Μίνι τράπουλες

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.461
Αντιδράσεις
1.058
Θυμάστε κάτι μινιατούρες-τράπουλες που τα χαρτιά τους ήταν μικρογραφία,

περίπου στο 1/4 των κανονικών ;

Νόμιζα ότι δεν υπάρχουν πιά, αλλά την προηγούμενη εβδομάδα είδα 2 κοπέλες

να παίζουν με μια τέτοια, και κουφάθηκα ! :eek:
 
Exetlaios απίθανος όπως πάντα! Πού το θυμήθηκες αυτό; Δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια έχουν περάσει απο την τελευταία φορά που τις είδα. Έχω την εντύπωση πάντως πως στο μοναστηράκι πρέπει να κυκλοφορούν ακόμη.
 
Όντως που τις θυμήθηκες βρε θηρίο; Είχαν διαγραφεί από την μνήμη μου! Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έλειπαν και κάποιες συγκεκριμένες κάρτες ώστε να μην συμπληρώνεται η τράπουλα και ενθαρρύνονται στα παιχνίδια τζόγου οι μικρές ηλικίες!
 
Θυμαμαι μια συγκεκριμενη τραπουλιτσα,που ειχε επανω στα τραπουλοχαρτα,σκηνες απο την τριλογια StarWars.
 
Shadowdancer2501 είπε:
Θυμαμαι μια συγκεκριμενη τραπουλιτσα,που ειχε επανω στα τραπουλοχαρτα,σκηνες απο την τριλογια StarWars.
Πως μου ξέφυγε αυτή;;;Το γνωστό χαρτόμουτρο candy είχε φροντίσει να προμηθευτεί την μίνι-τράπουλα (απλά έχω αδυναμία στις μινιατούρες),η οποία μάλιστα είναι και μπρελόκ(γι' αυτούς που δεν μπορούν να την αποχωριστούν :D ).

[edit] dead imageshack photo[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρε κόσμεεε !

Στα Jumbo στον Πειραιά, πουλάνε ΔΥΟ τέτοιες τράπουλες, μόνο 50 λεπτά ! :animeek:

ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕΕΕΕ ! ΞΕΠΟΥΛΑΜΕ !
 
Μικρος ειχα χομπι με τις τραπουλες ,οχι χαρτομουτρο, πυργους και πυραμιδες εφτιαχνα με αυτες ,εκτος απο τις μινι που αναφερατε πλακα ειχαν και κατι τεραστιες σε μεγεθος σελιδας βιβλιου. :cool:
 
AARDVARK είπε:
εκτος απο τις μινι που αναφερατε πλακα ειχαν και κατι τεραστιες σε μεγεθος σελιδας βιβλιου. :cool:
Και από αυτήν έχω!!! :D
 
Λοιπον παιρνουμε 2 τραπουλες ,απο τις καλες τις πλαστικες και οχι χαρτινες και ξεκιναμε το χτισιμο και υστερα ποσταρουμε φωτο με τα αποτελεσματα.

Σκεφτεστε τιποτα καλυτερο ,ποιος δεν περασε ωρες και ωρες φτιαχνοντας σπιτακια ,πυργους , πυραμιδες και φτανοντας ψηλα στον τελευταιο οροφο κρατωντας την αναπνοη του ,προσεχοντας μην κουνηθει το τραπεζι και τα χερια του να μην τρεμουν και βαζοντας τα τελευταια 2 χαρτια τα εβλεπε ολα να καταρεουν σαν ....... σαν ....... σαν τραπουλοχαρτα. :D

Αντε να θυμηθειτε τα παιδικα σας χρονια .

mini τραπουλες aardvark.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάπου έχω μια πρόσφατη φωτογραφία από ένα πυργάκι που είχα φτιάξει.Άντε τώρα να την βρω...:whothehell:
 
Candy περιμενουμε με αγωνια τις καλλιτεχνικες σου δημιουργιες . :)

[edit] dead photo [edit]

Oχι δεν ειμαι εγω στις φωτο ,καποια στιγμη που θα δροσισει θα το παλεψω. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Here is mine

mini τραπουλες 1 snakeeyes.jpg

mini τραπουλες 2 snakeeyes.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν το περίμενα σε ένα μπρελόκ να υπάρχει ολόκληρη τράπουλα
 
Αχχχ θυμάμαι ότι είχα ερωτευτεί μια τέτοια τραπουλίτσα με χελωνονιτζάκια! :flower: Αν θυμάμαι καλά το δίνανε ως δώρο στα περίπτερα, αλλά δεν θυμάμαι με τι το δίνανε... ίσως έπρεπε να βρεις κανένα τυχερό χαρτάκι στα αυτοκόλλητα χελωνονιντζάκια...
 
εχω την τραπουλα των ντακ δωρο απο το περιοδικο κομιξ
 
θανος είπε:
εχω την τραπουλα των ντακ δωρο απο το περιοδικο κομιξ

Και εγω εχω αυτην την τραπουλα με τον Donald Duck κ τους αλλους!!!

Ειναι παρα πολυ ωραια!!!!!!!!! :thumbup:
 
Εγώ δεν την έχω αλλά σκέφτομαι να την παραγγείλω από το περιοδικό (η διαδικασία είναι παρόμοια με αυτήν των παλιών τευχών).
 
Χτυπησα αυτην την επαγγελματικα ξεθωριασμενη (Distressing) 1800 Vintage series τραπουλα απο μια εταιρια με 125 χρονια ιστοριας στην τραπουλα.

Poker Nights will never be the same!

mini τραπουλες 2 aardvark.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αρκετα φθηνες! πρεπει να παρω..
 
Πίσω
Μπλουζα