Μίλτον το τέρας - Milton the monster (1965)

Eισαι ωραιος ρε θανο χιλια μπραβο :thumbup: Που το ξεθαψες ρε αλανι αυτο το παιδικο ηταν απο τα αγαπημενα μου οταν ημουνα πιτσιρικας.Το εδειχνε εδω ενα τοπικο καναλι και δεν ξερω ποσα επεισοδια εχει αλλα εδειχνε αρκετα το καναλι και τα εχω δει ολα πολλες φορες το καθενα γιατι εβαζε σχεδον καθε μερα επαναληψεις.Δυστηχως το καναλι εχει πολλα χρονια που εκλεισε και εχω και γω παρα πολλα χρονια να το δω.
 
Αφαημένο παιδικό. Μήπως θυμάστε τον Στάφι Ντερμαν. Έναν πλουσιο που του άρεσε να ζει σαν ζητιάνος. Το καρτουν αυτό αντικατέστησε τον Μαγυ ντου
 
Ο Μίλτον αν και δεν ήταν από τα αγαπημένα μου, ήταν τρελό και διασκεδαστικό παιδικό. Η μεταγλώτισση είχε πολύ πλάκα και κυρίως τα δύο ελληνικά τραγούδια από τους τίτλους αρχής. Ένας τύπος με εντελώς τρελή φωνή και διάθεση, τραγουδούσε αυτούς τους απίστευτα σουρεαλιστικούς στίχους, που μάλλον είχαν δημιουργηθεί έτσι μόνο για να κάνουν ομοιοκαταληξία:

Το σόου αρχίζει, ένα σόου που τρίζει

φοβίζει, μα δεν λυγά.

Το σόου συνεχίζει, τον κόσμο κερδίζει

φοβίζει, μα ξεκινά.

Ο Μίλτον φοβίζει, μα πάντα κερδίζει

και ξαναγυρίζει, η έξοδος δεξιά.

Και το άλλο:

Λοιπόν ξαναρχίζει ο Μίλτον το τέρας

τα νεύρα τσακίζει, φουρτούνα κι αγέρας.

Μα μη σε φοβίζει, κι αν έμεινες μόνη

σκυλί που γαυγίζει, ποτέ δεν δαγκώνει.

Λοιπόν ξαναρχίζει το σόου που τρίζει

τα νεύρα τσακίζει, μα μην σε φοβίζει. :eek:
 
Και ένα επεισόδιο που θυμάμαι χαρακτηριστικά "Η Ζέλντα το ζόμπι". Τον τίτλο ο Ντίνος Καρύδης δεν τον ανακοινώνει;
 
Ναι, το θηλυκό ζόμπι που ήθελαν να προξενέψουν στα τερατοαγοράκια :D Για τον τίτλο δεν έχω ιδέα, πάντως έχει πλάκα ο τρόπος που ανακοινώνεται.
 
Ο καθηγητής παράξενος και ο καθηγητής τρελάρας ( αν θυμάμαι καλά)...
 
ναι τους τιτλους οντως τους ανακοινωνει ο ντινος καρυδης κανει και την φωνη του καθηγητη τρελαρα
 
Πίσω
Μπλουζα