Μίλτον το τέρας - Milton the monster (1965)

snakeyes08

RetroActive
Joined
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
339
Αντιδράσεις
120
Το έπαιζε μεταγλωττισμενο ένο τοπικό Θεσσαλονικιώτικο κανάλι (νομίζω το Cosmo). Ήταν ένα τέρας τύπου Frankenstein αλλα στο πιο χαζό του. Το θυμάται κανείς. Τα υπόλοιπα τέρατα του καρτούν είχαν πολύ αστεία ονόματα, όπως το Ζόμπι Abercombie lol

[edit] δεν υπάρχει πλέον το βίντεο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμαμαι ρε φιλε αλλα ειναι δυσευρετο!!Εγω το δα νομιζω πρωτη φορα στο Cartoon TV στην Κρητη το οποιο αποτι θυμαμαι επαιζε κασσετες του Juniors TV από Αθήνα.
 
Το θυμάμαι και εγώ. Ο καθηγήτης είχε βάλει κατά την κατασκευή του Μίλτον υπερβολική δόση τρυφερότητας. Το έπαιζε και η ΕΡΤ2
 
ο Μιλτον το τερας [Milton the monster]

πιστευω οτι πολοι θα το θυμουνται ηταν πολυ γνωστο και παιζοταν σε διαφορα καναλια καθως υπηρχε και σε βιντεοκασετες ειχε ηρωα ενα καλοκαρδο τερας που εμενε με εναν καθηγητη και τον υπηρετη του και ειχε και 2 αδερφια τερατα επεισοδια υπαρχουν ανεβασμενα απο μενα οριστε λοιπον για οποιον το θυμαται http://www.youtube.com/watch?v=3mwzWt3cOvQ
 
Σουρεαλιστικοί οι διάλογοι σε αυτό το παιδικό :D ...
 
Το είχα δεί σε βίντεο κάπως μεγάλος (ναι βλέπω ακόμα καρτούν) και μου είχε μείνει. Πράγματι σουρεάλ κατάσταση αλλά πολύ καλτ.
 
Παρα πολυ ωραιο παιδικο!
 
οσοι το εχουν δει θα θυμουνται και τον μαγκυ ντου την αλεπου που επαιζε σφηνα αναμεσα σε επεισοδια του μιλτον οριστε ενα επεισοδιο http://www.youtube.com/watch?v=yxDKpiQNZO8
 
Καλά μιλάμε η μεταγλώττιση αυτού του παιδικού μπαίνει στα all time classic. Το θυμάμαι κι εγώ σε διάφορα κανάλια αλλά μου άρεσε το στυλάκι "οσο πιο περίεργο γίνεται".
 
Το είχα ξεχάσει τελείως αυτό το παιδικό... Μέχρι που είδα το βίντεο!

Αρκετά καλό αλλά όχι από τ' αγαπημένα μου...
 
Αγαπημένο cartoon...

Το κανάλι σου έχει κλείσει μάλλον όπως βλέπω...

Τα έχεις ανεβάσει ξανά στο youtube?
 
λοιπον το προβλημα λυθηκε και οριστε ξανα ο μιλτον το τερας

 
πωπω ευχαριστω θανο

δεν θυμομουν πως λεγοταν
 
βιντεο με το μαγκυ ντου την αλεπου,αν δεν κανω λαθος το ανεβασε και αυτο ο θανος:

 
katerinak είπε:
βιντεο με το μαγκυ ντου την αλεπου,αν δεν κανω λαθος το ανεβασε και αυτο ο θανος:
σωστα κατερινα δυστυχως αυτη την στιγμη δεν εχω αλλη κασετα με τον μιλτον ομως ελπιζω να βρω συντομα
 
[edit]youtube link σε ολόκληρο επεισόδιο[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θάνο μου, αντί να βάζεις τα επεισόδια, βάλε καλύτερα 1-2 screenshots, γιατί κατεβάζουμε τα links λόγω copyrights...

Κρίμας είναι να κάνεις τόσο κόπο.... :(
 
D@redevil είπε:
Θάνο μου, αντί να βάζεις τα επεισόδια, βάλε καλύτερα 1-2 screenshots, γιατί κατεβάζουμε τα links λόγω copyrights...
Κρίμας είναι να κάνεις τόσο κόπο.... :(
νομιζα οτι επειδη δεν εβαλα ολα τα επεισοδια δεν θα υπηρχε θεμα τεσπα δεν πειραζει θα υπαρχουν ανεβασμενα για οποιον τα θελει
 
θανος είπε:
νομιζα οτι επειδη δεν εβαλα ολα τα επεισοδια δεν θα υπηρχε θεμα τεσπα δεν πειραζει θα υπαρχουν ανεβασμενα για οποιον τα θελει
Όχι, ακόμα κι ένα επεισόδιο μόνο του να είναι, αρκεί..... Copy-lefts!.... ;)
 
Ηταν συμπαθητική σειρά κινουμένων σχεδίων. Είχα δει μερικές κασέτες μικρός.
 
Πίσω
Μπλουζα