Λογότυπο

paides pisteuo oti ena logotipo tha prepei na exei kati apo amiga kai ZX spectrum

einai nomizo h arxh kai to telos tou home computing h idia h istoria mas

ti lete?
 
Amiga πλεον εχουμε...για το Speccy θα το παλεψουμε!!!!

Akmaka φερε λαβιδα-τσιμπιδα να ριξουμε μια λοβοτομη στον Χρηστο... :D
 
Χε χε ο ΑΕΟΝ ξέρει τις ρίζες του γιαυτό και προχώρησε στην αγορά ενός ZX Spectrum....Έτσι πρέπει!
 
poly kalo to logotypo mpravo ston dimiourgo tou....alla kati..kati..!!

mipws paraeinai proti mouri to atari2600?? i amiga anti8eta eki einai oneiro alla kai i candy...sorry apla tin apopsi mou lew an mou epitrpete
 
Θα πάνε εναλλάξ πάντως τα logo. Θα κάτσω να φτιάξω κι εγώ κανένα (τρέμετε...μπρρρρ!)
 
Η Αmiga και το Atari...σεβασμος

Η επιλογη του πισω μοτιβου,παει γαντι

Η γραμματοσειρα θα ειχε πιο πολυ χαβαλε αν ηταν απο νεον(πολυ 80's)

Τωρα η Candy...δεν πολυταιριαζει .Θα μπορουσε να ειναι καποιο αλλο Icon βασισμενο στις υπολοιπες θεματικες ενοτητες που εχει το forum.

Προσωπικα θα εβαζα την Ms Pacman η' μια καμπινα απο arcade,η' ενα ufo απο το space invaders.

Παντως καλη ιδεα σου ΑΕΟΝ περι εναλλαγης :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Διευκρίνηση πρόεδρε:

Το δικό μου λογότυπο δεν θα ήθελα να συμπεριληφθεί στα υπόλοιπα.Επειδή δεν έχω εγκατεστημένο κανένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας και επειδή όλες οι εικόνες δουλεύτηκαν με το paint, το αποτέλεσμα είναι πολύ πρόχειρο και αδικεί τη δουλειά των υπολοίπων μελών.Άλλωστε με τη δική σου συνεισφορά θα καλύψουμε το κενό. :D
 
Guys ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Λαμβάνοντας υπ'όψιν τις εύστοχες παρατηρήσεις σας, έκανα μερικές τροποποιήσεις στο πρωτότυπο και κατέληξα εδώ ...

(Μου φαίνεται οτι ταιριάζει και περισσότερο με τα χρώματα του forum)

retrologo_new.jpg


(sorry candy ...)
 
Άψογο το λογότυπο keeper! Μου αρέσει πολύ. :thumbup:
 
Όντως πολύ καλό το logo Keeper...

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως πως, μήπως θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλα σημεία αναφοράς των retro χρόνων όπως χαρακτήρες, comix κλπ, μιας και το forum δεν αφορά αποκλειστικά υπολογιστές και παιχνιδομηχανές;

Η αλήθεια βέβαια είναι πως δε χωρούν και πολλά σε ένα logo.

Με συγχωρείτε για τη σημείωση αυτή, αλλά δεν έχω κάποιο πρόγραμμα και δε γνωρίζω πως να φτιάξω και να προτείνω κάποιο δικό μου logo.
 
@telonio

Thnx :)

@alucard

Aluc, σωστός. :thumbup:

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλες αναφορές, αλλα ως γνωστόν α) είμαι ολίγον retrogamer και β) δεν έχω παρτίδες με πολλά άλλα ρετρο-πράγματα (πχ έχω και είχα ελάχιστη επαφή με TV), οπότε δεν είμαι και ο πλέον ειδικός για αυτά :(

Απο την άλλη, απ'ότι κατάλαβα θα εναλλάσονται τα logos, οπότε θα ήταν ωραίο να υπάρχει απο ένα για κάθε θεματολογία ετσι ώστε να καλύψουμε όλο το φάσμα του GRM. Ορμόμενος λοιπόν απο την ιδέα αυτή του προέδρου, προχώρησα κι έκανα ένα αποκλειστικό κονσολο-κομπιουτερίστικο με την σκέψη οτι έρχονται κι άλλες παρόμοιες προσπάθειες.

Απ'την άλλη ένα με comics δεν είναι τίποτε φοβερό να γίνει , αρκεί να βρεθεί υλικό σε καλή ποιότητα. :thumbup:
 
Δεν πειράζει keeper7k.Η candy είναι συνηθισμένη στα χτυπήματα της ζωής, θα το αντέξει και αυτό... :D

Όσο για το λογότυπο με τα comics που λέτε, μπορείτε να πάρετε μια ιδέα από το δικό μου και να φτιάξετε ένα πολύ καλύτερο.Απλά δεν είχα κάποιο προγραμματάκι επεξεργασίας εικόνας για να το κάνω.
 
Νομίζω πως όλοι είναι ευχαριστημένοι Candy...Και Amiga στο λογότυπο και κονσόλες παραδίπλα αλλά και η Candy μέσα...εσύ δηλαδή!! :D
 
retrologo-2.jpg


Μαζι με τον keeper, φτιαξαμε αυτό, πιο εμπλουτισμένο, τα έχει όλα, και γιαπωνέζικα κινούμενα, και τηλεόραση!
 
πολυ καλο!!
 
Αψογο και αυτό! Συγχαρητήρια. θα μου επιτρέψετε να κάνω μια παρατήρηση. RetromaniaX είναι, όχι Retromaniacs. Ωρε κανένας δεν το είδε; :D
 
Το ρώτησα και εγώ λίγες μέρες νωρίτερα στο ίδιο thread, αλλά τα παιδιά απάντησαν ότι ισχύουν και τα δύο. Ο πρόεδρος δεν πήρε θέση πάντως... ;)
 
Μου αρέσειιιιιιι ! :thumbup:
 
στο τελευταιο revision λειπει και ο Mario,γεγονος που κανει το logo πολυ ομορφοτερο!!! :D
 
Και οι υποστηρικτές του Mario σιωπούν και αφήνουν να φεύγουν τα πυρά ανεξέλενγκτα :biglaugh: :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα