Μάππετ Σόου - The Muppet Show (1976)

bi-bi είπε:
Σας παρουσιάζω το τελευταίο μου απόκτημα.Πραγματικά αξίζει όχι μόνο να το δείτε αλλά και να το έχετε στη συλλογή σας........είναι τέλειο. :) :) :)
muppetchristmascarolthecw0.jpg

Άργησα να το δω :sealed:

Bi-bi o Γκόντζο είναι ο Σκρουντζ;;;;

Θα έχει τρελό γέλιο.

(Μου φαίνεται πως ξεκίνησα τη λίστα δώρων για τα Χριστούγεννα :cheers: )
 
να ενημερωσω πως εχουν ηδη κυκλοφορησει απο την disney η δευερη κ η τριτη σεζον..

μιλαμε για guest stars οπως οι Steve Martin, Peter Sellers, Elton John, Julie Andrews..

μην πιαστειτε κοροιδα κ τα αγορασετε απο κανενα "φαρμακειο" της ομονοιας, πωλουνται on line για τουλαχιστον 10 ευρω φθηνοτερα το κεφαλι.

αποταμιευω..
 
Δλδ D2E :what: οι τιμές που κυμαίνονται;;;
 
Eδω μεσα απαγορευεται η αναρτηση προστατευμενου πνευματικου υλικου και τα Greeklish.

Διαβασε σε παρακαλω τους κανονες λειτουργιας...
 
Juanita είπε:
Άργησα να το δω :sealed:
Bi-bi o Γκόντζο είναι ο Σκρουντζ;;;;

Θα έχει τρελό γέλιο.

(Μου φαίνεται πως ξεκίνησα τη λίστα δώρων για τα Χριστούγεννα :cheers: )

Ο Σκρουτζ ήταν ο Μάικλ Κέιν.
 
Και ποιός δεν θυμάται τον Sam τον αετό! Αμέτρητες φορές παρακολουθούσα το Muppet Show όταν ήμουν μικρός και ξετρελανόμουν από τις κωμικές γκριματσούλες των κουκλών του Jim Henson. Ειδικά ο Sam με την βαριά φωνή του με κάνει να ξεκαρδίζομαι στα γέλια κάθε φορά που εμφανίζεται στη μικρή οθόνη εκφωνώντας με περισσό χιούμορ την "επίσημη ανακοίνωση" στο κοινό!

sam-the-eagle.jpg




Ορίστε ένα video με τον Sam τον αετό:

http://www.youtube.com/watch?v=iCVmKN5At_o sam-the-eagle.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
βρηκα ενα βιντεο με guest star τον John Cleese, εχει ελληνικους υποτιτλους : [edit] To video δεν υπάρχει [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
132.jpg
132.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σ ευχαριστουμε πολυ Αντωνη!!μηπως θυμασαι τη χρονολογια του περιοδικου με τη σελιδα που προσθεσες ;
 
katerinak είπε:
σ ευχαριστουμε πολυ Αντωνη!!μηπως θυμασαι τη χρονολογια του περιοδικου με τη σελιδα που προσθεσες ;
Φυσικά Κατερίνα! 4 Οκτωβρίου 1980.
 
και τι δεν θα δινα να κανανε μια τετοια σειρα σημερα....μου εχει λειψει πολυ....
 
θανος είπε:
και τι δεν θα δινα να κανανε μια τετοια σειρα σημερα....μου εχει λειψει πολυ....
και σε επαναληψη να τη βαζανε καλα θα ηταν
 
εχει πολυ καιρο να το βαλουν επαναληψη

δεν το εχανα παλια

μακαρι να το εβαζαν
 
βρηκα αυτο το τραγουδι και θυμηθηκα οτι παντα γελαγα οταν το ακουγα χαχαχαχαχα

 
Για τους fans των αγαπημένων Muppets, παραθέτω τρία όμορφα Χριστουγεννιάτικα αποσπάσματα:

1) Το 1979, στο "A Christmas together", οι αγαπημένοι μας ήρωες τραγουδούν "12 Days of Christmas" με τον John Denver:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφα Bernard! :)

Ευχαριστώ για το "πρωϊνό" χαμόγελο! :)
 
Πίσω
Μπλουζα