Μάγκνουμ (Magnum, P.I.)

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
417
Μάγκνουμ (Magnum, P.I., 1980-88 ), ΕΡΤ


Πρεμιέρα: Τρίτη 28/6/1983


Ο αγαπημένος μου ηθοποιός Τομ Σέλεκ (με μουστάκι και χαβανέζικο πουκαμισάκι) έπαιζε στη σειρά Μάγκνουμ ( 1980-1988 ) κάνοντας τον ιδιωτικό αστυνομικό. :cool: Θυμάστε;


Για περισσότερες λεπτομέρειες εδώ: http://www.museum.tv/eotvsection.php?entrycode=magnumpi
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδα το πρωτο επεισόδιο του reboot, για να μην αναγκαστείτε να το δείτε εσεις! Με λιγα λογια: απαραδεκτο.

Ολα τα κλασσικα κλισε ειναι εδω: ενας βασικος χαρακτηρας αλλαζει εθνικοτητα (γιατι θεος φυλαξει να ειναι κανεις λευκος την σημερον ημερα!), αλλος αλλαζει φυλο και φτυνουν καταμουτρα ολα τα πραγματα που ηταν cool στην αρχικη σειρα. Ενα παραδειγματακι, για την ferrari που ολοι αγαπησαμε:


Καλα τωρα συγκρινεται αυτος ο μαλακοπιτουρας με τον Tom Selleck;
 
Ειδα το πρωτο επεισόδιο του reboot, για να μην αναγκαστείτε να το δείτε εσεις! Με λιγα λογια: απαραδεκτο.

Ολα τα κλασσικα κλισε ειναι εδω: ενας βασικος χαρακτηρας αλλαζει εθνικοτητα (γιατι θεος φυλαξει να ειναι κανεις λευκος την σημερον ημερα!), αλλος αλλαζει φυλο και φτυνουν καταμουτρα ολα τα πραγματα που ηταν cool στην αρχικη σειρα.

Εντυπωση μου ειχε κανει τοτε το τηλεφωνο στο αυτοκινητο και το ''χτενι'' στον λεβιε τον ταχυτητων, τοσο πολυ που αργοτερα μετα απο πολλα χρονια εψαχνα να βαλω και εγω στο αμαξι μου (δεν εχω φερραρι παντως).

Οσον αφορα το 2ο μερος ολα ειναι σκοπιμως με μηνυματα ΝΤΠ μεσα, δεν το εχω δει αλλα στοιχημα: ο μαυρος θα ειναι παντα ο καλος, καποιος αστυνομικος θα ειναι ρατσιστης, θα παιζει καποια λεσβια καποιος ασιατης ή λατινοαμερικανος, καποιος Λευκος θα εχει υιοθετησει παιδι απο αλλη χωρα πχ αφρικη, καμια αναφορα σε χριστο και εαν υπαρχει χρηστης ουσιων στο εργο θα ειναι αδικημενος απο το συστημα γιαυτο και κατεληξε εκει.
 
Πίσω
Μπλουζα