Μάγια η Μέλισσα (The Adventures of Maya the Honeybee)

Ναι, εχετε δικιο, στην μαμα μου αξιζουν τα μπραβο, γιατι δεν πεταει τιποτα, και το κυριοτερο δεν γκρινιαζει οταν της λεμε να μην πεταξει τα παλια μας παιχνιδια :) Να σκεφτειτε με την αδερφη μου εχουμε ακομα τα παλια μας παραμυθια. Ειναι πολυ ομορφα, με ζωγραφιες στο χερι, πραγματικη τεχνη. Ειχαμε παει στην εκθεση βιβλιου και οι εκδοσεις "Ρεκος" τα ειχαν στο περιπτερο τους και τα θυμηθηκαμε με την αδερφη μου. Ο τυπος στο περιπτερο των εκδοσεων ειχε παθει πλακα που τα ξεραμε ολα και μας χαρισε ενα παραμυθι, για να θυμομαστε τα παιδικα μας χρονια. Αραγε σημερα τα παιδακια διαβαζουν παραμυθια???
 
Στο AVATAR έχω την τσαντα που πήγαινα νηπιαγωγείο...την κρατάω ακόμη και τρώω πολύ κράξημο...αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!! Η Μάγια είναι πάντα in και trendy και η τσάντα μου ειναι η πιο ωραία τσάντα του κόσμου ολόκληρου!!!

Έχει κανείς αντίρηση?
 
Τρελλλλλλλλλλλλλο τσαντικο crazy retro style
 
Παιδιά, το ξέρετε ότι εδώ και λίγο καιρό κυκλοφορεί η σειρά "Μάγια η μέλισσα" σε DVD; Συνοδεύεται από ομόνυμο περιοδικό και κυκλοφορεί κάθε μήνα από τη modern times. Προς το παρόν βρίσκεται στο 4ο επεισόδιο!
 
Θυμάμαι χαρακτηριστικά τη φωνή του Βίλλυ που βαριόταν να κουνηθεί

και τον τραβολογούσε η Μάγια σε διάφορες περιπέτειες:

¨

"Μα... Μάγια μου... Η δεχποινιχ Καχιάνδρα μας είπε να μην


απομακρυνθούμε από την κυπχέλη...



... Μάγια μ' ακούχχχ;;;;;;;;;; Μάγια χιου μιλάω...



... Περίμενέ με τουλάχιχτον...
 
χαχα, ο Βιλλυ ηταν ο αγαπημενος της αδερφης μου. Τον λατρευε για την βαρεμαρα του, γιατι κ'εκεινη ειναι το ιδιο :diablotin:
 
τι να πω; μου φαίνεται απίστευτο που θυμάστε τόσα πολλά πράγματα από αυτό το αρκετά πρώιμο κινούμενο. Εγώ θυμόμουν μόνο τα ονόματα Μάγια και Βίλλυ και δυο μελισσούλες να πετούν ευτυχισμένες ανάμεσα στα άνθη. Βέβαια η φωτογραφία της dominki μου έκανε ένα κλικιτικλάκ στο μυαλό.. απίστευτη φωτογραφία που έρχεται από άλλη διάσταση!
 
@Domniki να πεις στη μαμά σου ότι πολλοί από το forum θα θέλαμε να την έχουμε...Να της δώσεις τα συγχαρητήριά μας που δεν τραυμάτισε τις παιδικές ψυχούλες σας.

Πρέπει

α) να την ανακηρύξουμε "Μαμά του forum" :) :) :)

β) και να γίνει ειδική βράβευση γι αυτό

γ) να φτιάξουμε τιμητικό topic όπου η μαμά σου θα περιγράφει πώς κατάφερε σε δύσκολους καιρούς να διατηρήσει τις απόψεις και τα πιστεύω της!!!!!

Σε ζηλεύω... :diablotin: :biglaugh:
 
Starbuck είπε:
τι να πω; μου φαίνεται απίστευτο που θυμάστε τόσα πολλά πράγματα από αυτό το αρκετά πρώιμο κινούμενο. Εγώ θυμόμουν μόνο τα ονόματα Μάγια και Βίλλυ και δυο μελισσούλες να πετούν ευτυχισμένες ανάμεσα στα άνθη. Βέβαια η φωτογραφία της dominki μου έκανε ένα κλικιτικλάκ στο μυαλό.. απίστευτη φωτογραφία που έρχεται από άλλη διάσταση!
Μηπως ησουν πολυ μικρακι και δεν θυμασαι? Εχουμε και μια ηλικια εμεις οι μεγαλυτεροι του φορουμ :nervous:

