Μάππετ Σόου - The Muppet Show (1976)

ambu_dare

RetroMasteR
Joined
19 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.278
Αντιδράσεις
54
Μάππετ Σόου (The Muppet Show, 1976-81), ΥΕΝΕΔ


Πρεμιέρα: ??


Κοίτα να δεις τί βρήκα μπροστά μου τώρα.

250px-Tv_muppet_show_opening.jpg


[edit] Dead pictures [edit]

Μα κανείς δεν έχει ασχοληθεί στο ελάχιστο με αυτή την μοναδική σειρά για "μεγάλα παιδιά"; Έχει ως ήρωες κούκλες που κινούνται με σύρματα και συνήθως φαίνονται από την μέση και επάνω, με μεγάλα στρόγγυλα μάτια και επίσης μεγάλα στόματα. Ξεκίνησε για πρώτη φορά το 1976 και περιλαμβάνει 5 σεζόν μέχρι το 1981. Στην Ελλάδα ήρθε λίγο αργότερα.

[edit] Dead pictures [edit]

Βασικός ήρωας ο βάτραχος Κέρμιτ (γνωστός και από την αντίστοιχου σχεδιασμού σειρά Sesame Street) και στην παρέα του υπάρχει ένα μεγάλο πλήθος από άλλους χαρακτήρες. Επιγραμματικά αναφέρω μερικούς, όπως την Miss Piggy (γουρουνίτσα), τον Fozzy (τον αρκούδο), ο "μεγάλος" Gonzo, ο περίφημος σουηδός Σεφ και βέβαια οι δύο παλιόγεροι Statler & Waldorf που σχολιάζουν (πάντοτε καυστικά και ειρωνικά) τα πάντα.

[edit] Dead pictures [edit]

Συνήθως έχουν και έναν άνθρωπο ως καλεσμένο στα σόου τους, στον οποίο ενίοτε του κάνοντας του και την ζωή δύσκολη, παράλληλα βέβαια του παίρνουν και συνέντευξη.

Πολύ περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε όπως πάντα στην δωρεάν online εγκυκλοπαίδεια: Wikipedia

Για να μην μου παραπονιέστε όμως, τώρα που σας το θύμισα και σας άνοιξα την όρεξη, πολύ περισσότερα (μέχρι και τις 5 σεζόν με όλα τα 120 επεισόδια), μπορείτε να τα βρείτε [deleted]

 

 

 

 


[edited by TS]


 


Προβολή συνημμένου 130913
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η εγκυκλοπαίδεια του download ξαναχτύπησε... :thumbup:

Κι εγώ απορώ πως δεν είχε μνημονευτεί τόσο καιρό..

BTW οι γέροι είναι όλα τα λεφτά :biglaugh: :biglaugh:
 
Σωστός Keeper. Και κάτι μου λέει ότι όσο μεγαλώνω φέρνω και λίγο στον ένα.
 
Η season με τον Σταλλονε υπαρχει on my disk - οι ενδιαφερομενοι χτυπηστε τις υπολοιπες. :)
 
3 giga η κάθε season...Ζήσε muppet μου να φάς τριφύλλι...
 
...καταλαβα..μονος μου θα τις κατεβασω ολες... :animrolleyes:
 
Don't fear the size

Σε τρεις βδομαδούλες κατέβασα (και σχεδόν ανέβασα) περί τα 30 GBs μόνο από τον αρουραίο (με δύο βέβαια γραμμές να δουλεύουν ταυτόχρονα αλλά όχι πάντα online).

Βέβαια πάντα είναι θέμα διαχείρισης και προτεραιοτήτων.
 
telamonas.stokos είπε:
Η season με τον Σταλλονε υπαρχει on my disk - οι ενδιαφερομενοι χτυπηστε τις υπολοιπες. :)
Πες και ποια είναι η Σταλλονε season, να μην κατεβάζουμε άδικα... ;)

BTW μόνο την Season 1 απο Muppets Tonight είδα μέσα....μήπως τις φάγανε τις άλλες? (οεο?)
 
H 3η ειναι με τον Sly - στην οποια 3η, εμφανιζεται και ο Κρις Κριστοφερσον και τραγουδαει αγκαλια με τη Piggy το help me make it through the night σε απιστευτη εκτελεση :thumbup:
 
Εγώ πάντως κατεβάζω απο αλλού (την season 1 για αρχή) γιατί όντως στο site που έστειλε ο ambu δεν βρήκα τίποτα ή δεν έψαξα σωστά...
 
Υπάρχουν αλλά χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπάνω ;)

Αλλά, αφενώς επειδή είναι ratio site αφετέρου τώρα που τα έψαχνα μου κολλούσε, καλά να πάθει, τα βρήκα και από αλλού for free (οπότε κατεβάστε χωρίς να υπάρχει η ανάγκη για ανέβασμα = faster downloads)

Ενημέρωσα και το παραπάνω link και πλέον σας κατευθύνει αντί για την σπλίνα μου στο πειρατικό μου. Κρατήστε και την σπλίνα πάντως, γιατί όπως θα διαπιστώσατε έχει πολύ υλικό.

Άντε, όχι τίποτα άλλο αλλά γιατί δεν μου αρέσει να ακούω παράπονα .
 
ambu_dare είπε:
Άντε, όχι τίποτα άλλο αλλά γιατί δεν μου αρέσει να ακούω παράπονα .

Δεν σου αρέσει να ακούς παράπονα??Αα σε λάθος φόρουμ είσαι τότε! :D

Ορίστε πάλι τον στεναχωρήσαμε..Είπε κι αυτός να κάνει ένα καλό και αντί για ευχαριστώ το μόνο που βλέπει είναι γκρίνια!

Σοβαρά: Ευχαριστούμε πολυ ambu για την υπενθύμιση αυτής της τέλειας σειράς!
 
ambu_dare είπε:
Υπάρχουν αλλά χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπάνω
Δεν φταίμε εμείς που βαριόμαστε να ψάξουμε. Εσύ μας έχεις καλομάθει :p :p :p

Thanks και πάλι ;)
 
μου είχε ξεφύγει.Απίθανος ο Animal,όπως πάντα!!! :D
 
λιγο εγκαταλελειμενο το thread αλλα θα γραψω,δεν βαριεσαι..

εχω ψωνισει απο το play.com την πρωτη season και ενα best..

στο best εχει και ενα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ντοκυμαντερ που λεγεται "from muppets to men" αν θυμαμαι ακριβως..Αυτο ειναι ολα τα λεφτα!!Το παρουσιαζει ο ιδιος ο μακαριτης ο Jim Henson και περιλαμβανει τρελο footage απο ολη την διαδικασια της δημιουργιας των σκετς..Τα τυπακια δεν παιζονται λεμε!!

Ασε που ζηλευεις γιατι φαινεται να ειναι η διασκεδαστικοτερη δουλεια στον κοσμο!!

εσεις οι "κατεβαστες" ψαχτε το!!Αξιζει!!
 
Miss Piggy μιλάμε για το απόλυτο θηλυκό.

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μία ερώτηση: Άντρας δεν έκανε την φωνή της miss Piggy;
 
Πίσω
Μπλουζα