Μάριον Μπιτσόλα

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Δειτε την Μαριον Μπιτσολα στην παρουσιαση του προγραμματος

μεταδοθηκε στις 15 Μαρτιου 1985 απο την ΕΡΤ 2

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Δειτε την Μαριον Μπιτσολα στην παρουσιαση του προγραμματοςμεταδοθηκε στις 15 Μαρτιου 1985 απο την ΕΡΤ 2
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Επιτέλους!! Αυτή είναι η παρουσιάστρια της ΕΡΤ2, το όνομα της οποίας αναζητώ / προσπαθώ να θυμηθώ τόσα χρόνια!! Κατά τη γνώμη μου, μαζί με την Ελένη Πάσου (από τα βίντεο του φίλου ChristosM την οποία αναγνωρίσαμε ήδη με τη βοήθεια του μέλους sarris τον περασμένο Μάρτιο) και μια ακόμα παρουσιάστρια που παραθέτω παρακάτω (από προηγούμενο βίντεο του φίλου FORD231), είναι οι 3 τηλεπαρουσιάστριες της ΕΡΤ2 που για μένα είχαν χαραχτεί εντονότερα στη μνήμη μου!!

Και επιστρέφουμε στο γνωστό θέμα του γρίφου των ονομάτων...

Εσύ FORD231 λες με βεβαιότητα ότι η εικονιζόμενη είναι η Μάριον Μπιτσόλα.

http://www.koutouzis.gr/yened-ert.htm

Αν παρατηρήσετε προσεκτικά τις 2 φωτογραφίες, πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο (σε διαφορετικές χρονικές στιγμές και με διαφορετικό χτένισμα ως εκ τούτου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαριον Μπιτσολα

Η ΕΡΤ 2 το 1987 καθε Δευτερα στις 19 και 50 προβαλλε σε ζωντανη μεταδοση το τηλεπαιχνιδη Τηλεφωνα μου να σου πω με παρουσιαστρια την

Μαριον Μπιτσολα

picture.php


picture.php


picture.php


Μαριον Μπιτσολα αυτη ειναι στο βιντεο και στις φωτογραφιες

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άντε μπράβο βρε FORD231, επιτέλους μας το έλυσες το μυστήριο, το οποίο μας προβλημάτιζε παραπάνω από 1 χρόνο!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1.Πραγματι στο βιντεο αυτο ειναι χωρις καμια αμφιβολια η κυρια μαριον μπιτσολα.Εχοντας την δει τον περασμενο ιανουαριο σε προγραμμα της ετ1 επαληθευεται αυτο επιπλεον οσων αναφερει ο φιλος φορντ.

2.Επικοινωνησα με τον κυριο κουτουζη,συμφωνει οτι η κοπελα στην φωτογραφια που αναρταται στον ιστοτοπο του στο ανθολογιο-αλμπουμ ειναι η κυρια μαριον.

Ως εκ τουτου αν επισκεφθειτε το σχετικο συνδεσμο θα διαπιστωσετε οτι εχει ανανεωθει η λεζαντα και αποδιδεται πλεον το σωστο ονομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Πάντως, ακόμα αντηχεί στα αυτιά μου η φωνή της Μαριγκίτας να προλογίζει τις Γάτες της Κατανούγκα!
Άρα διορθώνω κι εγώ, έπειτα από τη διόρθωση στην ταυτοποίηση της Μάριον Μπιτσόλα. Η κοπέλα που έβλεπα και προλόγιζε αυτό το πρόγραμμα δεν ήταν η Μαριγκίτα, αλλά η Μάριον Μπιτσόλα!
 
sarris είπε:
1.Πραγματι στο βιντεο αυτο αναρτηση 76 ειναι χωρις καμια αμφιβολια η κυρια μαριον μπιτσολα.Εχοντας την δει τον περασμενο ιανουαριο σε προγραμμα της ετ1 επαληθευεται αυτο επιπλεον οσων αναφερει ο φιλος φορντ.
2.Επικοινωνησα με τον κυριο κουτουζη,συμφωνει οτι η κοπελα στην φωτογραφια που αναρταται στον ιστοτοπο του στο ανθολογιο-αλμπουμ ειναι η κυρια μαριον.

