κριμα που δεν κρατησε τις σκηνες με τον Νικολινακο,τι ωραιες που θα ηταν για bonus υλικο στο DVD ε!
 
johnalepou συμφωνώ για τον Νικολινάκο. Καμία σχέση με την Αλίκη.
 
Συμφωνώ ότι ο Νικολινάκος δεν ταίριαζε με την Αλίκη. Επίσης, η Αλίκη δεν ταίριαζε με τον Ζησιμάτο στον "Αγαπητικό της βοσκοπούλας".
 
Με τον Νικολινάκο όντως δεν ταίριαζε με την καμία.

Κατ εμέ, ούτε με τον Πάντζα.

Με το Γαλανό την προτιμούσα, εντάξει.

Και με το Λευτεριώτη στο ποντικάκι μου άρεσε.

Με το Φούντα δεν την έχω δει, αλλά πιθανώς δε θα ταίριαζαν.
 
Καρράς στην "Κόρη του ήλιου". Φρίκη ...

Τον Φούντα δεν τον έχω δει αλλά υποπτεύομαι φρίκη στο τετράγωνο :p
 
Αν και ήταν για μενα το "Δόλωμα" η καλύτερη ταινία της, ο Βουλγαριδης ήταν άψυχος και κρυος
 
Νομιζω πως ο Γιωργος Λευτεριωτης στην ταινια Η Λιζα και η αλλη, ηταν αυτος που ταιριαζε λιγοτερο με την Αλικη.

Για τον Γιωργο Φουντα δε θα συμφωνησω. Πιστευω οτι στη Ζαβολιαρα εβγαζαν κατι πολυ ερωτικο μεταξυ τους.
 
Ο Βουλγαρίδης όντως ήταν ελαφρώς κρύος, αλλά δεν με χάλαγε. Ήταν ρομαντικό. :p :p
 
Με τον Αλεξανδράκη στην «Σωφερίνα» τα πράγματα ήταν κάπως υποφερτά.
 
στη Σωφερινα ταιριαζει ο Αλεξανδρακης πιστευω

και ο Καρρας της ταιριαζε
 
Mε Ανδρέα Ζησιμάτο και Μιχάλη Νικολινάκο δεν κολλούσε όντως πουθενά...
 
με το φούντα στα''Θωλά Νερά'' ήταν χάλια!!!όσοι λέτε πως δεν το εχετε δεί δεν ξέρετε πόσο τυχεροί είστε!!!είναι κατ'εμέ η χειρότερη της ταινία και ήταν και ντουμπλαρισμένη...πέρα απο αυτό πολλοί απο τους παρτενέρ της δε μου άρεσαν ούτε ο Καρράς,ούτε ο Γαλανός,ούτε ο Γεωργίτσης,ούτε ο Αντωνόπουλος...η Αλίκη μου άρεσε πολύ με το Δημήτρη,με τον Αλεξανδράκη(στη Σωφερίνα και στο Δώλομα που τα έκαναν ταυτόχρονα ήταν και οι δύο στο απόγειο της ομορφιάς τους...)και μου άρεσε πάρα πολύ και με το Βλάσση!!!απο θεατρικούς παρτενέρ ούτε ο Ληναίος μου άρεσε και καθόλου ο Σπυρόπουλος!!!
 
Άσε και εγώ ένιωσα οτι έχασα ώρα απο τη ζωή μου όταν είχα δει τα Θολά νερά!!! Τελικά δεν ήμουν η μόνη χιχι
 
Με τον Κώστα Καρρά στην "Κόρη του ήλιου". Νομίζω δεν έδεναν στους ρόλους, έτσι απλά, οχι για καποιο άλλο λόγο...σε αντιθέση με την "Υπολοχαγό Νατάσσα" όπου ο Καρράς έδενε πάρα πολύ στο ρόλο του Γερμανού.

Με το Νίκο Γαλανό στο "Ενα αστείο κορίτσι" καθαρά και μόνο λόγω ηλικίας. Στην "Κόρη του ήλιου" όμως ήταν εξαιρετικό δέσιμο, ταίριαζε παρα πολύ στο ρόλο του.

Κατά την άποψη μου δηλαδή εχει να κάνει με το πως "κουμπώνει" ένας ηθοποιός με τον εκάστοτε ρόλο και για αυτό άλλες φορές "δένει" με την συμπρωταγωνίστρια και άλλες οχι.
 
Πίσω
Μπλουζα