Μίνι πιανάκι (electron echo mini piano)

Κατερινα πολύ ευχαριστο το θεματάκι :) ειχα το πρώτο πιανάκι και είχα πάρει από πανυγηράκι, παιζει να το έχω ακόμα και σήμερα και μαλιστα να παίζει. Αλλά με την κασετίνα του ειναι πολύ πιο όμορφο( και δεν το είχα ξαναδεί έτσι :) )
 
αριαδνη είπε:
Κατερινα πολύ ευχαριστο το θεματάκι :) ειχα το πρώτο πιανάκι και είχα πάρει από πανυγηράκι, παιζει να το έχω ακόμα και σήμερα και μαλιστα να παίζει. Αλλά με την κασετίνα του ειναι πολύ πιο όμορφο( και δεν το είχα ξαναδεί έτσι :) )
Αριαδνη ευχομαι να εχεις ακομα το πιανακι σου και να παιζει σαν και πρωτα :)

σε περιπτωση που δε λειτουργει,μπορεις να δοκιμασεις βαζοντας καινουρια μπαταρια αν φυσικα η παλια δεν εβγαλε υγρα
 
φωτογραφιες με το πιανακι και τις παρτιτουρες (απ το διαδικτυο)

p3.jpg

p2.jpg

p5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω το θυμαμαι σαν χτες που η αδερφη μου επαιζε σε αυτο. Κιτρινο χρωμα αν θυμαμαι. Μεγαλο ερεθισμα γι αυτην. Τωρα μετα απο χρονια εχει κανονικο πιανο και ειναι μουσικος. :D Πως μεσα απο τα παιχνιδια μας ξεδιπλωναμε τα ταλεντα μας. Εγω δεν εγινα μηχανικος ή κατι αναλογο με τις ωρες ενασχολησης μου με τα lego, αλλα ενα μικροβιο κατασκευων το εχω μεχρι σημερα.
 
Kαι μένα μου ξύπνησαν φοβερή ανάμνηση αυτά τα πιανάκια. Είχα δει δύο συμμαθήτριές μου να έχουν τέτοια, η μία το είχε μέσα σε κασετίνα, ενώ η άλλη μόνο του. Ήταν από τα πράγματα που ήθελα απελπισμένα τότε και δεν απέκτησα ποτέ.
 
Αναβιώνοντας ελπίζω το νήμα, μήπως μπορεί κάποιος να σκαναρει το βιβλιαράκι με τα τραγούδια που είχε το πιανάκι; Ευχαριστώ!
 
Πίσω
Μπλουζα