Μίνι Κουίζ: Πώς συνδέονται?Ποιες?

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
Δύο επιτυχημένες σειρές...

από δύο διαφορετικά κανάλια...

τελείως διαφορετικό καστ (πλην δύο εκ των πρωταγωνιστών)...

...και όμως η μία κατά κάποιο τρόπο απετέλεσε συνέχεια της άλλης...με το βασικό στοιχείο της πλοκής να μεταφέρεται στην δεύτερη σειρά και να "ταλαιπωρεί" και εκεί τους "καινούριους" ήρωες...

Καταλάβατε για ποιες πρόκειται?
 
Μηπως προκειται για τις σειρες << η Μαυρη χρυσαλιδα>> και << Το μυστικο του Αρη Μπονσαλεντη>> που και στις δυο σειρες γινεται λογος για την οργανωση << Μαυρος Αγγελος>> ?
 
Το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη όπου κυνηγούν τον ίδιο θησαυρό που έψαχναν και στον Θάνατο του Τιμόθεου Κώνστα.

Το ένα σήριαλ (Τιμόθεος Κώνστας) χρονικά η ιστορία είναι στο 1955 ενώ στον Μπονσαλέντη 2 χρόνια αργότερα.

Αυτά τα 2 σήριαλ έχουν ακριβώς τα στοιχεία που αναφέρεσαι Γιάννη, αλλά πιθανόν να υπάρχει και κάποιο άλλο σήριαλ που δεν το θυμάμαι.
 
Παμπόνηρε tsalk το ήξερες φυσικά...

Αυτό με τον ίδιο θησαυρό να συνεχίζεται το κυνήγι του σε άλλο μυθιστόρημα το είχε σκεφτεί ο Μαρής ή ο σεναριογράφος του Μπονσαλέντη? Όποιος έχει διαβάσει το βιβλίο ας μας πει...

ioli1453 έχεις απόλυτο δίκιο για την οργάνωση ΜΑΥΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ , εγώ ήξερα βέβαια ότι υπάρχει στον ΤΙΜΟΘΕΟ ,αναφέρεται στον Μπονσαλέντη, μα και στη ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ?? Μεγάλο σουξέ!!!

Δεν πιστεύω και στο ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ να κυνηγούν τον ίδιο θησαυρό!!! (έχω να την δω πολλά χρόνια)
 
οχι, στο μια γυναικα απ το παρελθον ψαχνουν για ενα πρωην ναζι που κατηγορειτε.........(ε δεν θα σας πω και ολη την υποθεση)
 
johnalepou είπε:
Παμπόνηρε tsalk το ήξερες φυσικά...
Αυτό με τον ίδιο θησαυρό να συνεχίζεται το κυνήγι του σε άλλο μυθιστόρημα το είχε σκεφτεί ο Μαρής ή ο σεναριογράφος του Μπονσαλέντη? Όποιος έχει διαβάσει το βιβλίο ας μας πει...

ioli1453 έχεις απόλυτο δίκιο για την οργάνωση ΜΑΥΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ , εγώ ήξερα βέβαια ότι υπάρχει στον ΤΙΜΟΘΕΟ ,αναφέρεται στον Μπονσαλέντη, μα και στη ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ?? Μεγάλο σουξέ!!!

Δεν πιστεύω και στο ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ να κυνηγούν τον ίδιο θησαυρό!!! (έχω να την δω πολλά χρόνια)
Ναι john και στη μαυρη Χρυσαλιδα με την Καρεζη αναζητουσαν τη γυναικα πιου ηταν στην οργανωση << Μαυρος Αγγελος>> και που ηταν τελικα η Καρεζη.Αυτο αναφερεται και στον Αρη Μπονσαλεντη γιαυτο και ειπα αυτες τις δυο σειρες.
 
Πίσω
Μπλουζα