@Juanita, η μαμα μου εχει ανακηρυχθει "η καλυτερη ρετρο-μαμα", μαζι με την μαμα καποιου αλλου ρετρο-μελους :)
 
Domniki είπε:
Μηπως ησουν πολυ μικρακι και δεν θυμασαι? Εχουμε και μια ηλικια εμεις οι μεγαλυτεροι του φορουμ :nervous:
χαχα.. υπέθετα πως βρίσκομαι κάπου κοντά στον μέσο ηλικιακό όρο του φόρουμ κι ίσως μάλιστα λιγάκι από την επάνω μεριά.. Γεννηθείς το '72 έγινα κιόλας 35 χρονών..! :icon_cry:

ίσως απλά να μην το πολυέβλεπα το συγκεκριμένο.. ποιος ξέρει.
 
Starbuck είπε:
χαχα.. υπέθετα πως βρίσκομαι κάπου κοντά στον μέσο ηλικιακό όρο του φόρουμ κι ίσως μάλιστα λιγάκι από την επάνω μεριά.. Γεννηθείς το '72 έγινα κιόλας 35 χρονών..! :icon_cry:
ίσως απλά να μην το πολυέβλεπα το συγκεκριμένο.. ποιος ξέρει.
Ενταξει, εισαι μεσα στην ηλικιακη ομαδα της Μαγιας...μα τι εβλεπες μικρος :confused: Τοτε η Μαγια ηταν must :rolleyes:
 
Αχ με πρόλαβες καλό μου.Το είχα δει πριν μέρες,αλλά λόγω της απαγορευτικής τιμής του δεν τόλμησα να το ποστάρω.Είναι όντως σπάνιο και πολύ όμορφο!!! :)
 
Kαι δεν εχει και τον Μπιλλυ.:mad:
 
!!

Συνφορουμίτες και συνφορουμότισες,

Το Σάββατο το πρωϊ γύρω στις 7 η ώρα είχα ξυπνήσει γιατί έπρεπε να πάω την γυναίκα μου στο αεροδρόμιο...και άνοιξα την τηλεόραση και εκεί που έκανα ζαπινγκ (ΑLTER), είχε ΜΑΓΙΑ ΜΕΛΙΣΣΑ..απίστευτο!!! δεν είμαι σίγουρος αν ήταν η ίδια μετάφραση αλλά έπαθα πλάκα..αμέσως μετά σκέφτηκα είναι δυνατόν τέτοιες ωραίες παιδικές σειρές να τις βάζουν τέτοιοες ώρες?? ποιο παιδάκι θα τις δει??
 
thamonas είπε:
Συνφορουμίτες και συνφορουμότισες,
Το Σάββατο το πρωϊ γύρω στις 7 η ώρα είχα ξυπνήσει γιατί έπρεπε να πάω την γυναίκα μου στο αεροδρόμιο...και άνοιξα την τηλεόραση και εκεί που έκανα ζαπινγκ (ΑLTER), είχε ΜΑΓΙΑ ΜΕΛΙΣΣΑ..απίστευτο!!! δεν είμαι σίγουρος αν ήταν η ίδια μετάφραση αλλά έπαθα πλάκα..αμέσως μετά σκέφτηκα είναι δυνατόν τέτοιες ωραίες παιδικές σειρές να τις βάζουν τέτοιοες ώρες?? ποιο παιδάκι θα τις δει??

μόνο κάτι ρετροπαιδάκια σαν εμάς που ξυπνάμε για δουλειά. Αλλά και πάλι Σάββατο...? :animeek:
 
Το έχω πετύχει και εγώ, μια απο τις πολύ σπάνιες φορές που θα ξυπνήσω το Σάββατο στις 7 το πρωί!, και αναρωτήθηκα αν υπάρχει κανένα παιδάκι που θα ξυπνά τέτοια ώρα το Σάββατο.

Η μεταγλώττιση νομίζω είναι η ίδια με την αρχική..
 
To "alter" os gnosto einai retro-kanalo alla se mistiries ores.

Prin liges meres petixa kata tis 4:30 am ta 60s epeisodia tou aspromaurou "alfred hitscok presents" .

Opou gia osous thimountai ta epeisodia prologize o idios o skinothetis.

Persi thimamai eixe pali apo ta 60s (idies ores) ta cartoon epeisodia tou "star trek" (check imdb) .

E bale kai tin "heidi" bale kai tin "Maya the bee" nato to retro-kanalo. :D

EDIT:Εχει και τον original woody woodypecker.
 
Πίσω
Μπλουζα