Μίνι Κουίζ - Βουγιουκλάκη, Βέγγος

Ήταν μία ταινία που θα είχε τον τίτλο "Η λαίδη κι ο αλήτης". Για την υπόθεση της ταινίας δεν ξέρω τίποτα.
 
υπαρχει και το σχετικο βιντεο με τη συνεντευξη της Αλικης εδω:

 
Αυτο πρεπει να ηταν το πιο γρηγορο κουιζ μου! Συγχαρητηρια Aretara!

Το παραπανω βιντεο που παρεθεσε η katerinak, ειναι απο το 1979.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οπως βλεπω, Κατερινα, βαλαμε το ιδιο βιντεο! :D :D
 
Ξέρεις κάτι περισσότερο γι' αυτή την ταινία, πέρα από αυτά που λέει η Αλίκη στο video;
 
Rapide, δεν γνωριζω τιποτα περισσοτερο για την ταινια. Κι εγω θα ηθελα πολυ να μαθω γιατι δεν πραγματοποιηθηκε.
 
Να κάνω άλλη μια ερώτηση που συσχετίζετε με αυτό το θρεντ!! Σε ποια ταινία του Θανάση Βέγγου εμφανίζετε για 2 δευτερόλεπτα (το πολύ) ο Κώστας Τσάκωνας;;
 
boomer είπε:
Να κάνω άλλη μια ερώτηση που συσχετίζετε με αυτό το θρεντ!! Σε ποια ταινία του Θανάση Βέγγου εμφανίζετε για 2 δευτερόλεπτα (το πολύ) ο Κώστας Τσάκωνας;;
Από που πάνε για την χαβούζα
 
boomer είπε:
Μάρω Κοντού στα καμάκια...
Η οποια, να συμπληρωσω, απευθυνεται στον Κωστα Καρρα με το πραγματικο του ονομα και οχι με τον ονομα του ρολου που υποδυεται ("Κωστα, καμακι;") που σημαινει οτι η παρουσια της εκει πρεπει να ηταν εντελως τυχαια και εμεινε.
 
tzias57 είπε:
Από που πάνε για την χαβούζα
Σωστά!!! Είναι η σκηνή που ο Βέγγος έχει βγάλει την τηλεόραση στην ταράτσα και έχουν μαζευτεί όλοι οι γείτονες για να δούνε στις ειδήσεις τις δηλώσεις που έκανε σε δημοσιογράφο, για τα νοσοκομεία. Εκεί εντελώς στο ξεκάρφωτο εμφανίζετε και ο Τσάκωνας για μια στιγμή σε κοντινό πλάνο, στο 1:18:50 της ταινίας http://www.youtube.com/watch?v=M69WI8lvvQ8
 
drspiros είπε:
Η οποια, να συμπληρωσω, απευθυνεται στον Κωστα Καρρα με το πραγματικο του ονομα και οχι με τον ονομα του ρολου που υποδυεται ("Κωστα, καμακι;") που σημαινει οτι η παρουσια της εκει πρεπει να ηταν εντελως τυχαια και εμεινε.
Ετσι ακριβώς!! Σαν Μάρω Κοντού εμφανίζετε και λογικά θα πρέπει να έκανε διακοπές στο Ναύπλιο εκείνη την περίοδο και την βρήκαν τυχαία!
 
Πίσω
Μπλουζα