Ως εκ τουτου αν επισκεφθειτε το σχετικο συνδεσμο θα διαπιστωσετε οτι εχει ανανεωθει η λεζαντα και αποδιδεται πλεον το σωστο ονομα.
Πολύ ωραία! Επομένως, είμαστε όλοι σύμφωνοι σχετικά με τις παραπάνω ταυτοποιήσεις! Πολύ θετικό αυτό, διότι μας δίνεται έτσι η δυνατότητα να επικεντρώσουμε τις "προσπάθειές" μας για ταυτοποίηση στις υπόλοιπες παρουσιάστριες του σταθμού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ' ότι είδα εδώ σε αυτό το μικρό αρθράκι, η Μάριον Μπιτσόλα έχει παίξει και σε κάποιο σήριαλ. ;)



th_99501_MarionMpitsola_TV3_122_477lo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατι στο "Τηλεφωνα μου να σου πω" θυμαμαι ως συμπαρουσιαστη τον Χρηστο Καλοου?
 
ertfan είπε:
Απ' ότι είδα εδώ σε αυτό το μικρό αρθράκι, η Μάριον Μπιτσόλα έχει παίξει και σε κάποιο σήριαλ. ;)
Και είναι και κούκλα! Άραγε έχει προβληθεί ποτέ σε επανάληψη αυτή η σειρά από το 1988;

ertfan, ανακαλύπτεις μικρούς θησαυρούς!!

:thanx2: :thanx2:

Wally είπε:
Γιατι στο "Τηλεφωνα μου να σου πω" θυμαμαι ως συμπαρουσιαστη τον Χρηστο Καλοου?
Μήπως ήταν καλεσμένος σε κάποιες εκπομπές;
 
Wally είπε:
Γιατι στο "Τηλεφωνα μου να σου πω" θυμαμαι ως συμπαρουσιαστη τον Χρηστο Καλοου?
Νομίζω πως ο Κάλλοου τραγουδούσε απλώς το τραγούδι έναρξης του τηλεπαιχνιδιού και η Μπιτσόλα το παρουσίαζε μόνη της
 
thanos75 είπε:
Νομίζω πως ο Κάλλοου τραγουδούσε απλώς το τραγούδι έναρξης του τηλεπαιχνιδιού και η Μπιτσόλα το παρουσίαζε μόνη της
Θυμάμαι πολύ καλά το τραγούδι έναρξης που επαναλάμβανε τον τίτλο "Τηλεφώνα μου να σου πω" και στο τέλος, με κωμικό τρόπο ακουγόταν ο Γιάννης Μηλιώκας ως χωριάτης να φωνάζει¨Τηλιφώνα μου να σι πωωωω!
 
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια

της ΕΡΤ 2 Μαριον Μπιτσολα

μεταδοθηκε Κυριακή 15 Ιανουαρίου 1984.

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστριατης ΕΡΤ 2 Μαριον Μπιτσολα

μεταδοθηκε 13 Φεβρουαριου 1983
Βίντεο με την Μάριον Μπιτσόλα; Πώς να στο ανταποδώσω φίλε FORD231;

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Μια μικρή διόρθωση μόνο: η ημερομηνία της αναγγελίας του προγράμματος από την αγαπημένη τηλεπαρουσιάστρια δεν είναι η 13η Φεβρουαρίου 1983. Είναι όντως Κυριακή ("Αθλητικές Εικόνες", "Παράσταση της Κυριακής"), αλλά πρέπει να είναι μάλλον αρχές του 1984. Για την ιστορία, το "Φραγκλ Ροκ" έκανε πρεμιέρα στην ΕΡΤ2 το Σάββατο 5 Νοεμβρίου 1983 και μεταφέρθηκε Κυριακή λίγο αργότερα. Δεν έχω βρει ακόμα την ακριβή ημερομηνία της συγκεκριμένης αναγγελίας, αλλά την τοποθετώ κάποια Κυριακή μεταξύ Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου 1984. Θα το ψάξω και θα επανέλθω...

