Μάγια η Μέλισσα (The Adventures of Maya the Honeybee)

Τώρα που είπες φάτσα AARDVARK μου θύμησες τα κουκλάκια Μάγια και Βίλλυ! Είχαν γίνει μόδα τότε , και οι φαταούλες τους μύριζαν υπέροχα σαν βανίλια! :)
 
Αυτα ηταν παιδικα, οχι αυτα που δειχνουν σημερα! Η Μαγια ειχε αφησει εποχη.

Ο αγαπημενος της αδερφης μου ηταν ο Βιλλυ, γιατι ολο κοιμοταν και γενικα τεμπελιαζε, χαχαχαχα Εχω ακομα ολα τα κουκλακια, Μαγια, Βιλλυ, Φλιπ, Βασιλλισσα Μελισσα, Μυρμηγκι...

....ακομα θυμαμαι το τραγουδακι:

Το τραγουδακι που θα πω

μιλαει για μια μελισσα

που εφυγε απ'το σπιτι της

για να γνωρισει τη χαρα

Ητανε εξυπνη παρα πολυ η Μαγια

και καταφερνε παρα πολλα

με τον Φλιπ, το Βιλλυ στα λειβαδια

η Μαγια, η Μαγια τα καταφερνει μια χαρα .......
 
Turrican είπε:
Τώρα που είπες φάτσα AARDVARK μου θύμησες τα κουκλάκια Μάγια και Βίλλυ! Είχαν γίνει μόδα τότε , και οι φαταούλες τους μύριζαν υπέροχα σαν βανίλια! :)
Turrican τωρα το ειδα το ποστ σου και καλυτερα που δεν το ειδα νωριτερα γιατι θα αρρωσταινα ,στο σπιτι υπηρχαν και η μαγια και ο μπιλυ κουκλακι σε μεγεθος γροθιας (πλαστικα-ελαστικα) και ειχαν μια χαρακτηριστικη μυρωδια, εγω βεβαια σαν γνησιο αρσενικο επαιζα με το Μπιλλυ. :D

Domniki αν βαλεις φωτο απο τα κουκλακια σου θα σε προτεινω για ρετρο-μεταλιο. :)
 
AARDVARK είπε:
Domniki αν βαλεις φωτο απο τα κουκλακια σου θα σε προτεινω για ρετρο-μεταλιο. :)
θα τα ψαξω στο παταρι και θα τα φωτογραφισω

Μετα θα περιμενω το μεταλλιο :biglaugh:
 
:happyjump: :happyjump: :happyjump: :clap: :clap: :clap:

Βαλτη εσυ και η απονομη θα γινει στο καλλιμαρμαρο. :D

Του Μπιλλυ ολο το κεφαλι του ζουλαγα, ευτυχως μετα απο λιγο ηταν στην θεση του. :icon_cry:
 
Aardvark,

εισαι τυχερος που ειμαι στο πατρικο μου στην Θεσσαλονικη και μολις τα φωτογραφισα! Θα τα ποσταρω την Τριτη, γιατι δεν εχω στην Θεσσαλονικη τα καλωδια της μηχανης.

Εχω και εναν ποντικο, μαζι με τους αλλους ηρωες, που δεν τον θυμομουν καθολου. Μηπως θυμαται κανεις πως τον ελεγαν?

Καλα, μιλαμε για πανω απο 25 χρονια πισω!!!
 
Απο σχολιο στο IMDB σχετικα με τη Mitsubachi Maya no boken

 




From 1975 to 1976 52 episodes were produced, and 52 more from 1982 to 1983 (also known as "The New Adventures of Maya the Bee", where Alexander the Mouse, the first non-insect character was introduced).
:)
 
Kαλα αν τυχον τα κουκλακια ειναι ιδια με αυτα τα 2 που ειχα εγω τον χανετε τον aardvark απο καρδιακο το πιο πιθανο.:nervous:

Αν δεν κανω λαθος τα ρουχα τους ηταν απο υφασμα. :icon_cry:
 
AARDVARK είπε:
:clap: Του Μπιλλυ ολο το κεφαλι του ζουλαγα, ευτυχως μετα απο λιγο ηταν στην θεση του. :icon_cry:
Χα! Χα! Ναι! Ναι! 'Ετσι γίνονταν!!!! :) Ήταν απίθανα!!!
 
