Μάτλοκ (Matlock)

Erynies

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
228
Αντιδράσεις
18
Μάτλοκ (Matlock, 1986-95), MEGA


Πρεμιέρα: ?


Θυμάμαι το έβλεπα ή στην ΕΤ1 ή στην ΕΤ2 κάθε Πέμπτη στις 11. Με το ζόρι με αφήνανε οι γονείς μου τόσο αργά (lol), έμενα μόνο επειδή το έβλεπε και ο μπαμπάς μου! Νομίζω πέρυσι άρχισε να το ξαναδείχνει η ΝΕΤ αργά το βράδυ! Δεν ξέρω αν προβάλεται ακόμη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς ήρθες αγαπητή Erynies ;)

Ελπίζω να περάσεις ευχάριστα στο forum και να μοιραστείς μαζί μας τις αναμνήσεις σου, αρχίζοντας με, το ποιά σειρά ήταν το Matlock και με τί είχε να κάνει;;;
 
Σ'ευχαριστώ αγαπητέ Alucard, σίγουρα θα απολαύσω την 'διαμονή' μου εδώ, έχει πολύ ενδιαφέροντα θέματα. Και τώρα στο θέμα μας, η σείρα Matlock, έχει να κάνει με έναν ασπρομάλλη δικηγόρο κάπου στον Νότο που εξιχνιάζει και κερδίζει υποθέσεις. Ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα αν και όταν την ξαναείδα πέρυσι, μου φάνηκε κάπως παλαιομοδίτικη..
 
Ουτε 300 $ :biglaugh:

577_2.jpg
 
Ευκαιρία δηλ.!!!lololol
 
Τωρα μολις ειδα το θεμα για τον Ματλοκ. Ημουν φανατικη :clap: Δεν εχανα επεισοδιο! Θυμαμαι χαρακτηριστικα τα hot dog που ετρωγε στο τελος καθε επεισοδιου :) ε, ο νους μου στο φαΐ :D Πολυ καλη πλοκη, ιστοριες με δραση και μου θυμιζε λιγο απο Ηρακλη Πουαρο -the little gray cells ;)
 
ήμουν και εγώ φανατικός .. μου άρεσε πάρα πολύ και νομίζω ότι δεν έχω χάσει και πολλά επεισόδια..
 
O Mατλοκ παιζοταν απο το Mega καθε πεμπτη ή τεταρτη (μαλλον πεμπτη). Ηταν αυτοτελεις ιστοριες για ενα δικηγορο υπερασπισης που προκειμενου να αθωωσει τον πελατη του, εκανε ερευνα για αποδειξεις και ελυνε την υποθεση. Μου αρεσε παρα πολυ τοτε.
 
Σαν σειρά δεν μπορώ να πω ότι μου πολυάρεσε όμως είχα δει το Μια μορφή μέσα στο πλήθος (1957) του Καζάν που ήταν το κινηματογραφικό ντεμπούτο του Άντι Γκριφιθ. Φοβερή ταινία και πάντα επίκαιρη...
 
Ο Matlock παιζόταν και στο Mega? Εγώ θυμάμαι τα επεισόδια στην ερτ, πάντα στο πρώτο μισό ήταν το αστυνομικό και στο δεύτερο μισό ήταν στο δικαστήριο και έλεγε πως έλυσε το μυστήριο. Κάτι σαν το πιο πρόσφατο Μονκ, από την άποψη του αστυνομικού και όχι τόσο προς τα πολύ πρόσφατα csi κτλ. Ανασύρω το θέμα [edit] έμμεση αναφορά / υπόδειξη σε copyrighted υλικό [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ημουν φανατικος της σειρας,και την θυμαμαι καθε Πεμπτη στο mega...αληθεια,ειναι σιγουρο οτι προβαλλοταν στην ΕΡΤ?
 
Ναι ναι σίγουρο :) και λυπάμαι για το παραπάνω, έχω δει πολλά αντίστοιχα και δεν το σκέφτηκα
 
Πίσω
Μπλουζα