EDIT:

Βρέθηκε η ημερομηνία της εκφώνησης του παραπάνω προγράμματος από την Μάριον Μπιτσόλα: είναι η Κυριακή 15 Ιανουαρίου 1984.

Και για του λόγου το αληθές, παραθέτω και το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας, όπως δημοσιεύτηκε από την εφημερίδα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ:

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Βίντεο με την Μάριον Μπιτσόλα; Πώς να στο ανταποδώσω φίλε FORD231;
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Μια μικρή διόρθωση μόνο: η ημερομηνία της αναγγελίας του προγράμματος από την αγαπημένη τηλεπαρουσιάστρια δεν είναι η 13η Φεβρουαρίου 1983. Είναι όντως Κυριακή ("Αθλητικές Εικόνες", "Παράσταση της Κυριακής"), αλλά πρέπει να είναι μάλλον αρχές του 1984. Για την ιστορία, το "Φραγκλ Ροκ" έκανε πρεμιέρα στην ΕΡΤ2 το Σάββατο 5 Νοεμβρίου 1983 και μεταφέρθηκε Κυριακή λίγο αργότερα. Δεν έχω βρει ακόμα την ακριβή ημερομηνία της συγκεκριμένης αναγγελίας, αλλά την τοποθετώ κάποια Κυριακή μεταξύ Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου 1984. Θα το ψάξω και θα επανέλθω...

EDIT:

Βρέθηκε η ημερομηνία της εκφώνησης του παραπάνω προγράμματος από την Μάριον Μπιτσόλα: είναι η Κυριακή 15 Ιανουαρίου 1984.

Και για του λόγου το αληθές, παραθέτω και το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας, όπως δημοσιεύτηκε από την εφημερίδα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ:

picture.php
Σε ευχαριστω φιλε :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Ενα ακομη βιντεο με την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΤ 2 Μαριον Μπιτσολα

μεταδοθηκε το 1989

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Ενα ακομη βιντεο με την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΤ 2 Μαριον Μπιτσολαμεταδοθηκε το 1989
:bow: :bow: :bow:

Πολύ όμορφη, με καταπληκτική φωνή και εξαιρετική άρθρωση!

Είναι νομίζω τελικά η πιο αγαπημένη μου από τις τηλεπαρουσιάστριες της ΕΡΤ2...

:flower:
 
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΡΤ 2

Μαριον Μπιτσολα

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΡΤ 2 Μαριον Μπιτσολα

http://www.youtube.com/watch?v=T1VIPe5HpSI

Πολυ ομορφα και νοσταλγικα αυτα τα οπτικοακουστικα.

Εδω η κυρια Μπιτσολα ειναι πολυ γλυκια,σχεδον με παιδικη αθωοτητα,λιγο συνεσταλμενη,στα προηγουμενα βιντεο βλεπουμε ,καθοτι και μεταγενεστερα,εναν αλλο αερα εκφωνησης και μια μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση.

Σε αυτο θυμιζει λιγο το τρακ που ισως ολοι σε περιστασεις του βιου εχουμε ως πρωταρηδες.

Παντως ειναι εμφανης η καταρτιση σε θεματα ορθοφωνιας ολων των παρουσιαστριων της εποχης.

Εμφανης η διαφορα με την σημερινη εποχη που η χαλαροτητα ακροβατει στα ορια ισοπεδωσης στις φωνες που ιστανται προ των ραδιοτηλεοπτικων μικροφωνων.
 
Πίσω
Μπλουζα