Με την αραχνη να τα βγαζει παντα περα

και τον μερμυγκα να ξεγελα

και στην καταιγιδα και στην μπορα

η Μαγια, η Μαγια τα καταφερνει μια χαρα

Υ.Γ. 1 Δυστυχως δεν μπορω να ανεβασω την φωτογραφια με καλυτερη ποιοτητα (εχει οριο τα 97ΚΒ). Ελπιζω Aardvark να ζεις :)

image1oj1.jpg


Υ.Γ.2 Tωρα καταφερα καλυτερη αναλυση
 
telamonas.stokos είπε:
Απο σχολιο στο IMDB σχετικα με τη Mitsubachi Maya no boken 




:)
Καταπληκτικο! Ναι, Αλεξανδρο τον ελεγαν, και ηταν ο σοφος! Η Μαγια πηγαινε παντα να ζητησει την συμβουλη του και ο Βιλλυ δεν τον χωνευε και πολυ (αν θυμαμαι καλα)
 
Domniki εισαι καταπληκτικη αυτα πρεπει να ειναι υλικο και χρωμα ειναι ακριβως τα ιδια ,αν και δεν θυμαμαι μετα απο τοσα χρονια νομιζω στο δικο μου τα χερια δεν κουνιονταν ηταν ολη η μορφη μονοκοματη.

Τhanks πολλα αυτη η φωτο παει για wallpaper. :)
 
AARDVARK είπε:
Domniki εισαι καταπληκτικη αυτα πρεπει να ειναι υλικο και χρωμα ειναι ακριβως τα ιδια ,αν και δεν θυμαμαι μετα απο τοσα χρονια νομιζω στο δικο μου τα χερια δεν κουνιονταν ηταν ολη η μορφη μονοκοματη.Τhanks πολλα αυτη η φωτο παει για wallpaper. :)
Τα χερακια και το κεφαλι κουνιουνται, τα ποδαρακια οχι. Αν θελεις να σου στειλω φωτογραφια με καλυτερη αναλυση, στειλε pm με το email σου :)
 
Ρε Aardvark ειχες παρει το φτηνο SKU? :D
 
Thanks domniki εκανες ηδη αρκετα. :)

Ναι ειχε 2 εκδοσεις η μια η απλη και η αλλη που μιλαγε ,πεταγε ,τραγουδουσε πεταγονταν μεχρι το ψυγειο σου εκοβε το καρπουζι εβγαζε τα κουκουτσια μετα πηγαινε στην κουζινα εβαζε το κοτοπουλο στον φουρνο και ολα αυτα με ασυρματο χειριστηριο.

"Που ειναι η Μαγια που ειναι ο Μπιλλυ κανενας πια δεν εχει μεινει" κατα το λαικον ασμα. :D
 
AARDVARK είπε:
Thanks domniki εκανες ηδη αρκετα. :)
Ναι ειχε 2 εκδοσεις η μια η απλη και η αλλη που μιλαγε ,πεταγε ,τραγουδουσε πεταγονταν μεχρι το ψυγειο σου εκοβε το καρπουζι εβγαζε τα κουκουτσια μετα πηγαινε στην κουζινα εβαζε το κοτοπουλο στον φουρνο και ολα αυτα με ασυρματο χειριστηριο.

"Που ειναι η Μαγια που ειναι ο Μπιλλυ κανενας πια δεν εχει μεινει" κατα το λαικον ασμα. :D
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 
Δίνω ρέστα σε Domniki για τη φοβερή φώτο. Εγώ είχα την Μάγια και την Κασσάνδρα.
 
καλα Domniki ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕΣ!!!!:animeek::animeek:

Ποσο αγαπαω τις μαμαδες που δεν πετανε τιποτα!!!

υπεροχη φωτο,ευχαριστουμε πολυ!!
 
Death2Eliza είπε:
Ποσο αγαπαω τις μαμαδες που δεν πετανε τιποτα!!!
Πω πω... είπες μεγάλη κουβέντα. Αυτό θα έπρεπε να είναι το σλόγκαν του retromaniax.gr: "Αγαπάμε τις Μαμάδες Που δεν Πετάνε Τίποτα".
 
Πίσω
Μπλουζα